! 4. Napon voltam hormon. Vizsgálaton, ránéznètek? A problémája hogy magától nem jön meg a menzeszem és nem tudok teherbe esni. Vagyis nincs peteeresem.

Figyelt kérdés

Lh-1.16.

Fsh-5.63

Prolaktin-123mIU/L

Őszradiol-199

Totál tesztoszteron-0.570

Shbg-27.7

Glukóz 0perces—-5.0

60perces-6.3

120perces-4.5

Inzulin 0 perces-6.5

60 perces-76.5

120perces-22.5

Homa index -1.4


2020. jan. 29. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ránéztem. Mire vagy kiváncsi?
2020. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Akkor hogyan jön meg a menstruációd? A vérvétel előtti is gyógyszerrel? Mióta van így?


Van endokrinológusod, nőgyógyászod? Szerintem kellene további vizsgálat is, a mellékvese irányába és pcos ki kellene zárni.

Ezen azt látom, hogy az lh fsh arány nem jó, 1:1 kellene lennie, erősíti a pcos gyanút, illetve a 120 perces cukrod beesik a kezdő alá, ez sem a legjobb.

2020. jan. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi első..:D Szóval, Február végén tudok menni nőgyógyászhoz, endokrinologushoz nem tudok menni ,mert nem ismerek senkit. Majd utana nézek. A menzeszem januárban norcolutot jött meg, amugy nem jön meg másképpen.
2020. jan. 29. 13:20
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Inzulinrezisztencia áll fenn, az látszik (120 perces glükóz beesik a 0 perces alá, ill. a 60 perces inzulin több mint tízszerese a 0 percesnek (aminek max 5szöröse lehetne) - az IR tudja gátolni a peteérést és normális hormonértékeket. Első körben kezd el a 160g-os szénhidrát diétát. Gyógyszert valószínű nem fogsz rá kapni. És figyelj oda, hogy heti legalább(!!) 3szor mozogj 1 órát, valamilyen kardió tevékenységet, ami megemeli a pulzust.


LH nagyon alacsony. Az LH/FSH aránynak optimális esetben 1:1-nek kéne lennie.

2020. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!