Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért mondják, hogy egy év...

Miért mondják, hogy egy év sikertelenség után forduljanak orvoshoz a párok, nem sok az egy kicsit? Miért nem fél èv?

Figyelt kérdés

Én a saját környezetemben azt látom, hogy akinek nem jön fél éven belül a baba, ott valami gond van. De itt is mindenki azt írja a "hanyadik hónapban sikerült" kérdeseknél, hogy az 1-3.hónap között vagy hogy 2-3 év után sikerült, mikor kapott gyógyszert/kezelésen vett részt, mert találtak valamit.


Olyan válaszokat, hogy például a 8. hónapban sikerült spontán, szinte nem is látni.


De azèrt ha egy pár tudatosan szeretne gyereket és fél évig nindig együtt van ovulációkor, mégse jön a baba, ott azért felmerül, hogy miért, ha sokaknak meg elég egyszer nem vigyázni? Oké, ha valaki nem is figyel, van-e ovuja, akkor simán lehet, hogy sosem jókor vanak együtt és szimplán ezért nincs baba, da ha erre külön odafigyelnek? Mert rendben, hogy jó időpont esetén is csak 20-25% az esély, szóval erthető, hogy nem jön össze elsőre, de fél év alatt sem...?


Egy 23-25 évesnek persze belefér az a plusz fél év, de harminc körül szerintem már kevésbé.



2020. aug. 1. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem sok ismerősöm van, akiknek 6-9 hónap alatt jött össze, sőt 3 év utáni spontán teherbeesésről is tudok.
2020. aug. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk 2 év után spontán jött
2020. aug. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Meddőséggel foglalkozó nőgyógyász nekem azt mondta, hogy ha valakinek cikluszavara, ismerten endója, PCOS-e van, vagy a családban "csak úgy" nehezebben jöttek a babák, vagy 35 felett van, akkor ő inkább a félévet javasolja.


Egyébként ha fiatal, és nem minden porcikával nekifeszülve gyerekgyártanak, akkor belefér az egy év. Nálunk az 5. hónapban jött a siker, nagy odafigyelés mellett, úgyhogy pont abban a hónapban én már saját kontóra kezdtem magam kivizsgáltatni (hormonpanel, endokrin). De kutyabajom sem volt, de legalább jól rágörcsöltem.

2020. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
11 hónap után sikerült spontán. Barátnőmnek 8 hónap után szintén spontán
2020. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
2 év után sikerült spontán.
2020. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
6 év után sikerült spontán.
2020. aug. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

3 év után spontán jött össze.

Nem volt semmi szervi bajunk, de vmit az éves ellenőrzésnél mindig fel akartak írni,hogy szedjem. Nem szedtem. Nem volt bajom.

Most sincs. Mi úgy voltunk vele,hogyha lesz,akkor örülünk,ha nem akkor nem.

A természetet nem eroszakoltam volna meg.

2020. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekünk 9 hónap volt,aktív szexuális életet éltünk és így is. Én már pont kezdtem aggódni,hogy miért nem jön a baba és orvoson gondolkoztam. A férjem mondta,dehogy megyünk orvoshoz,nincs nekünk semmi bajunk. Majd jön. Hála Istennek igaza lett.
2020. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Azért 1 év a javaslat, mert nem csak egészség kell a babához, hanem jó időben, jókor együttlenni és azoknak a bizonyos folyamatoknak megfelelően lejátszódni. Ez viszont 1 éven belül történik meg. Simán előfordul, hogy fél év után, sőt sokaknak csak fél év után, de 1 éven belül. Nekünk is csak a 7. hónapban sikerült.
2020. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Mert marha sok lenne a felesleges kivizsgálás. Egy év belefér. Amúgy nyilvánvaló problémák esetén és magasabb életkorban az orvosok is kevesebb idő után javasolják a vizsgálatot.
2020. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!