Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt olyan, aki államiból...

Volt olyan, aki államiból ment át magán asszisztált reprodukciós intézménybe? Megérte? Sokba került?

Figyelt kérdés
Jó lenne tudni, hogy mekkora és milyen eloszlású anyagi terhet jelent a privát egészségügyben ez.

2019. szept. 16. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit tudok, hogy barátnőmmel két hónap csúszásban de majdnem párhuzamosan csináltuk; én a BMCben, ők a Róbert Károly kórházban.


Nálunk a lombik gyógyszerei kijöttek 200 ezerből (ez az összeg függ attól, hogy mennyire vagy stimulálható).

Nekik az egyészet tudom, hogy 700-800 ezer volt, plusz a vizsgálatok előtte.


Nekünk sikerült. Nekik még nem. De ez a része inkább attól függ, hogy mekkora a baj.


Mérlegelj pénztárcádhoz mérten. És azért lehet optimistán nekimenni, de legyen tartalékotok ha tovább akartok menni.

2019. szept. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Magánból mentem államibe. Magánba majdnem megöltek és nem kezeltek rendesen.
2019. szept. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Államiban a korunk miatt (én 27, párom 30) automatikusan hátrébb sorolódtunk, egy évet kellett volna várni egyáltalán a konzultációra :(


Róbertben csináltuk végig, a gyógyszerek a sikeres stimulálásig kb. 150 ezer volt (utána még a progeszteronpótlással a 12. hétig összejött a 250 ezer), az ICSI pedig 500. Tehát mondjuk összesen az előzetes vizsgálatokkal a folyamat kb. 750-800 ezer volt, de ez nagyon durva becslés. Elsőre sikerült, 19 hetes vagyok :)

2019. szept. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok kedves utolsó!

Megkérdezhetem, hogy melyik államiban voltatok? Mert hivatalosan ilyen nincsen. Ha úgy tetszik érkezési sorrendben kötelesek bevenni. Ahova mi jártunk, ott ilyen nem volt az biztos.

2019. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nekem most az van az államiban, hogy háromnegyed év alatt semmi érdemi nem történt, egyre hosszabbodnak a ciklusaim és legutóbb is azért veszítettem megint egyet, mert az orvos azon a héten nem rendelt... Egyetlen - általuk mért - laboreredményre alapozták az eddigieket, figyelmen kívül hagyva a korábbi legalább 5 hasonló hormonvizsgálatomból látszó tendenciát, így a kezelésük zsákutca volt, elölről kell kezdeni. (SOTE)

Ha tudtok mondani olyan helyeket, ahol nem egy tízezredik bolhának érzem magam egy elefánton, képesek tájékoztatni, kézben tartják a dolgokat, megbeszélt időpontra nem kell órákat várakozni, emberként kezelnek és lehetőleg jól kezelnek, hálás lennék és nagyon köszönöm a hozzászólásaitokat!

2019. szept. 17. 16:52
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol darab-darab vagy, a magánban is. Erről ne legyenek illúzióid... Államiban is vannak jobb helyek.

A SOTE, Urbancsekkel az egyik legrosszabb sajnos. Barátnőmet is győzködöm, hogy húzzon el onnan, mert csak az ideje ketyeg.

2019. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem. Csak gondoltam egyrészt talán könnyebb államiból magánba mozdulni, mint államiból államiba, de lehet hogy rosszul gondolom és simán át lehet menni(?) másik állami helyre ilyen indokkal, hogy az egyiken nem történik semmi. A János Kórház az állami "jobb hely"? Másrészt meg hátha kiszámíthatóbb és emberközelibb a magán.
2019. szept. 17. 21:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A Jánosban a BMC korrekt hely. Nekem ott csinálták, ott sikerült. Például leszívásnál ennél emberibbek nem lehettek volna velem. Ez kifejezetten jó élmény volt.

Magánban se számíts emberközelire. Bnőmnek a Róbertben a Fülöp doktor csinálta... Már a gyógyszer felírásnál nem ő volt hanem tök más. Az se tudta ki a barátnőm, csak felírta, amit a Fülöp mondott neki. Az uh-oknál is két másik dokival találkozott. Végül a beültetést csinálnálta ő meg a végső konzultációt. Nálam egy ilyennel ki lehetne verni a biztosítékot. Azért fizetek, 800ezret, hogy a lelkemnek jobb legyen. Hát ettől épp pont kiborulnék.


De persze simán átmehetsz másik államiba. Ki kell kérnef a papírjaidat a Sotéról és ennyi.

2019. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
2es vagyok. Róbertből mentem Pécsre. Iszonyat kedvesek voltak.
2019. szept. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!