Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lehetséges, hogy nem lehet...

Lehetséges, hogy nem lehet gyerekem?

Figyelt kérdés

Semmilyen kivizsgáláson nem voltam, komolyabban sosem próbálkoztunk.

Viszont így 26 évesen lassan itt az ideje.

És valószínűleg hülyének fogtok nézni. De nagyon félek.

Soha életemben nem védekeztem, egyik barátommal sem.

4,5 év volt a leghosszabb párkapcsolatom az idő alatt sem védekeztünk sehogy, de sosem késett vagy hasonló.

Lehetséges, hogy ennyi ideig ennyire vigyáztunk és azért nem történt meg?

A mostani párommal is elég hosszú ideje együtt vagyunk, nem védekeztünk sosem, volt, hogy belém élvezett mégsem lettem terhes.

Van okom aggodalomra, vagy csak hülyeségeken agyalok?

Egyszerűen félek, hogy eddig egyáltalán nem is akartam, de minden adott volt hozzá mégsem sikerült, és félek, hogy mikor már akarjuk akkor sem fog sikerülni... pedig minden változatlan lesz.. mármint nem kell változni.

Úgy értem, hogy már ha lehetne gyerekem, biztosan teherbe estem volna...

Remélem értitek... miről beszélek.


2019. nov. 28. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vizsgáltatod ki magad ennyiből mi nem tudjuk megmondani neked. El kell menni orvoshoz.
2019. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyi év védekezés nélküli szextől nem estél teherbe, valami gond biztos, hogy van. Ha gyereket szeretnél, érdemes kivizsgáltatni magad. Jó, ha elkezded, mert akár évekre is elhúzódhatnak a vizsgálatok, és sokszor jó drágák is
2019. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy vmi betegség áll a háttérben. De mivel nem voltál kivizsgálva, ezt nem tudhatjuk. És azt sem, mi lehet az oka, nagyon sok minden lehet. Amúgy nekem is volt több olyan kapcsolatom, amikor nem védekeztünk megfelelően és soha nem estem teherbe. Aztán kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésem van. Nem 100%, hogy ez miatt, de benne van a pakliban.
2019. nov. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen megérte az aggodalmaidat.


Én is megszakítással védekeztem 6-7 évig, volt hogy nem sikerült megszakítani az aktust. Sosem lettem terhes, csak akkor amikor neki feszültünk a próbálkozásnak, 2 naponta együtt voltunk, és sose szakítottuk meg az aktust. Az elsőbprőbálkozós hónapban terhes lettem.


Most vagyunk rajta a kistesón, de nem feszülünk rá, van, hogy 1 hétig nem vagyunk együtt, van hogy heti 3-4x. Már 6 hónapja nem jön. Ha nem jön össze jövő nyárig akkor újra nekifeszülünk, és próbálunk majd megint 2 naponta együtt lenni.


Ez csak szimplán annyit jelent, hogy nem olyan nő vagy, akire ránéznek és teherbe esik. Illetve az is lehet, hogy egy totál elképzelhetetlen időpontban van peteérésem. Nekem pl biztos, hogy a lányom mensi előtt 1-2 nappal fogant, ugyanis mindig 3-4 héttel kisebb volt az átlagnál, és pont 4 héttel hamarabb indult be magától a szülés. Illetve mensi előtt pár nappal nem nagyon szoktam kívánni a szexet, de abba a hőnapban, akkor is együtt voltunk, mikor megfogant a lányom.

2019. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy sem védekeztetek? Úgy értem hogy nem csak mechanikusan (óvszer, fogamzásgátló, spirál, stb..) hanem pl naptár módszerrel sem vagy megszakítással?

Mert a férjemmel mi pl házasságkötes után csak megszakitással védekeztünk, illetve azt is úgy, hogy 90%-ban kihagytuk a termékeny napokat.

Sosem lettem terhes. Mikor akartuk, és tudtam is hogy mikor van peteérés egyből terhes lettem.

Kicsit én is paráztam ezen, de a nőgyógyógyászom anno megnyugtatott, hogy a “nem védekezés” és a “konkrét próbálkozás” egész más!

Tehát ha nálad is ez volt, akkor ez nem feltétlen jelez bajt. (Attól független, hogy sok lány a megszakitasos és a naptár módszer mellett is simán babás lesz.)

Ha viszont valóban soha sehogy sem védekeztél akkor mindenképpen vizsgáltasd ki magad. Előbb lásson nőgyógyász, esetleg endokrinológus (ezt majd a nőgyógyász vszeg javasolja is). Vérvétel, hormonpanel, terheléses vercukor szint. Ilyeneket fognak első körben szerintem nézni.

Remélem hamar összejön! Sok sikert!!!

2019. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok! 4#-es, kezet is rázhatnánk 😊🤝👍💞
2019. nov. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
Mi sem védekeztünk sehogy sem,csak arra figyeltünk, hogy közvetlenül az esedékes menszi előtt történjen az aktus,amit nem szakítottunk meg. A többi megszakítás volt. 6 évig csináltuk ezt és sosem volt belőle baba már azt hittem én is, hogy terméketlen vagyok,mert nekem ráadásul voltak nőgyógyászati műtéteim is. Amikor tudatosan rá álltunk a dologra, akkor az első hónapban megfogant a kislányunk. Szülés után fél évig normálisan védekeztünk óvszerrel, aztán elhagytuk azt is,majd 1 év megszakításos után szintén az első éles hónapban baba lett belőle. Nem feltétlenül van veled gond,de ez majd akkor derül ki,ha tudatosan próbálkozni kezdtek.
2019. nov. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az nagyon nem mindegy, hogy kivette, vagy nem. A megszakítás védekezésnek ugyan rossz megoldás, de nehezíti a teherbeesést. Úgyhogy ha kivette, akkor simán lehet, hogy élesben teherbeesnél. Ha viszont folyton élesben nyomtátok, akkor normál esetben már régen teherbe estél volna. De azért manapság már tudnak segíteni, valószínűleg csak valami kisebb probléma, pl. adnak egy gyógyszert és összejön.
2019. nov. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!