Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Jó nőgyógyászt keresek, aki...

Jó nőgyógyászt keresek, aki nem feltétlen egy egész meddőségi vizsgálat csomagot tesz “kötelezővé” már a kegelején többszázezer forintért (akár magán, akár állami), aki PCOS diagnózisa mellett tud tanácsot adni? (Több lent)

Figyelt kérdés

Férjemmel lassan egy éve szeretnénk babát, de eddig még nem érkezett. Egy rutin nőgyógyászati vizsgálaton kiderült, hogy PCOS-em van, ami eddig teljesen tünetmentes volt. Javasolta, hogy a ferjem csinaltasson spermium vizsgálatot, én pedig menjek meddőségi klinikára tanácsadásra.

Bejelentkeztunk egy ilyen rendelésre (az intézmény nevét nem írom le), ahol a telefonban már mindenféle vizsgálatra látatlanban rá akarta a férjemet beszélni. Említettem, hogy egyelőre maradjunk az alapnál, illetve, nekem most volt ultrahang, rákszűrés, stb. Mondta, hogy rendben.


A fél órás konzultáció kb 5 percig tartott, alap kérdésekkel, a ferjem eredményei tökéletesek, azonban mondta hogy MUSZÁJ mindenféle vérvétel plusz spermium vizsgalat még egyszer, es higy ha nincs több kérdés, akkor megvizsgál. Én azt hittem, ez benne van abban a fél órás konzultációban, mire a végen meglepődve tapasztaltam az összeg dupláját kertek.

Az orvos nem mondta, épp milyen vizsgálatot csinál, mi az eredmény, mit lát, stb. A kezembe adtak egy nagy listát, hogy ezeket a vizsgálatokat muszaj elvégezni, ez a “csomag” része, egyből elküldött átjárhatósági vizsgálatra is, még mielőtt bármi vérvétel eredmény lett volna. Ezek a vizsgálatok elvileg kötelezőek es kb összesen 300 ezer Ft.

Szükséges mindez?! Esetleg valakinek van tapasztalata? Tud valaki ajanlani egy jo orvost? Volt nyaron vervetelem es minden rendben van. 3. és 21. Ciklusnapi vérvétel valamint IR nem volt, elmegyek maganban is szívesen.



2020. febr. 8. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:

A meddőségi kivizsgálásnak van egy protokoll ha. Ha magánbankok mész, az fizetős. Tv alapon is megcsinálják ezeket, ráadásul most került egy csomó intézmény állami tulajdonban.

Ám ezek a vizsgálatok a ti érdekeltek. Ha nem vagy olyan átjárható lehet csinálni bármit...

Ezen kívül jó alap sperma vizsgálat mellett is derülnek ki más vizsgálatokból, hogy a férfi oldalon lehet gond.

Ezen kívül a PCOSt érdemes endokrinológussal vizsgáltatni (pajzsmirigy hormonok és IR miatt).

Egyáltalán mi alapján állították fel a diagnózist hogy PCOSed van?

2020. febr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is túl sok. Tb alapon nem mehetne? Biztos, hogy több idő, de nem kerül plusz pénzbe.
2020. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csak 3. és 21. ciklusnapi vérvétel és cukor terhelés, vagy ezek mellé kombós autoimmun izék (pl. pajzsmirigy) elérhető magánlaborokban is (keress rá, hasonítsd össze az árakat) mindenféle babaváró elnevezésű csomagokban és azért kb. magadtól rá fogsz jönni, hogy csillagos-e valami, hogy érdemes legyen megmutatni. De tényleg simán elmehetsz sztk endokrinológushoz (én csak két hetet vártam, és ő is elküldött ugyanezekre). Átjárhatóságira én sem mennék el csak úgy szívesen, persze ilyenkor már benne van emberben, hogy mi van, ha csak az hiányzik. PCOS-ra meg tuti szénhidrát-diétát és mozgást fognak javasolni.
2020. febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A PCOS ultrahangos vizsgálat alapján vette észre a nőgyógyász. Endokrinologushoz kell háziorvosi beutaló? Előre is köszönöm
2020. febr. 8. 14:20
 5/6 anonim ***** válasza:

A PCOS-nek a diagnózisához csak az egyik feltétel csak az uh kép. Emellett még 2 feltétel van - peteérés elmaradása és hogy ki legyen zárva, hogy nem pajzsmirigy probléma okozza a problémát. Ebből a 3ból 2nek fent kell állnia, hogy ki lehessen mondani, hogy PCOS-ed van. Amíg endokrinológiai kivizsgálás és ultrahangos cikluskövetés vagy hormonokból nem lehet megállapítani a peteérés hiányát, addig ez egy feltételezés.

Egyébiránt a PCOS-hez a legtöbb esetben (kivétel a C fenotípusú PCOS) IR-rel párosul. Pont ezért sokat tud segíteni a felbomlott egyensúly visszaállításán a 160 g-os ch diéta tartása és a heti 3-4szeri intenzív sport (min 60 perc emelkedett pulzusszámon).


Tud adni a háziorvos beutalót endokrinológushoz, csak a legtöbb sztk-ssal nem mész sokra. Még a magán endokrinológusok között is vadászni kell, azt aki ért hozzá és érdemben tud kezelni. Nekem olyan szempontból szerencsém volt, hogy egyből egy jóhoz kerültem ajánlás útján és annyira helyretette a hormonjaimat, hogy sikerült a teherbeesés.


Azt leírnád, hogy milyenek lettek a 3. és 21. napi értékeid + AMH illetve a cukor-inzulin terheléses értékek?

2020. febr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos van egy valag vizsgálat, ami tényleg protokoll jelleggel kötelező minden párnak (HIV, LUES, hepatitisz B és C, vérkép, vizelet, citologia, clamidia, EKG, 3. és 21. napi hormonsor, uh, spermakép - talán eddig volt kötelező -, APC ráta, AMH, spermium elleni antitest, HBA kötődés, kontroll spermakép, pajzsmirigy hormonok mindkettőnknek...) Ezek egy része ténylegesen feltétele a programba való bekerülésnek. Az átjárhatósági szerintem nincs az alap csomagban, legalábbis nekem nem volt benne. Azt szerintem indokolt esetben kérnek csak, így ha kéri a doki, valószínű, hogy szükséges. Nekünk előre le lett diktálva, hogy mik a kötelezőek, és a többit utólag kérte az orvosunk.
2020. febr. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!