Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek ez csak pajzsmirig...

Szerintetek ez csak pajzsmirigy problema vagy PCOS?

Figyelt kérdés

Tortenetem 2016ban kezdodott amikor ev elejen abbahagytam a fogamzasgatlot.

Menstruacium nem jelentkezett egyaltalan.

Orvostol orvosig jartam mindd rafogta, hogy cisztaim vannak-pcos vagyok.

Majd ev vegen talalam egy orvost, aki foglalkozott is velem. Elkuldott 3.es 21.napi vervetelre, de nem tudtam elmenni mert kozben terhes lettem kislanyommal akit problema nelkul kihordtam.


Szoptatas utani ismet fogamzasgatlo szedese rendbetette hormonjaim, visszafogytam a magam 57kg-jara. Elmultak a pattanasok.

Tavaly januar ismet babaprojekt.

Sikerult eljutnom a vervetelekre( lejebb irni fogom reszletesen)

Azt mondta a nogyogyasz es az endorkrinologus, hogy pajzsmirigy auto.i betegsegem van.

Szeptemberig volt menstruaciom bar 35naposak.

Szeptember ota nem, januarban ismet jelentkezett. Azota voltam uh-n volt 2db 13mm es tiuszom.

Elkezdtem 3hete a letroxot mert 1ev alatt 1,4rol 4re ment fel a tshm.

1eve iszom az inofolicot-nem igazan hasznalt.

2hete ezeket kezdtem el szedni:

Letrox 25mg

E vitamin ovuig 800mg

Baratcserje napi1

C vitamin 1000mg

Szelen napi 1

D vitamin

Clostylt szedtem 3.naptol 2szemet.

Nyalkahartya miatt szedtem nagyobb mennyisegben az e vitamint mert csak 5mm volt 12.nap.


2019marciusban vereredmenyem elteresei:

Anti tg auto: 41.3 (40a felso ertekhatar)

Anti tpo: 121,7 (35)

21.napi progreszteron: 3,3


Novemberben annyi derult ki, hogy a tsh 4re emelkedett a prolaktin meg 700ra ( ha jol tudom ez 560ig jo)


Szerintetek pcos vagy pajzsmirigy alulmulodes?


Amiota a letroxot szedem megallt a hizas.

64kg vagyok es 171cm magas.


2020. jan. 21. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Az anti-TPO egyértelmű Hashimotot jelez.

A progeszteronból látszik, hogy vagy nem volt peteérésed vagy nagyon korán mentél.

A barátcserjét én hanyagolnám, nekem megnövelte és bekavart a ciklusomba - de persze nem vagyunk egyformák.

Mivel emelkedett a TSH-d március óta, jól látszik, hogy a Letrox dózisa nem elég. Én egyébként kaptam T3 pótlást is a Letrox mellé, végül az állította be a ciklusomat, a peteérést és segített, hogy sikerüljöna fogantatás.

IR-t néztek?

Diétázol (160 g-os ch diéta)?

Mennyit sportolsz?


(a szoptatás utáni fog.gátló szedés nem rendbe tette, hanem elfedte a problémát, ezért jön vissza minden csőstül mikor az ember abbahagyja)

2020. jan. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ir-t nem neztek, de az az elozo terhesseg alatt kiderult volna nem?

Heti 1x tudok elmenni futni, ennyit tudnak vigyazni a kislanyomra.

A tsh amikor emelkedett nem szedtem a letroxot-azt csak par hete kedtem el.

Azota nem voltam vervetelen.

A t3potlasrol mit lehet tudni?

Koszonom.

2020. jan. 21. 16:42
 3/4 A kérdező kommentje:
A dietarol annyir, hogy nem dietazom, de edesseg csipsz kola el van hagyva az etkezesembol.
2020. jan. 21. 16:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos hogy kiderült volna a terhesség alatt az IR, pláne hogy az ottani terhelésnél csak két pontos cukrot vizsgálnak.

3(vagy 5) pontos cukor-inzulint kell nézetni.

Fehérlisztes és minden cukros termék tiltólistás! Az alma, narancs stb lé is. Plusz Hashimotonál mondják a gluténmentes étrendet is. Én mondjuk az utóbbit nem tartottam. Az edzés viszont fontos. Nem hinném, hogy a férjed ne tudna 3*1 órát vigyázni a 3 évesetekre. Mi lesz ha összejön a második? 🙈

T3 pótlást Cynomellel vagy Thybonnal oldják meg. Bocsánat a Letroxot benéztem.

2020. jan. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!