Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt, akinek vetélés után a...

Volt, akinek vetélés után a következő terhessége problémamentesen zajlott? Mennyi idővel később esett teherbe ismét?

Figyelt kérdés

Sajnos épp egy missed ab műtét előtt állok, és nagyon félek, hogy sikerül-e utána újra teherbe esnem, illetve hogy mennyi időbe fog telni, és minden oké lesz-e... 9 hónapja vártunk erre a babára, de sajnos nem fejlődött tovább a petezsák. :(


Tudnátok biztatni kicsit a saját tapasztalatokkal? Tudom, hogy mindenki más, és hogy ami valakinek úgy alakult, nem feltétlenül lesz nekem is ugyanúgy, de jó lenne kevésbé elkeseredve nekivágni a holnapnak. :(


Köszönöm szépen!

22/N



2019. jún. 3. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Szia!


Nekem 2 gyerekem van, most várom a 3.-at, de a második és harmadik baba előtt vokt bizony két vetélésem is.


Az első vetélésem spontán volt, 6 hetesen. 3 hónapra rá ismét terhes lettem, egészséges kislányom lett, már 2 éves lesz.


A következő terhesség megint vetéléssel végződött, nem fejlődött tovább, 9 hetesen még mindig 5-6 hetesnek felelt meg. Ismét 3 hónap telt el az új pozitív tesztig.


Szóval úgy kell hozzáállni, hogy bár nagyon fáj de jobb ha elmegy korán, mintha beteg lett volna! Nekem mind2 alkalommal magától kiürült a méhem, ezért nem kellett várni, már következő hónapban visszaállt a ciklusom és nagy szerencsémre ugyanolyan maradt minden (menzesz hossza, peteérés jelei stb.)


Lelkileg akkor tudsz elengedni, ha megfogan az újabb baba. De ne akard görcsösen! Foglald le magad, nyaraljatok, strandolj, napozz, járjatok kikapcsolódni és jönni fog :)

2019. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Követem
2019. jún. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Problémamentes terhességben történt váratlan nagyvetélés (23+6 nap, hüvelyi szülés) után 3 hónappal (a minimum várakozási idő letelte után, rögtön az első próbálkozós ciklusban) lettem terhes, tökéletesen zajlott a második terhesség. A harmadik terhesség harmadik próbálkozós hónapban sikerült, szintén gond nélkül, ikrekkel. Egy missed ab semmit nem jelent a következő terhességekre nézve, fel a fejjel!
2019. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek 10 hetesen volt missed abja, műtéti befejezéssel. Utána 3 hónap pihi, majd a második próbálkozós hónapban ismét terhes lett, problémamentesen kihordta a babát.
2019. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia, fel a fejjel! Nekem is missed ab-m volt, és 2. hónapban sikerült!
2019. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én 2016 októberben vetéltem el 6 hetesen,műteni is kellett.Ezután csak két év mulva lettem terhes,ami kémiai lett,nov.1.én megjött.Majd dec.21.én ujra terhes lettem,de most januárba 8 hetesen elvetéltem nem kellett műteni.Most ismét terhes vagyok,4 hónapra vetélés után sikerült,de hogy meg marad e azt még nem tudom.Eddig minden oké,de még csak 6+3hetes vagyok.
2019. jún. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Üres petezsák miatt műtöttek, majd a kötelező három hónap kihagyás után a második próbálkozós hónapban terhes lettem, most vagyok 19 hetes, eddig minden a legnagyobb rendben. Kitartást kívánok. A legközelebbi sikerül.
2019. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Két évvel ezelőtt volt egy missed ab-om (10 hetesen ment el, első baba lett volna)...

Teljesen összezuhantam. Másfél évig próbálkoztunk, ezalatt voltunk vizsgálatokon, párommal minden rendben, nálam IR-t diagnosztizáltak, diétázni kezdtem. Plusz van pajzsmirigy alulműködésem, de az kezelve volt addig is. Az IR ellenére is voltak peteéréseim, mégis másfél év kellett az új babához (talán lelki okai is voltak ennek).

3 hete született meg a kisfiam teljesen problémamentes, csodálatos terhességből. Problémamentes szülésem is volt, tökéletesen egészséges a baba is.

Kitartás! Egy vetélés után még bőven sikerülhet bármi! Sajnos benne van a pakliban :( De még nagyon fiatal vagy, és ha még lenen valami "gond", azt is tudod kezelni, ha meg semmi baj nincs, akkor jönni fog az a baba :) Szurkolok!

2019. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6 hetesen veteltem az elso terhesseg alatt, ami az elso probalkozos honapban jott ossze. 3 honap kihagyas, majd a 6 honapban jott ossze, de az elejen lelkileg meg nem biztos hogy kesz voltam. Mikor mar elengedtem, akkor kb ossze is jott hamar. A terhessegem teljesen problema mentes volt. Ket es fel eves a kisfiam.
2019. jún. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ! :) Kicsit megnyugodtam.
2019. jún. 4. 08:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!