Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Üdv! Így is viszonylag könnyen...

Üdv! Így is viszonylag könnyen lehetséges (egyáltalán) a teherbeesés? - természetesen fgátló nélkül.

Figyelt kérdés

Nincs menstruációm természetes úton lassan kb. már 3-4 éve. (Az ezeket megelőző években rendszeresen, pontosan megjött.) Fogamzasgátló segítségével (ezt írta fel a nőgyógyászom /Symica/) van csak. (Ha ez beleszámít a történetbe, fiatal vagyok.)


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 13. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Ezt innen senki nem fogja tudni megmondani. Az a kérdés, van-e peteérésed. Nem kizárt, hogy van, de kevéssé valószínű.


A fogamzásgátló mellett amúgy nem menstruáció van, hanem megvonásos vérzés, ami a te esetedben kb annyit segít az alapproblémán, mintha tett volna két ragtapaszt a könyöködre.

2019. jún. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem valószínü.
2019. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Kivizsgáltak már, hogy miért nem menstruálsz???
2019. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

A fogamzásgátlóval SINCS menstruációd, ez ugyanis a gyógyszer által okozott vérzés, aminek semmi köze a menstruációhoz.

Másrészt ha éveken kereszül nincs menzeszed, akkor nagy valószínüséggel peteéréséd sem. A fogamzásgátló meg éppen a peteérést szüntetné meg hormonálisan, azaz csak rontott a dolgon.

Ha egyáltalán teherbe tudsz esni, akkor elötte a fagamzásgáltót mindenképpen abba kell hagyni és nögyógyászti meg endokrinológiai kivizsgálást végeztetni és megállapítttatni, hogy müködik-e egyáltalán még a hormonrendszered. Ha nem, akkor azt kell megpróbálni elötte rendbehozni.

De a vizsgálatokhoz mindenképpen keress másik, hozzáértö gyögyógyászt, mert a mostani nyílván a picon vette a diplomáját!

2019. jún. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jól tudom, hogy az nem menstruáció... Valószínű, jobb lett volna időzőjeleket használnom, hogy ezért ne egyetek meg. ( "menstruáció" ).

Pár hónapja nem szedem a fogamzásgátlót egyébként.

Az is egy tény, hogy telt vagyok, de nem hiszem, hogy ennyire befolyásolná a dolgot - vagy mégis?

Az eddigi válaszokat nagyon szépen köszönöm!

2019. jún. 13. 14:02
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
PCOS, IR, pajzsmirigy betegség, bármi állhat a háttérben, hogy miért nincs ovulációd.
2019. jún. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem az a baj, hogy telt vagy, hanem, hogy nincs peteérésed - az elmondottak alapján. Nekem is IR, PCOS ugrott be kapásból. Kivizsgáltak már ilyen irányban?
2019. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem vizsgáltak. Elmondtam ezt, az egyetlen "tünetemet" (gondolom nevezhetem így), aztán kaptam fogamzásgátló receptet, hogy ezt váltsam ki, nincsen semmi probléma. Gondoltam megkérdezem itt is, vesztenivalóm nincsen, maximum belémharapnak páran... Nem sokára megyek nőgyógyászhoz.

Köszönöm szépen!

2019. jún. 13. 15:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Húha deritsd ki mihamarabb h van -e peteeresed és kezdjetek el orvosilag kezelni a dolgokat mert így nem valószínű h teherbe esel

Lehet lombik lesz belőle

Kitartás és szurkolok neked :)

2019. jún. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!