Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Császármetszés utáni összenövé...

Császármetszés utáni összenövések ellenére, volt akinek sikerült teherbe esni? Orvosi beavatkozás, újabb műtét, lombik nélkül.

Figyelt kérdés

7hónapja volt egy sikertelen császármetszésem...és gyanus, hogy összenövésem lett az ultrahangon kissé közelebb szorosabban van a jobb petefészkem a méhemhez. és sajnos az a dominánsabb, mozgásra érzékenyebb is.Orvos szerint összenövések vannak.

Volt akinek így is sikerült újra teherbe esni, kihordani a babát?



2020. ápr. 14. 19:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem voltak az első után, valamit mondott is a doki a második császár elején, hogy a hólyagomat le kell fejteni a méhemről, gondolom azok már összenőttek. Említette még utólag, hogy talált valamennyit. De nem volt gondom a teherbeeséssel, első próbálkozós hónapban jött össze a kistesó.
2020. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi az infót. Rettegek, hogy sose lesz élő gyerekem. Én már csak rosszra számítok...

Olvastam, hogy az összenövések miatt elzáródhat a petevezető,ami meddőséget eredményezhet, vagy méhen kívüli terhességet, ami miatt akár a petevezetőt el kell adott esetben távolítani...

2020. ápr. 14. 19:57
 3/15 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy az összenövéseket egy ultrahang vizsgálattal nem lehet kimutatni. Csak is invazív módon derülhet ezekre fény, amit nyilván a saját érdekünkben csak legvégső esetben tesznek meg.


Nekem is egész biztosan vannak összenövéseim érzem, de nem ez tart vissza a második gyerektől


Amúgy a legtöbb nőnek bizony lesznek összenövései császár után, mégis bátran vállalnak újabb és akár még újabb babát.


Elhiszem hogy a történtek után nem sok pozitív remény van benned. (hasonlóan érzek, bár mi végül szerencsével jártunk, de nem sokon múlt).


Érdemes felkeresni egy pszichológust, ha esetleg eddig nem tetted.


Ha szeretnétek neki vágni, valahogy oldani kell a félelmeid.

2020. ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem segítene egy pszichológus, sőt többse. Fiatalon kisebb problémák megoldásában sem segítettek. Lehet én nem működök "normálisan". De most valami "kézzel foghatóbb" nyugtatna meg talán, mint pl konkrét esetek, adatok, netán sikersztorik. Pl. voltak összenövések és mégis összejött a baba, ezt minél több embertől hallani. Nyílván fedve a valóságot.

Sajnos a süketelés nem jön be. Sokat nyomatták életem folyamán a "minden rendben lesz" szlogent és ma már rosszul vagyok tőle. Egy pszichológus is csak alaptalan biztonság érzetet próbálná generálni, aminek simán nagy pofára esés lenne a vége. Én azt vallom jobb félni, mint megijedni. Talán ha az ember jobban felkészül az esésre, jobban tud hárítani.

2020. ápr. 14. 20:40
 5/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ajánlom neked a Császárvonal csoportot fb-n, ha még nem vagy benne. Vannak ott olyanok is, akik átélték ugyanazt, amit te :( illetve onnan tudom azt is, hogy valami 90% az összenövések valószínűségie egy császár után, tehát a nők elsöprő többségének van, és mégis több gyerekük is van.

Borzasztóan sajnálom a veszteségedet, nekem is volt, bár közel sem ekkora, 9 hetesen vetéltem ikreket. Az is szörnyű volt, el se merem képzelni, te mit érezhetsz :( kívánom, hogy fel tudd dolgozni, és egészséges kisbabád szülessen ❤️

2020. ápr. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szinte mindenkinek vannak összenövései, UH-n viszont ez nem látszik.
2020. ápr. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat!

Tudom uh-n konkrétan nem látszik, hogy van e összenövés. De a szervek pozicíójából következtethet, gyaníthat az orvos összenövést. Esetemben a jobb és egyben domináns petefészkemet látja közelebb állni a méhemhez az orvos uh-n. A jövőben ha nem jönne össze a baba, javasolt petevezető átjárhatósági vizsgálatot.

Miután megtörtént velem egy ilyen sorscsapás jobban belemerülök ilyen kérdésekbe. Sajna ilyen petevezető összenövés miatt lehet meddőség, ill méhen kívüli terhesség, mert bent reked a vezetőben az embrió, ami miatt el kell távolítani a petevezetőt. Én ezt és más hasonló a helyzetet már igyekszem elkerülni. Inkább tájékozódnék megtörtént esetekből, mik lehetnek a pakliban.

2020. ápr. 15. 16:31
 8/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1.,

köszi a jókívánságot, és a fb csoport nevét, nem ismertem.

Kb ilyen mindent elsöprő átható fájdalom, ami nem múlik el soha. Nincs nap, hogy ne gondoljak a babámra. Egyedüli halvány reménysugár, hogy talán lesz még, és csak ez miatt nem hagytam el teljesen magamat. Ha kiderülne, hogy soha nem lehet 100%, akkor alkoho, gyógyszer, öngyilkosság minden jöhetne, csak gyorsabban le tudjam ezt a hátralévő pár évtized földi poklot.

2020. ápr. 15. 16:39
 9/15 anonim ***** válasza:

Ilyen lelkiállapotban ne gondolkozz gyermeken. Tényleg ne. Fogadd el, hogy elment az első gyermeketek. Dolgozd fel, engedd el őt. És amikor nyugodtan ki tudod mondani, hogy igen, volt egy kisbabátok és az ő testvérére vágysz, akkor lehet elkezdeni próbálkozni.


Egyébként nekem az első császárom után még 3 gyermekem született, vannak összenövéseim.

2020. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó,

tudom nem rosszindulatból szólsz, de ezt te nem értheted. Csak az értheti, aki ebben a cipőben jár.

Olvasgattam blogokat babájukat elvesztett nőktől. Semmi nem enyhített a fájdalmukon csak a következő baba. Az is csak enyhített és nem megszüntette.

Eltemettem a babám, ahogy szeretik mondani "elengedtem", de mindig fájni fog hogy nincs,és örökké a gyermekem lesz, nem akarom elfeledni mint egy rossz emléket. A lelke nem szűnt meg csak testileg nincs itt e földi létben. Egyenértékű marad a szívemben a leendő testvérével(ha lesz, lesznek). Ha lesz tesó, ő nem pótlék lesz. Reményt, életcélt, újrakezdés lehetőség adná nekem, akinek a szeretete enyhítene a veszteségen.

2020. ápr. 15. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!