Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valakinek az ovuláció után...

Valakinek az ovuláció után van bármi tünete ?

Figyelt kérdés
Sziasztok kisbabát szeretnénk kiderült hogy PCOS vagyok magától utoljára januárban volt vérzésem amikor elhagytam a gyógyszert.Júliusban kaptam clostit ott nagyjából ovuláció körül/után érzékeny lett a mellbimbóm(meg is jött akkor).. most voltam orvosnál megakarta hozni gyógyszerrel de mondta lát tüszőket és jeleztem is neki hogy van tojásfehérje nyákom is így azt tanácsolta várjunk 2 hetet. Rá pár napra éreztem feszítő szúrkáló érzést a bal petefészkemnél .. Aznap este már érzekeny volt megint a mellbimbóm és azóta is kb 3 napja .Olvastam ha megreped a tüsző akkor a progeszteron szint emelkedik és ettől lehet ..más is van így esetleg? ( a hőm viszont nem igazolta még a tüszőrepedést) :( köszönöm ha valaki megosztja a tapasztalatait!

2020. szept. 10. 07:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pcos. Tapasztalatból mondom, hogy a mellbimbó érzékenység az a hormonok ingadozása miatt van, nem feltétlen azért mert terhes vagy. Menzesz előtt több nőnél jellemző, így erre nem lehet alapozni.

Nekem is szoktak lenni különböző érési fázisú tüszőim, amik bár növögetnek, de nem érnek be. Ez a pcos miatt van...

Én azt tanácsolom neked, hogy ne feszülj így rá, hisz írod hogy januárban derült ez ki nálad. Ezt a betegséget idő kezelni.

2020. szept. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen igen azt tudom hogy terhes biztos nem vagyok, csak amikor 1x volt peteérésem akkor is pont ugyan ez volt de sajnos igen én is ettől tartok hogy vagy nem érik meg rendesen,vagy nem reped meg :) köszönöm a tanácsod igyekszem mert valóban nagyon rá vagyok feszülve :(
2020. szept. 10. 07:41
 3/9 anonim ***** válasza:

"most voltam orvosnál megakarta hozni gyógyszerrel"


Ezek szerint hosszúak a ciklusaid és a PCOS nincs karban tartva? Én a helyedben egy endokrinológushoz fordulnék, kezeletlen PCOS-sel nemcsak a teherbeesés, de az úgy maradás is problémás lehet, érdemes lenne azt kezelni.

2020. szept. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igeen meg sem jön magától sajnos..Maszek alapon megyek mindig nőgyógyászhoz kérdeztem is hogy nem kell esetleg valaki mást is felkeresnem vagy mit lehetne tennem .. Azt mondta semmit mert még nem szükséges de múlthéten már felkerestem egy endokrinológust mert ez így nem állapot.
2020. szept. 10. 08:29
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Szintén pcos. Évente 1-2 menzeszem volt, mikor nem szedtem tabit. Viszont mindig 100%-ra tudtam, ha volt ovulációm. Ugyanis ovu utáni napon érzékeny lett a mellbimbóm, majd pár nap után fájt az egész mellem. A véres előtti napokban pedig egyre gyakrabban voltak menzesz jellegű alhasi görcseim, főként orgazmus után.

Én ilyenkor mindig ellenőriztem hőmérőzéssel, és mindig igazam volt. Mivel korábban vezettem görbét, tudom, hogy az alaphőm 36,3 körül volt mindig, ovu után 36,8-37. Mindig meg is jött olyankor az ovu utáni 14. napon.

2020. szept. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vérzés*
2020. szept. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen igen nekem is a closti utan volt ez és akkor meg is jött..és most is ezt érzem de valahogy a hőm nem nagyon mutatja még sajnos.. azért is gondolom mert amúgy sose érzékeny és mell fájós sem vagyok dee akkor tényleg van ilyen ennek örülök és bízakodom 🙂
2020. szept. 10. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a hőd nem mutatja (és jól, pontosa méred) akkor nincs a szervezetedben progreszteron (vagy nem elég), ami azt jelenti hogy nem érett meg a tüsző, hiába volt. Még a nyák sem jelent feltétlen ovulációt önmagában, a sokadlagos tünetek pláne nem, sajnos.

Sportolni kellene és csökkenteni a szénhidrátbevitelen. Meg az endo doki jó ötlet, tuti elküld cukorterhelésre (nem értem a másik doki miért nem küldött) meg hormonpanelra. Aztán könnyen lehet hogy metformint ír fel és az egész így együtt segít majd.

2020. szept. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos a hő nem igazolta , csinált hormonpanelt onnan és uh alapján mondta hg PCOS .. ezt sajnos én sem értem voltam a háziorvosnál is kértem küldjön cukorterhelésre de mondta hogy elküld sima vérvételre..ott az éhgyomri cukor jó lett és nem küldött tovább szerinte így minden rendben.Hihetetlen mindenért könyörögni kell dehát nem hagyom annyiban köszönöm a véleményed/véleményeteket :)
2020. szept. 10. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!