Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudod, hogy most már...

Honnan tudod, hogy most már szeretnél kisbabát?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt a párommal. első perctől kezdve éreztük, hogy megtaláltuk a másik felünket, és sosem volt tabu a baba téma. Én kb másfél éve érzem, hogy valami nagyon erős érzés lett úrrá rajtam, még pedig, hogy mindennél jobban arra vágyom, hogy terhes legyek. Párom mióta összejüttünk azt mondja, hogy ő örülne neki, neki már "megvan a kora" hozzá :D (31 éves)


Sajnos 2018 júniusában nagyon erős gyógyszert kellett elkezdenem szedni, amit 9 hónapig szedtem, akkor szó sem eshetett terhességről. Most februárban abbahagytam, és minimum fél évet várnunk kell még a baba projektig. Kicsit idegesít, hogy még nem jegyzett el, viszont most vettünk lakást, szóval nagyon tervezzük a jövőnket. Titeket/családtagjaitokat zavarna, ha eljegyzés/házasság nélkül esnétek teherbe?


2019. jún. 13. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Onnan tudtam, hogy szeretnék. Ezt az ember érzi. És nem zavart volna senkit nálunk ha nincs papír előtte.
2019. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz kivárni ezt az időt úgy érzem. Próbálom mindennel elfoglalni a gondolataimat, kifogásokat keresni, elkezdtem sportolni, edzeni, új kihivásokat kerestem, hogy eltereljem a gondolataimat, de valahogy mindig egyetlen dologhoz térek vissza: a terhességhez. Gondoljátok, hogy most már eljött az ideje, hogy anyuka legyek? 25 éves vagyok
2019. jún. 13. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudtuk és késsz.

Èn nem akartam házasságot. A férjem igen. ìgy jött elöször a tervezett elsö gyerek. Majd jött egy esemény ami miatt házasodva jobb lett a helyzetünk, és ezért mikor a lányunk 1 éves volt házasodtunk. Habár akkor már jó volt, mert a rengeteg papír és egyéb dolgok miatt egyszerübb volt családként élni. Örülök, hogy össze házasodtunk.

Azóta 2 gyerekünk van.

2019. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Ő akar egyáltalán házasságot?
2019. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
sosem foglalkoztatta, de elmondtam, hogy én szeretnék, és hogy miért szeretnék, és mondta, hogy akkor rendben van, de előbb a lakás a fontos. ezt mondta
2019. jún. 13. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt az ember érzi, és kész. :)


Tény, hogy könnyebb az élet házasságban, a bürokráciát és az egymáshoz való jogokat tekintve, viszont a gyerek nem fogja megkérdezni, hogy házasok vagytok-e, amikor megfogan.

2019. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha 25 évesen itt tartasz, hogy megkérdezd egy maroknyi vadidegentől hogy szerintünk itt van-e az ideje, akkor egyértelműen éretlen vagy még rá. Akkor leszel érett hozzá, ha ezt nem kérdezed meg neten.
2019. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az en kornyezetemben anyam biztos beszolt volna, ha hazassag nelkul szulok gyereket, de rajta kivul szerintem a kutyat nem erdekelte volna. Viszont gondolom mivel o nevelt, en nem szultem volna hazassag nelkul. Feltetelezem belem plantalta ezt 😀


Neked kell tudnod, mi fer bele, de ha amugy is szeretnel hazassagot erdemes leulni felnott modjara es elmondani, hogy nem majd, nem elobb haz, kutya, macska stb. Hanem most. Ha te nem akarnal hazasodni, azt mondanam tokmindegy.


De sajnos van olyan no ismerosom, aki szeretett volna hazassagot ennek ellenere szult gyereket nelkule es azota is vagyodik a hazassag utan. A palinak sosem volt szandeka elvenni. Elvannak meg minden de a nonek ez egy orok alom es seb marad. Erdemes tehat elore oszinten tisztazni mindent es az alapjan eldonteni, hogy te mit vallalsz be es mit nem. Ha vegig tudod, hogy nem akar elvenni, akkor kesobb nem erzed igy, hogy atvertek.

2019. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!