Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS esetén, leggyakrabban 30...

PCOS esetén, leggyakrabban 30 felett lehet teherbe esni?

Figyelt kérdés
Ezzel a betegséggel ki hány évesen esett teherbe? És milyen kezelést kaptak amitől sikerült?

2020. máj. 6. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
25 évesen estem teherbe, 26 voltam, mire megszületett a lányom. Nekem három kezelőorvosom volt, mindhárman fekete-fehéren kimondták, hogy szinte esélytelen mesterséges beavatkozás nélkül teherbe esnem. Akkor nem szerettünk volna még babát, de tudtuk, hogy 5-6 éven belül igen. Mi ezt komolyan is vettük, egyáltalán nem védekeztünk, aztán egyszer csak gyanúsan sokáig maradt ki a menzesz...
2020. máj. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először 24 évesen, utána 26 évesen. 24 évesen nem tudtam hogy Pcos vagyok, egyből összejött a baba, másodjára már többet kellett várni, addigra már gyógyszert szedtem rá. Én erről a 30 feletti dologrol nem hallottam. Viszont arról igen, hogy egy szülés rendbeteheti a dolgokat. Egy terhességgel/szüléssel a hátad mögött könnyebb lehet teherbeesni (bár nálunk pont fordítva volt)
2020. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ezeket olvasni! Köszönöm hogy megosztottatok velem ☺️
2020. máj. 6. 22:07
 4/6 anonim ***** válasza:

27 évesen estem teherbe 2 év után az elsővel, inofolic+ merckformin 1 évig szedtem.5 éves már.

31 évesen estem teherbe a másodikkal 5 hónap próbálkozás után. Nála semmit sem szedtem. 2 éves múlt.

33 éves vagyok és jelenleg kb 7 hetes terhes a 3.babával. Szintén 5 hónap után.

2020. máj. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 22 évesen sikerült teherbe esnem és 23 évesen fogom megszülni az első gyerekünket.

Nekem nincsenek amúgy ezek a tipikus PCOS tüneteim. Az inzulinom teljesen rendben van, normális a BMI-m, nem szőrösödök, nem hullik a hajam, stb. Az egyetlen, az, hogy nem menstruáltam egyáltalán tabletta abbahagyása után több mint egy évig.

A tablettát is azért hagytam abba, mert tudtuk, hogy egy éven belül el szeretnénk kezdeni próbálkozni, aztán ugye nem jött meg egyáltalán és PCOSt állapítottak meg nálam, úgyhogy ez után már nem is védekeztünk. Aztán amikor el akartunk kezdeni igazából próbálkozni, akkor elmentünk orvoshoz és a helyzetem miatt nekem rögtön felírt letrozolt.

Azzal a 3. ciklusban sikerült teherbe esnem (az első kettőben viszont nem volt egyáltalán peteérésem). Amúgy az első ciklusban 2.5mg-t, második ciklusban 5mg-t és a harmadik ciklusban 7.5mg-t kaptam.

2020. máj. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De jó ☺️ Gratulálok nektek a babákhoz!
2020. máj. 7. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!