Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek így lehetséges a...

Szerintetek így lehetséges a teherbeesés?

Figyelt kérdés

5 éve szedek fogamzásgátlót, eddig sose volt szükség arra hogy eltoljam a vérzést,most viszont pont a nyaralásra esett volna, így gondoltam előrébb hozom. Tehát hamarabb abbahagytam a gyógyszert, közbe ugye együtt voltunk a férjemmel, a gyógyszerszünet alatt.Viszont nem jött meg hamarabb,ahogy szerettem volna.

Szerintetek így lehetséges a teherbeesés?Hogy gyógyszerszünet alatt voltunk együtt, de közbe meg nem jött meg a megvonásos hamarabb.Tehát 5 napig ugy élvezett belém,hogy nem szedtem tabit, de nem is jött meg hamarabb.

Bocsi ha kusza lett, remélem értitek, csak sose kellett még machinálnom a tablettával. Tudom hogy egyébként gyógyszerszünetben is védve vagyok,de vajon így is?

30/N


2019. júl. 18. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Az eselye alapbol megvan gyogyszer mellett is csak nagyon csekely, igy allitolag vedve vagy akarhogy is szunetelsz de az a pici esely mindig ott lesz.
2019. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy tudom, hogy ha tablettát szedünk, akkor a menstruációt nem előrehozni lehet, kanem "kimarasztani" egyszer egy évben, méghozzá úgy, hogy nem hagyod abba a tabletta szedését abban a hónapban, nincs szünet, hanem szeded tovább és kész, majd a következő hónapban tartod meg a szünetet. Ez amúgy a betegtájékoztatóban is benne van. Hogyha logikusan gondolkodunk, akkor, ha előbb abbahagyod 5 napra, akkor a szervezeted úgy fogja értelmezni, hogy vége a bevitt hormonnak, most ő jön, neki kell működni. Szóval a helyzet az, hogy szerintem igen, teherbe eshettél. A modern fogamzásgátlókat pont azért kell naponta szedni, mert olyan kis hormontartalmúak, hogy már 1 nap rendellenes kihagyástól is teherbe lehet esni.

De a legjobb lenne szakembertől kérdezni, én csak sima fogamzásgátló-szedő vagyok. (Vagyis már nem, de az mindegy.)

2019. júl. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha utána ugyanúgy szedted, akkor szerintem védve voltál akkor is. Amúgy nem olvastál utána? Én nem szedek gyógyszert, mégis tudom hogy tovább kell szedni a bogyót, ha nem akarsz vérezni. Semmi bajod nem lett volna, ha nem hagysz szünetet, ugyanis a megvonásos vérzést a nők miatt hagyták benne, ugyanis szarul érezték magukat vérzés nélkül. (Meg az egyházzal próbálták elfogadtatnk a foggátlót, de ezt nem fejtem ki).

Mindegy, azért lőj el egy tesztet.

2019. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem így kell gyógyszer mellett megváltoztatni a mensi időpomtját. Vagy nem tartasz szünetet és úgy kezded a kövi levelet és így nem jön meg a vérzés. Lerövidíteni is lehet(bár ez gyógyszerfüggő), az annyit tesz, hogy nem 7 napos a szüneted, hanem csak mondjuk 4et.

De ezzel összezavartad a szervezeted, magyarán most akármikor megjöhet a megvonásos. Nem véletlen 21 napos a ciklus, nem véletlen kell így szedni a gyógyszert. A teherbe esés esélyes, bár gyógyszer mellett peteérés hianyában még így is csekély.

2019. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hamarabb abbahagyni nem szabad, ha el akarod tolni, tovább kell szedni a következő levéllel a bogyót és utána tartani a 7 napos szünetet.

Ha volt ovud, akkor esélyes a teherbeesés, ha nem volt, nyilván nem, de ezt mi nem tudhatjuk.

2019. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Benne van a betegtájékoztatóba, a "ha az utolsó héten hagy ki egy szemet" résznél leírják h abba lehet hagyni hamarabb, de ugyanúgy 7 tabletta mentes nap kell, nem rövidebb nem több, és utána újra szedni.

(Legalábbis az én gyógyszeremnél 7 napos volt azért írtam így) vagyis ha az utolsó hét első napját hagyod ki véletlen (vagy nem véletlen) elvileg így is véd.

De írja hogy ha nem jelentkezik megvonásos vérzés keresse fel orvosát (ha jól emlékszem, már nem szedem, nem tudom megnézni)

2019. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 meg tudod nézni, neten szerintem az összes fent van, de akkor inkább már a Kérdező járjon utána az ő által szedett foggátló betegtájékoztatójának. 😉
2019. júl. 19. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7# Igen tudom, hogy fent van! :)


Volt már rá példa, hogy a netről kellett meglesnem, merta betegtájékoztatót már kidobtam. :)


De jó hogy leírtad ezt, hogy fent van a neten, hátha a kérdező nem tudta és megtudja lesni. :)

2019. júl. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!