Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Az inzulinrezisztencia visszaf...

Az inzulinrezisztencia visszaforditható állapot?

Figyelt kérdés
Pcosem és irem van. Félek h átfordul cukorbetegségbe. A diétát most kezdem, a napokban derült fény a problémára. Akik hasonló helyzetben vannak tudnak valami biztatót mondani? Diéta mellett javultak az értékeitek?

2020. aug. 3. 23:16
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%

Nyugi.


Szuper dolog, hogy fény derült ezekre a problémákra, mert így te magad is könnyen tudsz tenni ellenük.


Ha tartod a diétát nagyon kevés rá az esély, hogy cukorbetegség alakuljon ki, még ha rosszabbodna is a helyzet, a doki tud gyógyszert kiírni, ami javít az IR-en.


Az inzulin értékek javulhatnak a diétától, tünetmentes lehetsz. Olyan értelemben viszont nem visszafordítható, hogy a hajlamod örökre megmarad, ha abbahagyod a diétát, jó eséllyel visszatérnek a tünetek. Ezen ne keseredj el, nem olyan vészes állapot ez, semmiség a cukorbetegséghez képest. ;)


Látom, hogy kérdésed a "teherbeesési nehézségek" témakörben tetted fel. Ez a része a dolognak mindenképp javítható, rengetegen teherbe esnek IR-rel is, ha tartják a diétát, rendben lesznek a hormonszintek, lesz peteérés.


Személyes tapasztalatom szerint, ha az előző 1-2 hónapban odafigyelek az IR-re, utána pontosan megjön, ellenben egy stresszesebb hét már fel tudja borítani a ciklusom.


A diétáról a neten sokat tudsz olvasni, meg gondolom dietetikunál is voltál/mész majd. Ha mégis lenne kérdésed nyugodtan írj, illetve javaslom, hogy csatlakozz az IR-es facebook csoportba, sok ott a hasznos info (, bar van helytelen info is, szoval csak ovatosan...).


Gondolom, az is ejutott hozzád, hogy fontos a sportolas, ez sajnos tapasztalataim szerint is igy van. (Ha nem sportolok, rossz lesz a ciklus...)


Talan kevesebb helyen irjak, es kezdokent en meg nem figyeltem ra, hogy nagyon fontos az is, hogy nyugodt, stresszmentes kornyezetben tudj elni. (Vagy megtanulni valahogy kezelni a stresszt...)

Illetve az elegendo alvas is nagyon fontos nekunk! (Hiaba a dieta es a sport, ha keveset alszol es sokat stresszelsz.) Megyek is aludni. :)


Kitartást a diétához!

2020. aug. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezek szerint akkor sajnos örökre búcsút kell inteni minden finomságnak :( na de valamit valamiért. Sajnos hajlamos vagyok elég sokat stresszelni aprosagokon is. Köszönöm h erre is felhivtad a figyelmet próbálok tenni ellene
2020. aug. 4. 08:34
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kétségbe esni, sem örökre lemondani minden finomságról. Én terhességi cukorbeteg voltam, gyakorlatilag az IR-diétát követtem, és sokal több finom sütit meg édességet ettem, mint előtte :D Van egy "terhességi cukorbetegség" fb-csoport, ott sok receptet is találsz, illetve hasznos infókat, segítséget a teherbeeséshez is.

Amúgy a sport és mozgás nem csak a cukorháztartásodnak tesz jót, de a PCO-n is sokat segíthet, szóval ezt én is javaslom. Stresszlevezetésnek is kiváló lehet.


Sok sikert és kitartást! :)

2020. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
14%
Hát figyelj. Egységnyi inzulinnal születünk. A te szervezeted jelenleg ezt pocsékolja. Ha folytatod a diétát és kíméled a hasnyálmirigyed, akkor később fog kialakulni a cukorbetegség. Arra nagyon kevés esély van, hogy soha.
2020. aug. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez lehetséges. De nem szeretném 22 évesen atelni 😀ha csak időt nyerek is már megérte
2020. aug. 4. 19:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi, nagyon sokan vannak még veled egy hajóban millióan a világban.

Jókat írtak az előzőek, én még annyit hozzátennék, hogy olyan életmódot alakíts ki magadnak, ami hosszú távo fenntartható. Nekem vannak olyan időszakaim, amikor megengedőbb vagyok magammal - ha tartod a diétát és sportolsz, nem az a néha-néha 1-1 szelet torta vagy péksüti fog bekavarni.

Viszont én eléggé leszoktam a cukorról - néha még eszek cukros sütiket, de már se innivalót nem kívánok ami cukros, se cukrot a kávéba stb. Az eritrit nagyon jó cukorpótló. Egyébként a legtöbb sütirecept IResíthető ha cukorpótlót (xilit, eritrit) teszel bele meg tk lisztet, zablisztet stb és kevesebbet eszel belőlük általában.


Ha a teherbeesés is a célod, diéta, mozgás, stresszkezelés mellett myo-inozitolon is érdemes elgondolkodni hogy szedd, illetve D3 vitamin és E-vitamin, ezek is segítenek.

22 évesen még totál időben vagy hogy kezeld, visszafordítsd. Arra figyelj, hogy a hajlam később sokkal durvább lesz, sajnos. :/

2020. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azt bőven tudsz. Anyukamnak pl 52 évesen lett csak 🙂 de ha tartod az IR diétát az se nagy baj, ha kialakul. Ugyanazt kell folytatnia max kapsz melle gyógyszert vagy inzulint.
2020. aug. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

4-es egyébként valótlant ír - ha tegyük fel valaki sportosan él, izmot pít, ezzel növekszik az inzulinérzékenysége. Ha emellett kevesebb szénhidrátot visz be, egyenletesen elosztva (vagy, alternatív módon időszakos böjttel szabályozza az inzulinfelszabadítást), nem lesznek nagy kiemelkedő inzulinlöketek, amiket a test nem tud feldolgozni és a vérben marad (vagy zsírrá alakul).

Ha valaki hosszabb távon felrúgja ezt a fenti ritmust, ismét romlik az inzulinérzékenység, valóban. De egy "karban tartható" dolog, ergo amíg az ember tartja magát az életmódhoz, addig nem romlik az állapota, ez nem egyszerű "kitolása" a végkifejletnek.

2020. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8 mutass egy IR-est aki valóban így el évtizedek óta. Biztos létezik. En egyet sem ismerek. Az emberek egész egyszerűen nem annyira fegyelmezettek, hogy folyton a kajajukat szamolgassak és meg sportoljanak is rendszeresen. Persze emellett építsenek karriert, találják meg a pártjukat stb stb. Mondom biztos van ilyen ember 10-bol 1. Szoval az elmélet szép. Csak nem reális.
2020. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsot/véleménykifejtést 😀. Jó látni hogy vannak még kedves emberek. Nekem már ez is nagyon sokat segített
2020. aug. 4. 22:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!