Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Milyen TSH érték felett adnak...

Milyen TSH érték felett adnak gyógyszeres kezelést?

Figyelt kérdés

A laborleletemen az van, hogy 4-ig normális, az enyém 4,071. Viszont nekem úgy rémlik, hogy inkább 2 alatt illene lennie.

Van valakinek ebben tapasztalata? Adnak rá vajon gyógyszert, ha a határértéken vagyok?



2020. júl. 7. 19:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az endokrinológusom,hogy ha 2,5 fölött van akkor ad rá gyógyszert.
2020. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmész endokrinológushoz, elmondod, hogy babát szeretnél. Biztos ad gyógyszert
2020. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nyilván megyek majd, csak jó sokára van időpontom, gondoltam addig érdeklődök itt.
2020. júl. 7. 20:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is azt mondták hogy 2 alatt jó a babához. De ha nem nagyon magas (a 4 az még teljesen oké ebből a szempontból), meg ha a többi pajzsmirigyérérték is rendben van, akkor jó eséllyel egészséges életmóddal, d vitaminnal és szelénnel is lemegy, nem feltétlen kell a gyógyszer.
2020. júl. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy tipp. Ha nem akarsz tuplán menni, csináltasd meg a többire is a labort. T3, T4, anti tpo. Laborban tudni fogják. Igaz így fizetős, de ha most elmész a doki ad rá beutalót, megcsinálják, megint időpont, visszamész.
2020. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pataki Zitáéknak van egy vlogsorozatuk, amelyben kitértek a pm-re is. Több orvos is azon a véleményen volt, hogy amíg határértéken belül van, nem feltétlenül szükséges gyógyszerrel kezelni. Együtt szokták nézni a t3,t4 értékekkel. Nekem januárban 2,6 volt a tsh-m, márciusban amikor 5 hetes voltam 2,12 volt, pedig az okosok szerint emelkednie kellett volna.
2020. júl. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5: köszi, én is így gondolkodtam, azért van már laborleletem :)
2020. júl. 7. 21:07
 8/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom babához 1-1,5 a jó TSH.

Mondjuk szerintem ez sem garancia semmire. Nekem 1,5 mégsincs baba...

Ahogy valószínűleg magasabb értékkel is teherbe lehet esni. 2 felett szoktak gyógyszert adni.

2020. júl. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Megosztó ez a dokik körében is. Van aki ad rá gyógyszer van aki azt mondja hogy nem befolyásolja a terherbeesést.en nem kaptam gyógyszer a 2,5 tsh-mra. De amikor terhes lettem megugrott 3,8ra. Ekkor már irtak fel gyógyszert de sajnos a baba elment 8 hetesen. Nem tudom hogy köze van e a vetélésnek a pajzsmirigyhez de most a dokim azóta is szedeti velem a gyógyszert és havonta ellenőrizzük, hogy 2 alatt maradjon a tsh.
2020. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nos, sikerült eljutnom orvoshoz, de nem ír rá gyógyszert, visszautalt az endokrinológushoz. Ami elég nonszensz, de ez van. Nyilván elmegyek magánban, de baromi bosszantó, hogy az endokrinológus mondta, hogy ne menjek vissza hozzájuk, mert az egy fél év, hanem a háziorvos majd felírja a gyógyszert.
2020. júl. 22. 13:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!