Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Érdekelne, hogy mi a folyamat...

Érdekelne, hogy mi a folyamat ha a nő negatív az apa pozítív vércsoportba tartozik és szeretnének gyereket?

Figyelt kérdés
A második gyerek után nem lett felvéve az injekció ami kellet volna,ezzel így 35+ évesen elszáltak az esélyek?
2019. szept. 22. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudom nem tartozik a kérdéshez, de mi az hogy nem lett felvéve és miért?


Egyébként szerintem egy doki erre biztosabbat tudna mondani, mint mi.

2019. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a kérdés, hogy a második gyerek vércsoportja rh negatív lett-e... Ha igen, akkor nem kell anti-D-t adni a születése után, mert így nem indul be az ellenanyag képződés.

Ha Ő rh pozitív lett, akkor viszont baj, hogy nem kaptál. Ebben az esetben kellene csináltatni egy ellenanyag szűrést nálad, aminek az eredményét hematológussal kell megbeszélni.

2019. szept. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Felelőtlenségből,butaságból!

Csak mégis ,hogy mire számítsunk a dokinál!

2019. szept. 22. 19:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező nyilván az Rh inkompatibilitásra gondol, amikor az anya homozigóta Rh-, az apa fenotípusa Rh+ és a magzat Rh+ vércsoportú. Ilyenkor az anyai szervezet antitestet kezd el termelni az esetlegesen az anyai szervezetbe került magzati Rh+ vörösvértestek ellen. Ez a folyamat lassú, így az esetlegesen termelődött kevés ellenanyag az első magzatot nem károsítja. Viszont mire a második terhességre sor kerül, addigra már sokszor olyan magas az anyai ellenanyag szintje, hogy az erősen károsíthatja a második magzat vörösvérsejtjeit. Ennek elkerülésére fejlesztették ki a vérből előállított anti-D készítményeket, amit az első gyerek születése után az anyának adnak be az ellenanyag termelődés gátlására. A történésekben nagy a biológiai variabilitás, tehát nem kell pánikolni. Csak laboratóriumi vizsgálattal lehet kideríteni, hogy mekkora az anyag vérében az ellenanyag szint és ennek megfelelően lehet felkészülni a továbbiakra.
2019. szept. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
0 negatív a vércsoportja
2019. szept. 22. 20:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a második gyerek negatív, akkor nem is kaphattál anti-D injekciót. Amit nem kell felvenni, mert adják ha kéred ha nem, amennyiben az anya negatív, a született csecsemő pedig pozitív. De ha a baba is negatív, mire kellene az anti-D?
2019. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is negatív voltam,meg a kislányom is. Nem kaptunk semmit,mert nem is kellett. Neked sem kell.
2019. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy fentebb is írtam; ha a baba rh negatív, akkor nem képződik antitest (azt csak az rh pozitív magzati, és az rh negatív anyai vér keveredése váltja ki).

Semmilyen orvosi felelőtlenség nem történt.

2019. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A férjem pozitív én negatív a gyerekeink mind pozitívak, egyiküknek meg a vércsoportja sem az enyém. Senki nem kérdezte tőlem, hogy kérek e anti d-t, csak bedoftek mikor kellett 🤣emiatt nyugodtan szulhetsz.
2019. szept. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Amit nem mondtam még,hogy a második gyerek után volt egy abortusz!
2019. szept. 24. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!