Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Harmadik gyermek viszonylag...

Harmadik gyermek viszonylag kis korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van, 2 év 9 hós és 11 hós, tehát 22 hó van a gyerekek között. Gondolkodunk egy harmadik babán, hasonlóan max 2 év korkülönbséggel a kicsihez viszonyítva (persze, ha összejön). Viszont sokan a baráti/ismerősi körből úgy nyilatkoznak, hogy a harmadik gyerek érkezése sokkal nagyobb energia volt, mint amikor a második jött, hogy nem is számítottak ilyen “többlet teherre” (csúnyán fogalmazva). Van jó pár 4-5 gyerekes ismerősünk, aki szerint a harmadik volt a vízválasztó, a negyedik, ötödik ahhoz képest már nem olyan “megterhelő”. Kíváncsi lennék azok tapasztalatára, ahol szintén három vagy több gyermek van és a gyerekek között nincs több, mint 2-2 év. Valóban sokkal durvább, amikor a harmadik érkezik? Az elején biztos, de utána is érezhető, hogy sokkal nehezebb?

2019. jún. 21. 06:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Józan paraszti ésszel ha belegondolsz, nyilván 3 gyerekre 2 felnőtt jut, valamelyik miatt többször azt fogod érezni, hogy el van hanyagolva, mert éppen nem tudsz rá figyelni. De lesarkítom arra, hogy egyedül vagy otthon, 2 kézzel nem tudsz 3 után nyúlni.
2019. jún. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Igen, ez valóban így van. Nekem az nagyon fura, hogy ezen a logikán haladva mitől lenne egyszerűbb a negyedik-ötödik?

Nekem pl az első nagyon nagy mellbevágás volt, totálisan nem erre számítottam, aztán persze belejön az ember. A második egyáltalán nem tűnt nehéznek, valószínűleg ezért is kételkedem, hogy annyival durvább lenne a harmadik. (Szerencsére segítségem bőven van itthon, az nem probléma, de az valóban elgondolkodtató, hogy mondjuk egy utazás alkalmával , ahol csak a férjem és én vagyunk, mennyivel lenne számottevően nehezebb; mert nyilván nehezebb, de valóban minőségi változás?)

2019. jún. 21. 07:07
 3/16 anonim ***** válasza:
49%

A harmadik teljesen egyszerű volt (hasonló korkülönbség van nálunk is a három gyerek között, csak már 12 éves a legnagyobb, 10 és 8 a másik kettő).

Mindent tudsz, nincsenek kétségek, a holmik többsége szerencsés esetben jók a kicsire. A legnehezebb az, hogy két kezed van három gyerekre, tehát nem tudod mindenki kezét szorongatni séta közben - nevelni kell őket rendesen, különben megőrülsz minden alkalommal. Később a logisztika nehéz, mindenkit időben hozni-vinni időben úgy, hogy mellette dolgozni is tudj.

2019. jún. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Nagyszulokkel nem egyutt neveled a gyerekeid?!

Hat akk kb mindegy is a korkulonbseg, ha kiakadsz, faradt vagy, kis zeretnel kapcsolni, csak "lepasszolod" oket.

2019. jún. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Nekem az egyről a kettőre váltás volt a durva, a harmadikat szinte meg sem éreztük ahhoz képest.
2019. jún. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
Nekem most egy hónapos a 3. gyerek, semmi extra nehézség nincs benne. Persze a főzés, takarítás lassabban megy, de az az első es második gyerekkel is lassabban ment az elején :))
2019. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Családban három van. Nekik a második sokkal nehezebben volt megélhető, mint az első és a harmadik.
2019. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt kell átgondolni hogy mi az amit te kettővel nehezebbnek érzel mint eggyel, és ez mennyire fokozódna hárommal. Ha sok a segítség és nem érzed nehéznek akkor 3 sem lesz vészes. Nekem pl a panelből kimozdulás, biztonságos séta két picivel is nehéz, 3-mal megőrülnék. Nagyon ritka hogy a két picire együtt vigyáz valaki, így a férjemmel szinte nem megyünk sehova. 3-at végképp senki nem vállal. 2 picivel is nehéz lesz nehéz lesz munkát keresni és dolgozni de hárommal? Ha a te életedben nincsenek ilyen problémák, nem merültek fel a második gyereknél akkor lehet hogy a harmadik gyerekné sem fognak, gondold át.
2019. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 3. gyerek temperamentumától/igényeitől stb függ, amit előre úgysem tudsz! Tehát ahogy érzitek, ahogy megbeszélitek, úgy vágjatok bele (egy 5 gyermekes édesanya).
2019. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy megosztottátok a tapasztalaitokat!

Igazából az lepett meg, hogy a környezetünkben lévő öt olyan - négy vagy több gyermekes - családtól is ezt a véleményt hallottuk, hogy a harmadik volt a vízválasztó, a többiek már kevésbé 😊 ezért is gondoltam, megkérdezem szélesebb körben, mi a tapasztalat 😃

Még egyszer köszönöm mindenkinek, minden jót kívánok!

2019. jún. 21. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!