Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Borzasztóan rossz spermakép....

Borzasztóan rossz spermakép. Aki volt ilyen helyzetben, leírná a történtetét?

Figyelt kérdés

Elsősorban reményre van szükségem... Illetve kicsit ki szeretném írni magamból.

Tegnap délután kaptuk meg a spermavizsgálat eredményét, ami totál nullás. Nincs benne egyáltalán semmi. Nem életképtelenek, vagy rossz formájúak, hanem teljesen üres..

Maga a folyadék mennyiség jó, csak nincs benne semmi.

A doki elsőkörben vérvételt csinált, azt mondta csütörtökre meglesz az eredmény, hogy van e hormonális elváltozás, vagy sem. Aztmondta, hogy ha az rendben van, megnézik, nincs e valahol elzáródás vagy valami, de az ultrahangon minden tökéletesnek néz ki. Illetve beszélt még a lombikról. Az a baj, hogy annyira letaglózott ahogy kimondta, hogy nincs egy sem, hogy nem tudtam rendesen odafigyelnin az egészre. Németországban élünk, beszélem is a nyelvet, de így egy kicsit nehezebb volt az orvosi szakszövegre rendesen odafigyelni.

Azóta rengeteget olvastam utána, mitől lehet, hogy lehet, mik a lehetőségek. Anyósommal is beszéltünk, ő átküldte a férjem kiskori orvosi papírjait, amik itt fontosak lehetnek. Egyszer műtötték lágyéksérvvel pár hónapos korában, egyszer meg 6 évesen, mert nem szállt le az egyik heréje. Ez alapján, talán csak elzáródás.. Ha az, és műtéttel átjárhatóvá teszik, még lehet normális spermaképe? Illetve ha hormonális, azt is fel lehet javítani rendesen? Vagy ezek után csak a lombik jöhet szóba mindenképpen?

Csütörtökön ha megvan az eredmény, mindenképpen rákérdezek mindenre újból, nyugodtabban, hogy hogyan tovább. De addig is szeretném hinni, hogy nem olyan genetikai hiba van, amin sehogy sem lehet javítani.


Akik hasonlóképpen voltak, leírnák nekem, hogy hogyan mentek végig ezen az egész úton, és mi lett az eredménye?

Köszönöm


2019. okt. 8. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sajnos annyira nem lehet feljavítani, hogy ne kelljen lombik. Gondolom uh-gal visszerességet néztek. De lombikhoz nincs szükség sebészeti beavatkozásra, mert a spermiumot a herékből vagy mellékherékből is tudnak nyerni.

A lombiktól meg nem kell félni, nem olyan para mint amilyennek tűnik. Mi végigcsináltuk, igaz miattam, de sikerült. Ha az eljárással kapcsolatban van kérdésed, szívesen segítek.

2019. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan az eljárástól félek, csak tudom, hogy elég nagy meló lesz vele, meg utána néztem az áraknak. Persze minden eset más, ennek függvényében változhatnak az árak is, de a google szerint igencsak neki kell állnunk gyüjtögetni. Illetve a legközlebbi meddőségi 150km-re van. Bár nekem mindent megér, ha lehet gyermekünk, csak igyekszem felkészülni.

Persze, ha van időd, és kedved, minden érdekel az eljárással kapcsolatban, és megköszönném, ha leírnád, akár ide, akár privát üzenetben :)

2019. okt. 8. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ilyenkor csak heréből nyerhető spermium (ha ott van egytalán) , azaz csak lombik jön szóba.
2019. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha csak 6 évesen lett lehozva a heréje, az nem is fog működni már. A másikba meg lehet a biopsziáz próbálni. Párom azoospermiás 8 éves a fiunk. Több nem lett. Asztmája, krupja nem volt?
2019. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Férjem meddő azoospermia.

Gyerekkorban agydaganattal műtötték.

Ha a genetika jó tehát nem a dns-sel van probléma megcsinálják a herebiopsziát(náluk a vérvétel,uh után ez jött)

Nem találtak így sem semmit.

Csak sperma donor jöhetett szóba.

4 inszem volt(2015 előtt volt nekünk akkor még csináltak így is ikszemet)

De,hogy balhé lett a sperma donor körül 2015-ben letiltották az összes donort.

Nem kaptunk egyáltalán donort.

Lombikra készültem ez idő tájt.kb 1 évig nem is volt .Aztán lett donor de csak fizetősen.Ami azt jelenti mindent fizetnünk kellett volna.

Amikor mentem konzira a doktornőhöz akkor mondta az én betegségemmel nem is biztos a siker esetleg a 3-dik de az se biztos.

Pco,ir pajzsmirigy betegség.

Sírva jöttem ki.Hittem a doktornőnek amúgy.

Így mi ezek után feladtuk az egész lombikot.

Elindítottuk az örökbefogadást.

Nem tudom Németországba hogyan működik ez az egész.

Több mint 2 éve adtuk fel.

2019. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És csinált már valaki otthonelvégezhető pl.dm-es spermatesztet? Most jutott eszembe, hogy tavasszal csináltunk egyet itthon, betartottunk minden előírást, és pozitív lett. Nem lett olyan erős a tesztvonal, mint a kontroll, de egyértelmű pozitív volt.. megkerestem most neten a tájékozatót, és ott nem ír árnyalatról, csak annyit, hogy ha van vonal, akkor pozitív, ha nincs, akkor negatív. Nyilván nem olyan érzékeny, mint az orvosi tesztek, de ez így mégjobban elbizonytalaít csak, hogy mi lehet a hiba..
2019. okt. 8. 14:47
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, ezeken a műtéteken kívül semmi más baja nem volt. Doki is kérezte, hogy mumpsz esetleg vagy más komolyabb. De semmi más nem volt. Kicsit gyengébb az immunrendszere, hamarabb megfázik, de amióta kijöttünk, (4éve) az itteni háziorvos jobban odafigyel rá, és évek óta még csak beteg sem volt.
2019. okt. 8. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a pcos, ir kezelve van. Simán sikerülhet. Nekünk 4. lombik sijerült bioptátumból, amiben 1-2 jó sejt volt. De a pcost, irt és pajzsmirigyet sajna csak a 3. lombik után kezdték kezelni intézet váltás után. Ezért nem lehetett tesója, mert az első 3ra tök feleslegesen elpazarolták a bioptátumokat.
2019. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Bettina1994 ***** válasza:
Nálunk is 0 az eredmény így meg sem próbáltuk a lombikot és mivel párom betöltötte a 45-öt automatikusan elutasították az örökbefogadási kérelmünket mindenhonnan. Mi gyerek nélkül maradtunk.
2020. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!