PCOS-em van lehet valaha gyerekem? 17/l

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy PCOS-em van, alig eléggé változó a menzeszem, a fogamzásgátló, amit felírtak(Yadine) nagyon rossz hatással volt rám 3 hónapig szedtem, aztán leálltam. Mi segíthet még?

Mi van, ha nem lehet gyerekem?



2019. nov. 21. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy nem lehet gyereked , ehhez pl egy lombik bébi programos orvossal kéne beszélned, vagy egy nagyon jó nőgyógyásszal. Minden esetre ne keseredj el :)!
2019. nov. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodj meg. Ha eljön az idő, keresel egy remek endokrinológust. A legtöbb PCO/PCOS nőnek lehet babája. :)
2019. nov. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ne aggódj,ha ezen kívül semmi más bajod nincs, akkor valószínűleg lehet gyereked. Nekem is az van, ráadásul egyszer széjjel is "robbant" a petefészkem egy cisztától és műteni is kellett. 16 éves voltam akkor.Mindkét gyerekem első hónapban megfogant, amikor próbálkozni kezdtünk. Az első terhességem ikerterhességnek indult,de csak 1 baba lett belőle. Én is ezen aggódtam 16 évesen,hogy mi van,ha soha nem lehet? Egyszerre volt petefészek,petevezeték,vesemedence gyulladásom, belső vérzésem a ciszta miatt és mégis rögtön sikerültek. Nyomták belém az antibiotikumokat és 2 hónapig gyógyultam utána,most meg itt játszanak mellettem. Persze a műtét és az első gyerek érkezése között eltelt 7 év.
2019. nov. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondott neked ilyen zagyvaságot, hogy nem lehet gyereked? Dehogynem! Amíg megvan a méhed, addig lehet gyereked. Ha van petefészked meg petevezetéked, akkor spontán is teherbe eshetsz. Úgyhogy semmiképp se lazázd el a védekezést, amíg nem aktuális a babakérdés. Mindenképp válts nôgyógyászt! Aki fogamzásgátlót ad PCOS-re, attól azonnal fel kell állni. Egyáltalán nem old meg semmit a tabletta, ugyanúgy benned maradnak a ciszták. Esetleg a tüneteket enyhíti. Meddôségi központban nem hiszem, hogy foglalkoznak veled 17 évesen, de egy próbát megér. Keresd meg facebookon a Gyengéd fogamzásgátlás- termékenységtudat csoportot. Ott tudnak neked olyan nôgyógyászt javasolni, aki a probléma gyökerével foglalkozik, nem csak a tünetet akarja elnyomni.
2019. nov. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pco +ir vagyok. 2 gyermekem van spontán. Keress egy jó endokrinológust. Ne aggódj lesz gyermeked.
2019. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Endokrinológus írta fel a gyógyszert nem nőgyógyász. (magánkorházban)
2019. nov. 21. 12:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Pcos+ir es kismama vagyok😊
2019. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
PCOS voltam, két gyerekem van. A fogamzásgátló nem fogja megoldani a problémádat, max. elfedi. Sok gyógynövény van, ami jó női bajokra, pl. barátcserje, inkább próbálkozz a természet erejével. A hormonháztartásod kell rendbetenni, hogy elég ösztrogéned legyen az ovulációhoz. Szénhidrátszegény étrend, és sok szex :). Ez utóbbi is jó!
2019. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálam is kb ennyi idősen kezdődött, hogy késett 2 hetet utána 1..2..3..4 hónap. 21 éves koromig nem foglalkoztam vele. Kiderült PCOS-om van..7 hónap sikertelen próbálkozás után... kaptam gynositol port 1 hónap alatt sikerült teherbe esnem :)

A fogamzásgátló nekem sem segített..Az mesterséges csak.

2019. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!