Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Bromocriptin. Ki meddig szedte?

Pannita kérdése:

Bromocriptin. Ki meddig szedte?

Figyelt kérdés
4 hónapja kezdtem el szedni napi szinten a bromocriptint, napi 1/2 szemet. Először mikor bevettem este, másnap egy komoly ajulasom volt tőle, így 1 hónap szünet után újra kezdtem 1/4 szemet, majd 1/2 szemet. Ekkor semmi panaszom nem volt tőle. Nem szédültem, stb. De kb 2 hete a ciklus első napján hajnalban ismét elájultam és azóta is napi szinten szédülök. Séta közben elkap a gyengeség, zúg a fejem, tompa fájdalom. Lehetséges, hogy a bromotol van? Nem szedek más gyógyszert, csak vitaminokat. Már 4,9 a prolaktinom (3-29 között kell lenni), természetesen babaprojekt miatt szedem. Ha most abbahagyom ismét felmegy a prolaktinom? Köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 10. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erről érdemes az orvosoddal konzultálnod. Nekem azt mondta, hogy ha nem jön össze a baba, akkor max 3 hónapig szedjem, tartsak kis szünetet és max újrakezdem később. Amúgy igen, ha abbahagyod, akkor valószínűleg megint felmegy a prolaktinod, mert a Bromocriptin csak a tüneti kezelés, az, hogy alapból miért magas, azt nem tudni, és ezt nem is ez a gyógyszer fogja megoldani.
2019. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7 hetes terhesen tettem le, fokozatosan lett leállítva. 9 hónapig szedtem egyébként egyhuzamban. A mellékhatásaid elég komolynak tűnnek, mindenképp beszéld meg a dokiddal, hogy hogyan tovább!
2019. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 2 napja nem vettem be és ma már nem szédültem. Hamarosan megyünk nődoki/endokrinológushoz.. megkérdezem hogyan tovább. Lombikra készülünk, így előtte biztos lesz egy pár vizsgálat. Ha ismét emelkedik, akkor újra kezdem szedni. Lehet kell egy kis szünet. Szedek baratcserjet ( premens tabletta), hátha már beáll magától.
2019. nov. 11. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 2 hónapja szedem, mi is babát szeretnénk és azért kell szednem. Én nagyon fokozatosan kezdtem el magam hozzá szoktatni. 3 napig negyed szemeket szedtem, és utána lassan emeltem. Nekem 2x fél az adag, most megyek majd vissza kontrollra hogy javult e. Nekem az első hét volt nagyon durva de aztán hozzá szokott a szervezetem és azóta minden gond nélkül szedem. Lehet neked is csak több idő kellene hogy hozzá szokj. Nekem az vált be, hogy vettem be mellé eleinte b6 vitamint, illetve mindig étkezés után közvetlenül vettem be. Én is úgy tudom hogy nem szabad abbahagyni csak ha már osszejott a baba mert, ha abba hagyod visszaugrik. Sok sikert a lombikhoz 😊
2019. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jessicaa19 válasza:

Sziasztok!

Ki hogy van most a gyógyszertől?

Én 1 hónapig szedtem, most pedig megint újra kezdtem mondta doki folyamat szednem kell és havonta vérvétel (705 volt most a prolaktinom)

Én is szédülök tőle napközben be se tudom venni mert álmos leszek, hányinger, étvágytalansàg,fej fájás így este veszem be az 1szemet de így is elég rossz.

Dokinak mondtam h minden mellékhatàsa meg van nálam de annyit mondott sajnos ez ilyen :S

2019. dec. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia Jessica!

Én 4 hónapig szedtem. Inszeminaciokor derült ki, hogy magas. 56 volt. (3-28 a határ). Ekkor kezdtem szedni, de durván elájultam,így abbahagytam Második inszemkor 33 lett gyógyszer nélkül, de így újra próbálkozás. Először 1/4szem, majd 4 nap után 1/2. Nem volt tünet. 3.nal 6 körül volt már. De így sem sikerült, így jelentkeztünk lombikra. De továbbra is szedtem. 4. bromos hónapban ciklus első napján ismét ájulás. Ez nov 1.en volt. Abbahagytam. Gondoltam tartok egy kis szünetet. 14.en volt az első lombik konzultáció. Februárban kezdtünk volna.. December 2.an pozitívat teszteltem ❤️. Gyorsan vérvétel, megint emelkedett a prolaktinom, így ismét elkezdtem szedni endokrinológus javaslatára. Most vagyok kb 5 hetes. 12.hetig javasolt szedni, nehogy vetélés legyen.

Remélem tudtam segíteni!? Szerintem nekünk a sikert az hozta meg, hogy a tsh-m lement 1re. Inszem alatt 2,3-2,1-2,3 volt. Illetve a férjem szedett profertilt 1 adagot, és inni kezdte a folandrolt.

2019. dec. 6. 09:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. A tsh-d hogy ment le 1-re? Gyógyszerrel? Vagy csak úgy magától?
2019. dec. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Csicseriborsoka!

Bocsánat, hogy még csak most válaszolok. Nem tudom pontosan mitől ment le, de előtte kezdtem el szedni jód tablettát. Először 2 naponta, majd heti 1. Utána lett 1 alatt a tsh. Előtte sose. Semmi más vitamint nem kezdtem el. A többit már előtte is szedtem hónapokig. Remélem tudtam segíteni.

2019. dec. 27. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!