Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 28 napos ciklus mellett mikor...

28 napos ciklus mellett mikor ajánlott együtt lenni ha babát szeretne valaki?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindig van esély és azt is, hogy akkor kell együtt lenni amikor jólesik stb. Fėrj sokat van külföldön, muszaj egy kis tudatosság az időzítésben.
2019. jún. 27. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Elvileg a menstruációd előtt 14 nappal van a peteérésed, tehát neked a ciklus 14. napja körül. De nem mindenkinél pont 14 nap az a 14 nap. Szerintem érdemes lenne utánanézned a hőmérős módszernek, akkor meg tudnád állapítani, hogy tényleg akkor van-e neked is, amikor a nagykönyv szerint kéne lennie. Meg hogy egyáltalán van-e, hiszen ha eleve valami gond lenne nálad esetleg, akkor jobb, ha hamar derül ki.
2019. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor akartok. Amúgy meg sokat nem ér a tudatosság, ha mondjuk a peteérésed előtt vagy után sokkal jön haza.
2019. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen kalkulátorok, appok, keress rá 🙂 nagyjából pontosan kiszámolja a peteérést, +-3 nap. Meg szoktad amugy érezni mikor van peteérésed? Kb 2 menzesz között középtájt, én azt szoktam érezni, hogy feszülnek a cickók, és enyhe nyomást a méhemben. Akkor lenne a legérdemesebb próbàlkozni 🙂
2019. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 khniki ***** válasza:
A közepén. De ha biztosra akarsz menni, hőmérőzzél és ovu tesztezzél!
2019. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a férj az utazásokat tudja a ciklusodhoz igazítani, akkor a várható peteérés előtti napokban (cilushossz - kb. 14 nap, tehát nálad a 14. nap körül) legyen otthon. Viszont persze a peteérés nem mindig pont a vérzés előtti 14. napon történik, elvégre a női test nem óramű, hanem reagál a környezeti ingerekre (stressz, alváshiány pl.).

A fogantatás nem a szeretkezés végén, hanem órákkal, sőt napokkal a szeretkezés után történik, mert a hímiversejtek nem tudnak teleportálni, hanem fel kell úszniuk a petevezetékbe. Ott viszont akár öt napig is elállnak, tehát a frissen beért petesejt lazán lehet, hogy a petevezetékben egy ott öt napja petrezselymet áruló spermiumot kap be (és nem egy a fél órával azelőtti szeretkezésből származót).

(Ezért van az, hogy fordított esetben a peteérés előtt egy héttel el kell kezdeni a védekezést, csakhogy a rendelkezésre álló módszerekkel nem tudod pontosan meghatározni a peteérés időpontját egy hétre előre, csak kisebb-nagyobb valószínűséggel.)

2019. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 28 napos pontos ciklusom van, mégsem a 14. Napon van pereérésem, hanem a 20. Nap körül, mert mind a két babámmal a nemvárt után 1 héttel lett csak pozitív, és a baba is kisebb volt végig 1 héttel. A 14. Naptól kellene 2 naponta együtt lenni. Te nem akarsz kimenbi hozzá? Többet tudnátok együtt lenni.
2019. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Utazást próbáljuk majd időzíteni, én sajnos nem tudok menni.


Nagyjából akkor a 13. Napom és a 18. között nem tudok melléfogni. Legalåbbis az időzítés tekintetében :)

2019. jún. 28. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!