Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rendszertelen menzesz mellett...

Rendszertelen menzesz mellett mikor és hogy csináljam az LH teszteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok. CSodák csodájára 54 nap után megjött. Ezzel nincs is semmi baj. Még örül is neki, hogy megjött /tudom egy nő ritkán Mond ilyet/.

Itt most az a kérdés, hogy mikor ovu teszteljek. Egy normál menzeszt nézzek /nekem uyge nem normál/ a 28 naposat vagy melyiket?

Februárba mennem kell ismét vérvételre, mert utolsó vizsgálaton a doki kérte, ha megjön akkor a 21-23. nap között megint egy Hormonlabor terhelésessel együtt /IR-em is van, de már csinálom a diétát/ csináltassak. Az előző véreredményem a progi hiány, IR, D-Vitamin szint alacson (71,5).

LH: 9,95, FSH 7,28, Prolaktin 140,9, Ösztradiol: 192,2, Progi: 0,4, Tesztoszteron: 2,2, .

Kinek mi a véleménye?

Építő kritikátat várom. Hátva valaki :)

Köszönöm szépen :)


2020. jan. 20. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Fölösleges költeni lh tesztre, mert 54 nap nagyon sok, jó eséllyel nincs is peteérés.

Neked ilyen ciklussal minden nap kellene lh tesztelni, annak még nem sok értelme van ha két havonta jön meg.

Ha van ir, azt kell kezelni. Ha megfelelően kezeled, lesz kiszámítható menzeszed (peteérés még akkor sem biztos), de biztosabb lesz a helyzet, mint most.

2020. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem pld ilyen ciklusokkal jött össze lányom.Igen orvos is mondta szerinte peteeresem sincs ennek ellenére a kijelentés utáni hónapban pozitív lett a tesztem.Szerintem kezd el mérni a hod,az mutatja ha van peteérés.+a 25-30.naptol lehet ovutesztelni,ha általában 50 nap környékén jön meg.
2020. jan. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es köszönöm szépen.

2-es: az a baj, hogy nem tudom még kiszámolni a menzeszt. Volt már 70-72 napos is :D

2020. jan. 20. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:
72 napra meg én is azt mondom esélytelen.De homerozz az esetleg mutatja mi van.Foleg ha dietazol+ sportolsz annak kell hatással lenne a ciklusodra is.
2020. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Diéta+Inofolic+Barátcserje+ heti 1x jóga.

Mégegy kérdés /elnézést a tudatlanság miatt/: a hőmérőzést reggel felkeléskor kell ugyebár, de nálam az a baj, hogy hajnalba megébredek és ki kell mennem a mosdóba. Gondolom akkor ez már annyira nem is lesz érvényes :/

2020. jan. 20. 13:51
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is IRem van. Diéta nagyon fontos, plusz a sport legalább heti 3x. Én gyógyszert is kaptam ami szintén sokat segített.

De egyébként ilyen hosszú ciklussal szinte biztos nincs peteérés vagy csak nagyon ritkán. A diéta is több hónap mire helyre teszi a dolgokat.

Én az eredmény után fél évvel lettem terhes a kisfiammal.

2020. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Még csak feruár végén lesz, hogy egy éve nem szedem a fogamzásgátlót. /16 évig szedtem/.

Szerintem ez is befolyásolta dolgokat a tavalyi évben.

Köszönöm szépen :)

2020. jan. 20. 14:23
 8/10 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló egy hónap alatt kiürül ha arra gondolsz hogy így befolyásolta.
2020. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tavaly voltam ilyen szituban és a legjobb jóakarattal mondom hogy ilyen félig megalkuvós dolgok nem segítenek semmit.

A félig megalkuvást itt úgy értem, hogy látom még nem szedsz metformint, és a heti egyszeri jóga, az semmi, nem elég. Ugyanígy nem elég ha nem méred tisztességesen a 160 gramm CH-t hanem csak nagyjából találgatsz.


Építő kritikaként mondom ezeket mert én is jó évig érveltem önmagammal hogy jaj de mennyi minden csinálok, majd csak jó lesz... nem lett.

Nekem is 58-75 napos ciklusaim voltak évekig, 5 hónapig LH teszteltem, reménykedtem, inofolic, barátcserje, teljesen fölöslegesen.


A prolaktinod 23-szorosa a normál max értéknek. Stresszes a munka? Vagy más az életedben? Azt is rendbe kell rakni, nekem a munka volt a stresszforrás, váltanom kellett a hármas kezelés mellett.


Metformint érdemes lenne kérned a dokitól, ha nem is most de 1-2 hónap múlva, az sokat segít a jó életmóddal együtt.


Diéta alatt gondolom a 160g ch-t érted, de ezt pontosan számolod, elosztod min 5 étkezésre? Pld. a My Fitness Pal nagyon jó tápanyagszámolásra. Ha fogynod kell, mint sok IResnek, akkor kalóriadeficit is kell (ebben is segít az app).


Mozgás - a jóga magában nem elég, hetente egyszer abszolút nem, tapasztaaltból mondom. Az értékeim akkor javultak jelentősen, mikor a diéta mellett heti 2 erősítő és 1 magas intenzitású kardiót kezdtem csinálni. Én jó szívvel ajánlom kipróbálni a proteint is. Nem, nem leszel tőle testépítő, de jobban épülnek az izmaid, ami IResként azért jó, mert az izom sokkal inzulinérzékenyebb, ergo több glükózt vesz fel a véredből, ráadásul proteinshake vagy szelet lassan szívódik fel, tovább érzed telítettnek magad.

HIIT (high intensity interval training) például nagyon jó az inzulinérzékenység fokozására, és kezdetnek heti 3 x 12 perc megteszi otthon (Youtube-on ezer videó van). De csinálhatsz klasszikus erősítést, súllyal, saját súllyal, kardiónak meg tánc, zumba, laza kocogás heti 1x.

Emellett csinálhatsz jógát, de csak az nem fog segíteni.


A barátcserje sokaknak nem segít és csak jobban összekavarja a ciklusod. Az inofolic nem rossz de magában sajnos nem váltja ki a metet. D-vitamin, vas tabletta viszont sokat segít, és, ha úgy érzed falási rohamaid vannak, a króm is javít ezen (kiegyenlíti a cukrod).

2020. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia,

Minden adagot mérek a diétához. Betartom. Protein iszom, de csak vacsihoz, mert ahhoz írja. Igyekszem tartani mindent.

A munka néha stersszes csak. Ezt már elengedtem. Szerintem itt inkább az játszik nagyon, hogy már költöznénk a férjemmel. Építkezésbe vagyunk benne és szerintem inkább ez befolyásolja mindennek a java részét meg szerintem az is hogy nagyon rágörcsöltem a babára.


Köszönöm szépen, hogy ezt mind leírtad nekem. Rendes tőled :)

2020. jan. 21. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!