Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mikor áll helyre a menstruáció...

Mikor áll helyre a menstruáció pajzsmirigy-gyógyszer szedése után?

Figyelt kérdés

Szűk 1 hónapja állapította meg az orvos, hogy pajzsmirigy-alulműködésem van (kb 1 éve próbálkozunk a babával) erre Euthyrox gyógyszert kaptam (50 mg-ot).

Mennyi idő kb mire beállítja a rendszeres ciklust? Nagyon nem tudom magam mihez tartani, eddig is hosszúak voltak a ciklusaim (35 nap kb), most megint a 40.-ik napon tartok... :/

A júniusi pl teljesen kimaradt, ilyen még sosem volt :( így a júliusi kb 60 napra jött meg, és most nem tudom mikorra várjam (nyaralás miatt is jó lenne tudni).


Akinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata kérem ossza meg velem, a Google nem volt most a barátom, semmi erről szóló cikket nem találtam.



2019. aug. 7. 14:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Mennyi lett pontosan az értéked?


Többi hormon milyen lett? Inzulinterhelés volt-e, prolaktin érték mennyi lett?

2019. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt így nem lehet megmondani sajnos. Attól függ, mikor lesz, lesz-e egyáltalán tüszőrepedés. :/ A pajzsmirigy pótlástól hamar beáll a jó TSH, de hogy ennek következtében beálljon a stabil peteérési ciklus, az szerintem (jó esetben) hónapokban mérhető.
2019. aug. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az értékek a következők:


TSH 6,550 mIU/L

FT3 3,05

FT4 0,95

Anti-TPO 147,0 IU/mL

LH 16,5

FSH 7,7

17 Beta-Estradiol 112

Progeszteron 0,57

Prolaktin 267


Voltam cukorterhelésen is, ott ezeket az értékeket kaptam:

Éhomi

Glucose 4,7 mmol/L

60 perces glucose 8,2 mmol/L

120 perces glucose 8,4 mmol/L


Éhomi

Inzulin 7,4 mIU/L

Inzulin 60 perc 72,1 mIU/L

Inzulin 120 perc 103,0 mIU/L


Erre eddig minden orvos azt mondta (3-nál jártam az elmúlt 2 hónapban) hogy nem kell vele semmit csinálni, majd ha teherbe esek akkor figyeljük a cukrot... (az interneten olvasott vélemények alapján ez már gyógyszerre kezelendő IR lenne, úgyhogy nem értem miért nem mondtak rá semmit).

2019. aug. 7. 15:16
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak ir, de cukorbetegseg is... Szerintem keress fel egy endokrinologust, mert a tsh érték csökkenése nem biztos hogy elegendő teherbe eséshez
2019. aug. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Menj egy tényleg jó endokrinológushoz! Pl. Endocare központ vagy tudok még ajánlani ha kell. Azt mondta, Hashimotod van??

Ilyen pm értékekre kevésnek tűnik az 50es. Illetve h a terheléses cukor-inzulint nem vette figyelembe az durva szakmaiatlanság.


Egyébként nekem fél év volt mire sikerült peteérést összehoznunk úgy hogy a ciklusom rendszeres, csak hosszú volt.

2019. aug. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%
Ezt nem kell kezelni? Ez már keményen IGT majdnem cukor beteg vagy.
2019. aug. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egy nagyon neves endokrinologushoz járok...

:(

2019. aug. 7. 15:42
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk tény, hogy barátnőm, aki cukorbeteg (már 17 évesen is inzulinos volt, amikor először találkoztunk) neki máshogy nézték a cukor értékeit és csak a pm értékekre koncentrált a doki. De mondom, ő kettes diabéteszes és szúrja magát folyamatosan.


Ki az orvosod? Mi dr. Naszódy Péterhez járunk igaz Kecskemétre kell leutazni, de megéri, mert iszonyatosan alapos és nagyon profi.

2019. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Külföldön élek, így az orvos is itteni, sokan ajánlották.

Akkor most mit tudok tenni, hogy haladjon a dolog? Nem szeretnék éveket várni :(

2019. aug. 7. 15:53
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Én tuti Mo-on kérnék időpontot, akkorra időzítve mikor hazalátogatok. Sok helyen az első konzultáció után van lehetőség emailes távkonzultációra.
2019. aug. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!