Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek alacsony volt a progesz...

Akinek alacsony volt a progeszteron szintje és kapott hormonpótlást, mennyi idő múlva jött össze a baba?

Figyelt kérdés

10 hónapja próbálkozunk a férjemmel, már kivizsgaltattuk magunkat. Nála minden rendben, nálam sincs se PCOS, se IR, se pajzsmirigy probléma, májfunkciok, minden hormonérték, a terheleses cukor értéke tökéletes, "Csak" alacsony a progeszteron szintem sajnos. Ez két hónapja derült ki, mert úgy három hónapja a ciklusaim túl hosszúak lettek, szinte nem is vereztem, csak barnaztam, semmi jele nem volt annak, hogy meg fog jönni és ez a barnazas is 3,4 nap alatt elmúlt. Szóval kiderult, hogy alacsony a progeszteron szintem, úgyhogy kaptam egy 15 napos progeszteron kúrát. Napi két szem lágy kapszulát (progeszteront) kellett reggel, este szednem és jöttek is a menzesz előtti tünetek és végre megjott rendesen, és ahogy regen 6-7 napig tartott. Mondta a dokim, hogy a menzesz első napjan kezdjem el szedni ugyanezt a progeszteront, de már csak napi egy szemet (30 szem van egy dobozban).

Szóval 16.-an jött meg, szóval hozzávetőlegesen 30.-a körül kellene peteeresemnek lenni (minden hónapban volt peteeresem, ovulációs tesztezek, plusz a doki is megerositette). Most is nezek majd ovulációs tesztet, mert eddig is használtuk, mert én sajnos nem érzem mikor van peteeresem. Persze nem kötelező szex van olyankor, mert igazából akkor vagyunk együtt, mikor épp jól esik, csak abban az időben, kicsit tudatosabban.

Na de a kérdésem az lenne, hogy volt olyan emberke itt, aki két hónap progeszteron kúra után végre teherbe esett?

Nekem azt mondta a dokim, hogy valószínűleg, ha terhes leszek, az első trimeszterben mindenképp szednem kell a progeszteront, nehogy elmenjen a baba. Amúgy az ő tanácsára szedek már a tervezestol kezdve terhes vitamint, D3 vitamint és folsavat is.

Kérlek titeket, aki negatív kommenteket írna, az inkabb ne tegye! Nem erre van most szuksegem. És nem, nem vagyunj rafeszulve a baba témára, de ha én nem vetem fel ezt a progeszteron dolgot és nem csináltatunk hormonvizsgálatot, ki tudja mennyi ideig probalkozhattunk volna.



2019. nov. 25. 03:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Önmagában a progeszteronpótlás nem oldotta meg a teherbeesésemet. Plusz nem mindenkinek ugyanúgy szívódik fel a progeszteron. Volt egy ismerősöm, akinek 8 hetesen ment el a baba 3x2-ra emelt utrogestan mellett. Előtte is már mérték és nagyon alacsony volt a terhesség elején is. Mikor újra sikerült, más dokihoz került és Agolutin izomba adandó injekciót kapott, aminek sokkal jobb a felszívódása. Azzal megmaradt a baba és szép is volt a progeszteron szintje. Annyi hogy mind a kettő lombik volt.
2019. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2019. nov. 25. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!