Enyhe inzulinrezisztencia esetén elég ha tartom a diétát?

Figyelt kérdés

Már 2 hete tartom a diétát. De egyszerűen semmilyen mozgás nem fér bele az életembe. Itt van 2 gyerek plusz a háztartás és a munka.

Volt akinek csak diéta elég volt és sikerült a baba?

Nincs túlsúlyom, 54 kg vagyok.



2020. jún. 16. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani, mert mindenki más. A semminél nyilván jobb, ha tartod a diétát, de nem véletlenül mondják hozzá a sportot, mert növeli az inzulinérzékenységet. (Sokkal jobban, mint a gyógyszer teszi). A nincs időm kicsit viccesen hangzik abban a kontextusban, hogy ha elhanyagolod, akkor cukorbeteg is lehetsz. Szerintem rossz oldalról nézed ezt. Nem a 3. babáért kéne változtatnod, hanem azért, hogy az előző kettőnek egészséges anyukája legyen. Ez nyilván nem egyszerű, de nem egyedül neked feladatod megoldani. Ha nem lehet 1 órára a férjeddel hagyni a két gyereket, amíg leugrasz edzeni az elég para.
2020. jún. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia. Szintén gyerekkel vagyok itthon. Vettünk egy elliptikus trénert, ha alszik, azon tekerek. Amúgy a gyerekemmel együtt szoktam mozogni, ha tornázol egy videóra, biztos vagyok benne, hogy a gyerekeid is beszállnak, márcsak poénból is :) . Neekm kicsi babám van, bekapcsolom a zenét a neten, és táncolok vele. Igen, cipelem a 9-10 kilóját, és ugrálunk, mozgunk, és ő is nagyon élvezi :) 12 kilót fogytam az elmúlt 4 hónapban!
2020. jún. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ja, és ahányszor tehetem, elviszem sétálni, ha jó idő van, van, hogy heti 3-4x az egész falut lesétálom vele. Ha nagyobb lesz, az udvaron én is becsatlakozom a labdajátékokba.
2020. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp mozogj, a gyerekek bevonásával, amit egyik előző írt a táncikálásról, nagyon szuper ötlet. Hetente 3x20-30 perc nagyon intenzív HIIT jót tesz az IRnek.

Ha hektikus a napod, hogy tartod a diétát? Ugye annak része hogy normálisan méricskél az ember és kb 3 óránként eszik.

Nekem, őszintén nem segített a 160 grammos diéta, szenvedtem is amikor tartottam. Visszafogott időszakos böjtöt (14-15 óra/nap) csinálok pár hónapja, nekem az rántotta rendbe az inzulinérzékenységem (bár a babára még várunk).

A 160 grammos diétát hirdetők alapköve hogy naponta 5x egyél keveset. Ennek hála szinte folyamatosan fenn van az inzulinszint, jobbik esetben nincsenek kiemelkedő tüskék benne, de folyamatosan emelkedett szinten van tartva akár 16 óra hosszáig. Van akinek a kilengések visszafogása már segít, nekem csak az segített, hogy 14-15 óráig nem eszek, és akkor min. 12 óráig "alapon" áll az inzulinom, ez javítja az érzékenységet is.

Csak egy tipp, mindenkinek más válik be.

2020. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Én 16 évesen CSAK a diéta segítségével fogytam majdnem 20 kilót, amikor ezt az egészet elkezdtem.

A mozgás a mindennapos testnevelés órákban, illetve a szükséges, napi sétálásokban ki is merült, nem volt egy nagy dolog.

2020. jún. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös, ne hasonlítsuk össze ha valaki 16 évesen meg 30+osan, két gyerek után csinálja a diétát, egyrészt mert az anyagcsere is gyökeresen más, másrészt a hormonális hatások sem mindegy hogy 4 vagy 14 éve érvényesülnek...
2020. jún. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szobabiciklit vettem, szintén 2 gyerek és munka mellett. Muszáj. (Bár én meg is akarok szabadulni 10 kilótól..)
2020. aug. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!