Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van valaki úgy hogy már rég...

Garainé Erika kérdése:

Van valaki úgy hogy már rég szeretne babát de nem jön össze? A férjemmel már lassan 2 éve próbáljuk de semmi siker sajnos. A menszeszem mindig pontos. Orvoshoz nem mentem mert nem akarok szedni semmi hormon meg zavaró gyógyszert.

Figyelt kérdés

2020. febr. 9. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Pedig nagy butaság, hogy nem mész orvoshoz. Ez nem automatikusan azt jelenti, hogy behormonoznak, vagy ilyesmi.


Rengeteg oka lehet, hogy nem jön a baba, kezdve akár cukor vagy inzulin problémákkal, akár petevezeték átjárhatóság, stb.

De ugyanúgy lehet, hogy a pasinál van probléma, ott is érdemes kivizsgáltatni a dolgot.


Két év hosszú idő, tessék rászánni magatokat, ha tényleg gyereket akartok.


Az akaratotok ellenére meg nem fognak behormonozni.

2020. febr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Edes istenem gyere le....Hat ha nem vizsgaltatod ki magad akkor megis mit gondolsz majd valami csoda folytan teherbe esel??? Valoszinuleg azert nem jon ossze ennyi ido utan sem mert valami gond van vagy nalad vagy a ferjednel. Ha pedig nem akarsz erre gyogyszert szedni ami segitene akkor ne csodalkozz ha nem fog soha osszejonni.
2020. febr. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Ha minden rendben van hormonálisan, akkor nem fognak semmilyen gyógyszert felírni. Ha meg nem, akkor meg pont azért kell, hogy összejöjjön a baba. De ez így soha nem fog kiderülni. Ha gondoljátok, még várhattok a csodára, de ennyi idő után már igenis célszerű lenne orvoshoz menni. De ti tudjátok, mennyire fontos, hogy szülők legyetek.
2020. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mi mar 3 eve probalkozunk. Voltunk orvosnal, es talaltak is problemat mindket oldalon, de allitolag nalam nem veszes, az meg nem akadaly. A ferjemet viszont muteni kell. De valoszinuleg kozben elkezdjuk a lombikot is, mert az orvosok szerint csak azzal lehet babank. Meg az inszemet sem ajanlottak.

Nekem nem adtak semmifele hormont egyebkent. De a lombik miatt majd kelleni fog.

Hany evesek vagytok kerdezo? Mar huszoneves korban is legfeljebb 2 ev alatt kellene normalisan osszejonnie a babanak, utana nem sok esely van, hogy spontan sikerul, de ha meg 35 is elmultal fel probalkozas utan is komolyan vesz az orvos.

2020. febr. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem úgy van, hogy egyből elkezdenek hormonokkal tömni. Viszont ha valami probléma van, akkor azt érdemes kikezeltetni, még akkor is, ha amúgy nem baba miatt vették észre. A pajzsmirigy problémának pl elég durva szövődményei vannak (fáradékonyság, levertség, depresszió, bizonyos esetekben látászavar, férfiaknál impotencia...). Az IR pedig a kettes típusú cukorbetegség megelőző kórképe, azt mondta az endokrinológusom. Ha időben elkapják, akkor jó eséllyel megelőzhető vele a további, súlyosabb betegség. Ha nem jön a baba, az minden esetben valami addig rejtett betegségnek az oka, amit kezelni kell. Arra kell figyelni, hogy minden esetben a gyökérokot kell elkezdeni kezelni. Viszont a hormonoktól sem kell félni, hiszen gondolj csak bele, hogy van olyan terhesség, amit a progeszteron pótlása ment meg. Szerintem megéri, ha gyereket akar az ember.
2020. febr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig, ha olyan bajod van amit kezelni kellene, akkor nagyobb kárt teszel azzal, hogy nincs kezelve, mint így.
2020. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szerettem volna szedni semmit, de kiderült, h életem végéig kell(már ha szeretnék élni)! Pajzsmirigy alulműködésem van. Csak kívülről bevitt pajzsmirigy hormonnal tudok normális életet élni (persze kell hozzá egészséges étkezés, mozgás). Mióta kiderült h ezért volt az első vetélésem, azóta van 3 gyermekem. Irány a kivizsgálás!!!!
2020. febr. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is húztam egy ideig, "biztos most fog sikerülni".. Aztán csak telt az idő és ma már nagyon bánom, hogy nem mentem el minél előbb orvoshoz. Kiderült, hogy enyhe pajzsmirigy alulműködésem (3,4 tsh) van és nagyon magas prolaktin szintem (996), illetve volt egy kis elzáródás/letapadás a petevezetékemben. De most már minden rendben van, úgyhogy most már joggal várom a Csodát. :)
2020. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Betti9802 válasza:
Szia. Most találtam meg ezt a kérdést. Mi is ugyanebben a cipőben járunk. Most megyünk összeférhetetlenségi vizsgálatra. Eddig semmit nem találtak. Ha most is minden rendben lesz akkor tuti,hogy a cöliákiám játszik közbe. Remélem,hogy nektek azóta összejött a baba!
dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!