Fruzsi007 kérdése:

Lehet terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Rendszeres volt mindig a menstruációm, viszont 1 éve párkapcsolatban élek, és már az eleje óta fogamzásgátló tablettát szedek. Mostanában sajnos kissé felborult a menstruációm, májusban 2szer menstruáltam pl. Most viszont lassan 3 hete hogy nem jött meg. Csináltam 2 hét után tesztet, ami negatív lett. Ma ismét ami szintén negatív lett (x-epil). Mennyire biztonságos pl ez a teszt? Van azért pár tünetem is ami esetleg arra utalhat, hogy terhes lennék. Pl. Fáradékonyság, hasmenés, emelkedett testhő(ezt megmértem a mensi kimaradása után 2 héttel), volt hányingerem is de az nem szokott nagyon. Mivel nyaraláson vagyok, nem tudtam még elmenni nőgyógyászhoz amint hazamegyek mindenképp felkeresem. Csak kissé aggódom, vajon fogamzásgátló mellett is teherbe eshettem? Vagy ne éljem bele magam?🤔 Nagyon furcsállom mert tényleg időben jött mindig, mostanában volt rendszertelen, talán a stressz miatt kimaradhat? Vagy a teszt téved? Köszönöm a válaszokat! 😊

L/25



2019. júl. 12. 03:00
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
2 hét késés után bármelyik teszt kimutatja.. nem vagy terhes
2019. júl. 12. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy terhes, a teszt mar kimutatta volna. Felborult a hormonhaztartasod valami miatt, stressz , gyogyszerek , stb
2019. júl. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló mellett NEM menstrualsz, megvonásos vérzésed van. Ha ez többször jelenik meg, áttöréses vérzésnek nevezzük.

A hiánya is gond, mindenképp keresd fel a nőgyógyászt ahogy tudod.

Ha megfelelően szedted, órára pontosan és nem hánytad ki, nem ment a hasad, nem szedtél antibiotikumot, akkor valószínűleg nem vagy terhes, csak a fogamzásgátló nem megfelelő számodra, lehet váltani kéne. Majd az orvos megmondja.

A gyógyszer tájékoztatóját viszont ajánlom, hogy gyakran forgasd, minden szükséges infó benne van

2019. júl. 12. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

A teszt negatív, szóval nem vagy terhes.


Egy mérésből meg nem lehet megmondani, hogy emelkedett testhőd van-e, hiszen honnan tudhatnád, hogy mihez képes? Kivéve ha 37.5 felett volt, de azt is gyulladás okozza, nem terhesség.

2019. júl. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Testhő mérés tabletta mellett nem ürtelmezhető, hiszen ott nincs peteérés plusz utána következő hormonális változás. Szerintem te kaptál vmi enyhe vírust. A menstruácid ha most tabletta mellett kimaradt, az nem kóros de keresd fel a dokidat. Ha májusban is kétszer jött meg, és most meg nem, alighanem tablettát kell válts.
2019. júl. 12. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tabletta mellett nagyon minimális az esely rá.(Csak itt gyk-n esik minden nő teherbe bogyó mellett.)

Ha közben volt vérzesed, az áttöréses verzés. Nekem a dokim azt mondta, hogy 1x kimarad a megvonásos az nem gáz, ha 2x akkor keressem fel. Hőmérőzni gyogyszer mellett tenyleg felesleges, mert nincs peteérésed, a hasmenés pedig egyáltalán nem terhes tünet.

A stressz is okozhat késést.

2019. júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mégis mit vártál a testhő méressel? Ha ilyen buta vagy, hogy nem olvasod el a rendszeresen szedett gyógyszered tájékoztatójàt, akkor nem nagyon lehet mit mondani, simán lehetsz terhes, ha nem jól szeded.

Egyébként ésszel szedve gyakorlatilag tökéletes védelmet nyújt.

2019. júl. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy tablettát szedsz, de azért szeretnél terhes lenni?

Amiért kérdezem: trükköztél egy kicsit a tablettával? Mert az simán okozhatja, hogy felborult a hormonháztartásod, annak ellenére is, hogy nem vagy terhes.

Fogamzásgátló szedése mellett a testhő valóban nem indikál semmit.

Nem tudhatjuk, mi a helyzet, szerintem ha hazajössz és még mindig nem jön meg, nézesd meg magad nőgyógyásszal. A fogamzásgátlót pedig vagy szedd rendesen, de tényleg, vagy egyáltalán ne.

2019. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!