Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ma csináltam sperma tesztet,...

Ma csináltam sperma tesztet, negatív lett az eredmény. Van esély hogy teherbe ejtsem a barátnőm?

Figyelt kérdés

Nekem már van 2 gyerekem másik anyukától. Szeretnénk a párommal babát, 3 hónapja próbálkozunk. Ezért ma csinaltam egy tesztet, ahol kiderült alacsony a sperma szamom. Persze megyünk orvoshoz, csak szeretnek megnyugodni hogy van esély a babára. Ezelőtt használtam drogokat( heti 2x is) , de már fél éve leszoktam. Köszi a válaszokat !

40/F


2020. máj. 31. 20:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Mit értesz azon hogy "negatív az eredmény"?

Orvosi leleteken a negatív eredmény azt jelenti hogy nincsen semmi probléma.

Ha van már 2 gyereked akkor miért ne lehetne egy harmadik is? Az hogy 3 hónap alatt nem sikerült, az nem jelent semmit. Ha a nő nagyon rágörcsöl arra hogy babát szeretne, akkor sokszor nem tud teherbe esni akkor sem ha nincsen semmi probléma nála sem. Ha még egy jó pár hónapig nem lesz baba, akkor neki is el kellene mennie vizsgálatra (ha nem fiatal akkor ne várjon), sokszor egyszerű dolog áll a teherbeesés útjában.

A drogok használata csökkentheti a nemzőképességet, de nem a termékenységet, mint a spermák életképességét, hanem ahogy írtad is alacsony spermaszámot vagy erekciós problémákat okozva. Ha vannak életképes spermáid - a 2 gyereked erre bizonyíték - akkor mindenképpen lehet gyereked, hacsak közben nem ért olyan fertőző betegség vagy vegyi hatás ami ezt gátolja. de azt kimutatták volna, hiszen nem kevés hanem életképtelen spermáid lennének.

Néha előfordul hogy két egészséges embernek közösen nem lesz gyereke, mert a szervezetük nem passzol. Egy ismerősöm járt így 10 évig próbálkoztak a férjével hiába. Elváltak, majd a nő az első olyan alkalommal amikor nem védekezett azonnal terhes lett, 3 fia született 5 év alatt, a volt férjének is lett szinte rögtön gyereke az új párjával. Van ilyen.

Ha minden kötél szakad a mesterséges megtermékenyítés akkor is lehetőség. Ha van saját petesejt és sperma, akkor csak pár hónapos kúra a nőnek, a beavatkozás elvégzése és jöhet a baba.

2020. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez a teszt kimutatja az alacsony spermaszámot. Nekem ezt mutatta ki.
2020. máj. 31. 21:08
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Mennyi az az alacsony?
2020. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
WHO adatai vannak a papíron. kis tesztkazetta, melyen van A és B hely, ahová bele kell csepegtetni a spermát. ha az A világosabb mint a B, akkor kevés a spermaszám. Nekem világosabb volt, jóval.
2020. máj. 31. 21:51
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
#4 Akkor szükséges lesz majd olyan vizsgálatot is elvégezni emellett ami a meglevő spermák minőségét vizsgálja meg, vagyis hogy életképesek-e, meg tudnak-e termékenyíteni egy petesejtet, lassúak-e esetleg csak stb.
2020. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
91%
Nagyjából 25 évvel ezelőtt heresérv miatt urológiai kezelésre szorultam. Elmondták, hogy szükség lesz sperma mintára, hogy megállapítsák lehet e gyerekem. Két hétig semmiféle akció nem lehetett és a mintát a klinikán kellett produkálni. 19 évesen, két hét kihagyással tenyészbika módjára kerestem fel az urológiát. Titkon reménykedtem benne, hogy egy dögös nővérke segít majd levenni a mintát, de az orvos közölte, hogy kézi hajtánnyal oldjam meg a dolgot. Szóval a lényeg az egészben, hogy (remélem jól emlékszem) egy bizonyos szám ami a spermában 50 milliónak kellene lennie nekem 20 millió volt. Két lányom született és mindkettő teljesen egészséges, bár az egyik rendőr lett.
2020. máj. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Gratulálok hozzájuk! Nagyon bízom benne, hogy nekünk is lehet közös gyermekünk, nagyon szeretnénk! Nekem két fiam van, egyik 14, másik 18 :)

És végre mikor tényleg olyan nő van mellettem, akivel tiszta szívünkből szeretjük egymást, akkor meg ezen kell idegeskednünk. :(

2020. máj. 31. 23:07
 8/19 anonim válasza:
100%
Ne idegeskedjetek, az nem segít. Lazuljatok. Sok sikert.
2020. máj. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
6os az miért is fontos infó, hogy rendőr lett???
2020. jún. 1. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
6os viccelt! Nekem tetszett 🙂👮‍♂️
2020. jún. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!