Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » PCOS és inzulinrezisztencia...

PCOS és inzulinrezisztencia mellett kinek mennyit kellett várnia a babára és mi volt a kezelési módja?

Figyelt kérdés

Szeptember óta próbálkozunk a kistestvér projekttel. Kislányommal 4 évvel ezelőtt estem teherbe, szinte azonnal. 2. próbálkozásra. Akkor is szóban forgott a PCOS gyanú, de mivel várandós lettem, az orovosom nem foglalkozott vele tovább.

Most viszont ismét szeretnénk kisbabát. Immáron 9 hónapja sikertelenül próbálkozunk... :( Túl vagyok egy Clostilbegyt kúrán ami 3 hónapos volt, és sikertelen... pereérést látott a doki uh-n, viszont az ovulációs teszt soha nem volt pozitív. Márciusban már nem szedtem a clostit, mert 3 hónapos szünet javasolt 2 kúra között.

Most orvost váltottam, áprilisban closti nélkül látott szép érett tüszőket, meg is repesztettük szurival, de nem jött a baba... most ismét visszamentem középidőben, a 13. napon, viszont most a legnagyobb tüsző csupán 13 mm volt, ráadásul mellette volt több kicsi is, ami PCOS-es petefészek képét mutatja. Hétfőn megyek inzulinrezisztencia vizsgálatra is. Azt mondta az orvos, ha igazolódik az IR is, akkor gyógyszeres kezelést kapok. Közben ismét felírta a clostilbegytet, június elejétől ismét szedem...

Közben persze elkezdtem diétázni is. Egyébként a súlyommal nincs gond, 166 cm mellett 56 kg vagyok. Viszont eléggé ki szoktam pattanásozni.

Szóval a kérdésem az, akik hasonló problémával szembesült, mennyi idő kellett, hogy sikerüljön a baba? Egyáltalán így teherbe lehet esni?

Mi vált be nálatok a kezelés terén?



2020. máj. 24. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Én évek óta nem esek teherbe ir és pcos mellett.

Ha beigazolódik az ir, akkor addig nem is érdemes próbálkozni még nem lesznek jó értékeid.

2020. máj. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Metformin? Az egy "csodaszer". Én semennyire sem tartottam mellette a diétát, és egyáltalán nem is mozogtam, mert utálok, ültem egész nap. Nem mondom, hogy ez követendő példa, de lőn...

Itt nem clostival kell vacakolni, és még csak terheléses eredményre sem kellene várni, az én endokrinológusom anno kapásból indította a metet, pedig akkor még nem is babaprojekt miatt mentem hozzá.

2020. máj. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Az én húgomék 3 éve szeretnének gyereket, 1 éve már szed metformint, de semmi :( több orvosnál is volt, de nem javasolnak semmi egyéb vizsgálatot. Szegények teljesen beleőrülnek ebbe a férjével.
2020. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
+ ötlet: pajzsmirigy? Nem kizárólag a TSH-érték a mérvadó, ráadásul annak is túl szélesre van véve a ref. tartománya.
2020. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Első gyermekünkre 2 évet vártunk mire sikerült. 1 evig szedtem merckformint és inofolicot.

2.gyermekünk fél év alatt sikerült minden nélkül, és most a 3. is fél év alatt minden nélkül.

2020. máj. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
2 év. Diéta( tényleg 180 g CH, semmi bűnözés, ehhez képest terhesség alatt az OGTT-m full pozitív lett, pedig terhesen is tartottam a diétát, viszont majdnem inzulin kellett, végül 160 g CH vált be, ami baromi nagy étrend tervezést igényel, hogy egyél is táplálóan, de ne cseszd el a cukrodat, nagyon frusztráló volt sokszor, pláne, hogy a terhes barátnőim ették a sütiket, pizzát, hamburgert..de túléltem) mozgás, metformin, Aviva torna. Nálam 1 db ovuteszt sem volt soha pozitív, a doki sem látott érő tüszőt egyszer sem, amikor letettem a babáról teljesen spontán egy nagyon korai ovulációból ( 8. napi kb) terhes lettem. Clostyt, lombikot én nem akartam sosem. Bár lehet egy idő után eljutottam volna oda.
2020. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Én PCOS-s voltam régen, ennek ellenére sikerült teherbe esnem. De neked is, és minden női bajjal küzdőnek gyógynövényeket tudnék ajánlani, érdemes kipróbálni. Barátcserje, palástfű, cickafark. Nézz utána, egy próbát megér.
2020. jún. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam mindhármat, de nekem nem segített. Mi most lombikozunk, reméljük harmadik már sikerül.
2020. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek drukkolok!
2020. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!