Sokszor fizikailag nagyon megterhelő munkát végzek és nem tudom, ha teherbe is esnék, megmaradna?

Figyelt kérdés

Volt egy kolleganőm egy korábbi munkahelyemen, aki azért jött át a céghez, mert elvetélt az előző munkája miatt... és pár napja másra sem tudok gondolni. Sokszor kell pl. raklapot levennem a fejem magasságából, 10-15 kilós dobozokat cipelni stb. Nem ebből áll az egész napom, de napi 30 percet kitesz.

Talán fel kellene mondanom, mert ha nem is azonnal, de 2-3 éven belül jó lenne kismamának lenni. Fogalmam sincs mások ezt hogy csinálják..

Azt tudom, hogy veszélyes megeröltetni magát az embernek, ha várandós. Anyu 3x vetélt el. :( Szörnyű lehet.

Amúgy sem innen akartam nyugdíjba menni, de elég jó a fizu és a kollegák is jó fejek többnyire.


Hétfő óta szurkál a hasam, a szokásosnál többször járok pisilni. :D Még híztam is az utóbbi időben, ami már rám fért, de eddig hiába próbálkoztam csak fogytam, most meg 3hét alatt 5kiló feljött. Tesztet csinálni még korai szerintem.. Nagyon örülnék, ha baba lenne, de a munkám miatt félek is.


2020. jan. 16. 21:05
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Én ilyenhelyről jöttem el terhesen. Elsőre összejött és nem ment el. Időben kell táppénzre menni. Ahol ilyen munkakör van ott az első hogy élő embrió kimutatása után állományba vegyenek pont a vetélés miatt!
2020. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Ehhez a súly emeléshez, pakoláshoz hozzá van szokva a szervezeted!

Egészséges terhességnél emiatt nem vetélsz el.

Én folyamatosan ilyen ládákat pakoltam. Teherbe estem, az orvosi megerősítés után tpre mentem.

A 2. Terhességemnél már az akkor 3 éves lányomat kellett napi szinten emelni (kocsiba, kádba, bevásárló kosárba)

2020. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Az emberiség nem halt ki. Pedig a nőket csak mostanában pátyolgatja mindenki ennyire. Régen ők is végezték ugyanúgy a fizikai munkát terhesen. Nem kell emiatt eljönnöd. Ha vetélés lesz a vége, akkor amúgy is elvetéltél volna.
2020. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Anyu a földeken kapalt végig tesómmal(46 éve)

Én 12 órában dolgoztam a Boschban 32 hetes koromig. Nem vételtem el.

Ha elakaena menni elfog.

Azt mondják amit előtte végeztél azt utánna is vegezheted.

Max kérsz könnyített munkát 🤷‍♀️

2020. jan. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Hát milyen szép is lenne felmondani és otthon ülni, nem csinálni semmit, amíg teherbe nem esel. Ha 2-3 évig tart, az se baj, a jó bolond férjed nyilván boldogan eltart, meg még három évig, míg a gyerek oviba nem megy.


Semmi bajod nem lesz, a szervezeted hozzá van szokva a munkához.

2020. jan. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Anyu a földeken kapalt végig tesómmal(46 éve)


Ja, 46 éve a gèmes kútból ittak a tanyán, próbáljál meg ma te abból inni rendszeresen, meglátod mi lesz....

2020. jan. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol írtam, hogy felmondanék és nem csinálnék semmit. :D Nyilván keresnék másik munkát, ami nem fizikai. Nem is ismersz, miért kell parasztnak lenni? Még jó, hogy nem te vagy a férjem.. :D
2020. jan. 17. 09:53
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi kommentet!
2020. jan. 17. 09:53
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtad, talán fel kellene mondani. Nem azt, hogy keresni kellene másik munkát. Tanulj meg magyarul.
2020. jan. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szőrszálhasogatás. Előre jelzem, hogy most nem kimagyarázom magam, csak baromira zavar ez a negativitás, ítélkezés és rosszindulat...



Nyilván felmondanék, miután találtam másik munkát. Elnézést, hogy nem írtam le. Még azt is kihagytam, hogy ez csak akkor opció, ha most nem várok babát.

És ha simán felmondanék, elmennék 9 hónap munkanélkülire (annyira mehetnék, mert itt az számít, mennyit dolgoztál az utóbbi 2 évben) akkor se lenne jogod számonkérni. :)

De nyugi, én nem vagyok az a fajta ember, aki az állammal tartatja el magát, sőt mivel külföldön élek, tényleg semmi befolyással nincs a te jólétedre, hogy dolgozom-e, vagy sem..


Igaz, hogy ritkán beszélek magyarul.. Én is észreveszem, hogy sokszor rossz szót használok, de ez szerintem pont tök mindegy kellett volna, hogy legyen.

Na ezzel le is zárom, remélem nem hagytam ki semmi mást. :D

2020. jan. 17. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!