Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 1 év elteltével sem jon a...

1 év elteltével sem jon a baba, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan egy éve próbálkozunk a pàrommal de sajnos nem akar összejönni.

A lassan alatt azt értem hogy még egy hónap van hátra és pont meg lesz az 1 év.

Semmien komoly betegségről nem tudunk, sem én sem a párom. Normális életet élünk, normális étkezéssel megfelelő testmozgással.

Még a nyár elején volt egy cisztám ami kidurrant, de azóta már voltam ultrahangon es az is teljesen felszívódott.

Próbálkoztam a Trimeszter vitaminnal, nem vált be. Most 1. Hónapja szedem a mégpempőt.

Igazából a kérdésem az lenne hogy aki volt már ilyen helyzetben hogyan kezdett neki az ok felderítésének? Mik a lépések? Gondolom egy nőgyógyász felkeresése. Ő mit fog nekem mondani? Remélem nem zavar el. Milyen vizsgálatok jönnek ilyenkor?


2019. szept. 16. 15:08
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Méhpempő*.
2019. szept. 16. 15:08
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Folsavat szedj! Jo otlet a nogyogyasz felkeresese, ne felj, neki az dolga, h segitsen.

-figyeled a ciklusodat? Rendszeres? Ovu korul 2naponta vagytok egyutt?

-hany eves vagy?

2019. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Saját tapasztalat alapján, én a helyedben ha még nem voltál, elmennék egy vérvételre és megnézetném a pajzsmirigy hormonokat (TSH, FT3, FT4, anti-TPO), LH, FSH, Prorlaktin, Progeszteron, Ösztrogén hormonokat. Illetve mellé egy terheléses cukormérést is csinálnék. Nekem ezek kiszűrték, hogy Inzulin rezisztenciám és pajzsmirigy alulműködésem van.


Ja, egy hüvelyi ultra hangos vizsgálatot is kérnék a nőgyógyásznál, ott meg tudja nézni, hogy fizikailag midnen rendben van-e. Szerintem kezdetben ezzel sok mindent kizárhatsz.


Ja, én teljesen tünet mentes voltam, semmi nem utalt ezekre :/ soha nem cigiztem, nem iszok egy korty alkoholt sem, normális a súlyom, egészséges életmódot folytatunk a férjemmel mindketten és fiatalok vagyunk. Ennyi bőven elég volt ahhoz, hogy nekünk is ez a 11. sikertelen hónapunk.

2019. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

23 éves vagyok.

A menzeszem rendben van mindig 28 napra ra jon meg.

Es igen egyutt vagyunk olyankor rendszeresen ezert is nem ertem :(

2019. szept. 16. 15:34
 5/25 A kérdező kommentje:

Masodik koszonom szepen hogy irtal, hat nagyon sajnalom :( de azota sikerult mar?

Es ezt a vervetelr a hazi orvostol tudom kerni? Marmint o tud nekem beutalot adni? Vagy ezt is a nogyogyasz?

2019. szept. 16. 15:36
 6/25 A kérdező kommentje:
Jaj és elfelejtettem kerdezni hogy ugye ha nallad ezt talaltak akkor ezekre van gyogyszer?
2019. szept. 16. 15:40
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem sikerült azóta sem, mint írtam ez a 11. hónap hogy nem védekezünk, de egyelőre nem lettem terhes.

Van ezekre gyógyszer, és kell is szedni (főleg a pajzsmirigyre, mert ez nem olyan, hogy idővel magától rendbe jön sajnos).

A nőgyógyász és szerintem a házi orvos is elküldhet a vérvételre, én magán laborba mentem, oda nem kell semmilyen papír, fizetsz és megcsinálják (akár aznap, nem kell várni).

2019. szept. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Erről még nem hallottam hogy van ilyen magán labor is. Akkor ide nem kell beutalo sem? Csak mondom hogy szeretnék egy ilyen vérvételt, kifizetem és akkor meg csinálják?

Megkérdezhetem mennyibe kerul?

2019. szept. 16. 17:28
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Én is ajánlom a nőgyógyászt és endokrinológust hormon vizsgálatokra. Nekem pajzsmirigy alulműködésem van és nehezen akart összejönni a baba, pedig 10 éve szedem rá a gyógyszert és jók az értékek.
2019. szept. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem jovohonapban elmegyek erre a hormon vizsgalatra amit az elottem szolo holgy irt. Amit ugye magan uton is lehet intezni mert akkor semmien beutalo nem kell vagy ilyesmi es gondolom gyorsabban is tudnak fogadni.

Utolso de vegul sikerult a baba akkor? :)

2019. szept. 16. 17:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!