Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha a pajzsmirigyemmel lenne...

Ha a pajzsmirigyemmel lenne gond, akkor nem kimaradna a menzesz hanem erősebb lenne, nem?

Figyelt kérdés
Kimaradt a menzeszem, vagyis volt kb 2 csepp barna maszatolás másfél napig, a betéten nem volt semmi. Orvos prolaktin és progeszteron hormont nézetett eddig, azok rendben voltak. A tesztem negatív lett, sajnos. Ha pajzsmirigy probléma lenne akkor elvileg erősebb lenne a vérzés, nem? Mindenhol ezt olvastam.
2020. febr. 25. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
kétféle pajzsmirigy probléma lehet, így a tünetek is kétfélék / ellentétesek lehetnek.
2020. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A vérzés jellegéből nem lehet pajzsmirigy problémára következtetni. Nekem alulműködésem van, de pajzsmirigy gyulladás miatt volt már túlműködésem. A meses-em teljesen szokványos maradt mindkét esetben.

A túlműködésnek voltak figyelemfelkeltő egyéb jelei: hirtelen, nagy fogyás; álmatlanság, ugyanakkor heteken át tartó 2-3 órás alvásokkal sem voltam sohasem fáradt; ingerlékenyebb voltam.

Az alulműködésnek viszont semmilyen jelét nem tapasztaltam soha, csak vérvételből derült ki.

2020. febr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem sima PM alulműködéssel totál normál ciklusom volt, 28 naposak.. Semmit nem jelentett! Mostmár gyógyszer és több szülés után van h ha alulműködik, hosszabb a ciklusom, ha túlműködik, rövidebb. De rengeteg időt szoptattam, az is bezavarhat.
2020. febr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem van pajzsmirigy gondom, de a ciklusom tankönyvi 28 napos és 4-5 napig tart. Szóval összefüggés itt nem feltétlen lehet.

Mikor teszteltél és mivel? Nekem a 10-es Facelle teszt nemvárt napján is iszonyatosan halványan mutatta csak ki a terhességet, rá 2 napra már látható volt, de még mindig nem az a majd leugrik erősségű csík. Vérben ekkor 324 volt a HCG, és látod, vizeletben alig volt valami.

2020. febr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtatok. Sajnos nem vagyok terhes. Komplex pcos csomag vérvételt csináltattam, minden értékem tökéletes. Nem tudni mi a gond. Minden hormonértékem, a pajzsmirigy is teljesen rendben van, még 5 pontos vércukor vizsgálat is volt az is rendben. A jobb oldali petefészekben van "fekete gyöngysor" szerű elváltozás. A bal teljesen jó. Az orvosom vagy 20 percig tanulmányozta a leletem, hátha van akár csak egy pici eltérés a hormonoknál de nincs. Néztek tényleg mindent, női nemi hormonok, pajzsmirigy hormonok, agyalapi mirigy, vércukor, tesztoszeron stb.. Mindent.. Merre lehetne elindulni? Azért gyanakodtak pajzsmirigyre mert már volt egy császárom és a háziorvos szerint császárosoknak az első amit ellenőrizni kell mert mindig az okoz gondot..
2020. febr. 26. 14:02
 6/8 kikkina88 ***** válasza:
Nekem pajzsmirigy alulmukodesem ugy derult ki h nem jott meg a menstruaciom.
2020. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az jó, ha szembetűnő probléma nincs, DE! Endokrinológus nőgyógyászod van? Vagy milyen orvos mondta a leleteidre, hogy rendben?

A "fekete gyöngysor" szerű a petefészekben elvileg peteérésből visszamaradó pici ciszták, mikor nem volt rendes ovuláció, ilyen formában visszamaradnak ezek a tüszők. Ha nincs rendes peteérés és ovuláció nyilván az okozhat vérzészavart! Okai vannak ezeknek.Lehet egy pici löket kell, hogy beinduljon a rendes pete érési folyamat és az ovuláció. Erre szoktak adni tablettát, clostilbegyt a neve(volt szerencsém hozzá, fiam így fogant ennek segítségével).

Az eredményekkel pedig felkeresnék egy magán endokrinológust. (Mert amúgy fél év, mire odajut az ember). Nekem így PCO vagy IR gyanús a dolog, lehet hogy enyhe, és ezért nem veszi komolyan. Nekem PM alulműködés mellé van egy kis IR, de beesik a 2 órási, kutya nem foglalkozik vele, pedig ez is az sajnos(ez még diéta+sporttal karban tartható).

Kitartás!

2020. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Bejutottam endokrinológushoz( nagy szerencsém volt, lemondtak időpontot). Átnézte a leleteim alaposan és azt mondta, hogy "magácska teljesen egészséges, tökéletesek az eredmények". Csak azért idegesít mert nincs rendben egy egészséges nőnél, hogy kimarad a menzesz csak ha babát vár... Ez van. Igen, felírták a clostilbegytet, de félek tőle, nem szeretném hogy ikreim legyenek, hogy őszinte legyek..
2020. márc. 10. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!