Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » AMH szintet durván rombolja a...

AMH szintet durván rombolja a rástimulálás?

Figyelt kérdés
Nem volt túl magas az AMH szintem, biztos vagyok benne, hogy a tavalyi inszeminációk a ludasak ebben, ugyan a legkisebb dózisú Bemfola injekciót kaptam, viszont abból sokat. Egyértelmű volt számunkra, hogy itt maximum lombikkal lehetséges a gyerek, igazából nincs akkora bajom, hogy kötelezően ezzel kellene, valamiért mégsem találkoznak a sejtek egymással. Prolaktin váltakozik állandóan, hol 1000 feletti hol csak 600, hol 200, nagyon enyhe IR, és a HSG sem teljesen egyértelmű, hogy újra összenőttek-e a petevezetékek. A hormonszintem időnként siralmas, de a menstruáció általában nagyon pontos. Ennyit magamról. Kérdés az, hogy az az egyébként sem magas AMH drámaian csökken, ha még rástimulálnak? Vagy ettől ne tartsak, fogják tudni, mit meddig?

2019. szept. 10. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
3 inszeminációm, és 4 lombik stimulációm volt; az AMH szintem csökkenget évről, évre; de semmilyen drámai zuhanás nem volt a lombikok miatt. Most is 4 felett van, 37 évesen.
2019. szept. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4 felett, ez nagyon is rendben van! De mi a helyzet akinek 0,8, mint pl nekem....
2019. szept. 10. 08:55
 3/5 anonim ***** válasza:
9 lombikom volt, ebből egy hyperstimu, 2 túlstimulálás. Nem csökkent az amh-m.
2019. szept. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 northplace ***** válasza:
100%
Nyilván mindent tönkre lehet tenni, de nem úgy működik, hogy egyik pillanatról a másikra drámai csökkenést eredményez a stimulálás. A 0,8 as AMH egyébként jól stimulálható. 0,1 alatti értéket szokták a lombikos orvosok nagyon meggondoltan stimulálni. Ha pedig az FSH nem magas, nincs nagyon mitől tartani. Máskülönben sokaknak segít a Q10, valamelyest segít az AMH növelésben, bár az orvosok szerint pedig ellenkezőleg, el kell fogadni, mert növekedni nem fog. Azonban nem egy esetről olvastam, ahol a 0,4 ből lett 1,2.
2019. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első lombiknál 2015-ben 0,73 volt, majd a negyediknél tavaly 0,7. Mindegyik lombiknál elég sok hormont kaptam. De megérte, hiszen már 3 gyermekes anyuka vagyok :).
2019. szept. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!