2,92-es tsh-val érdemes orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Tavasszal voltam laborban, mert attól tartottam pajzsmirigy alulműködésem lehet (hullik a hajam, fáradékony és fázós vagyok, 4 éve egy vérvételen volt már 4 körüli tsh-m). Akkor volt a koronavírus para, telefonba csak annyit mondott az asszisztens minden étékem rendben van. Most szeretnénk babát, úgyhogy megnéztem mennyi is volt tavasszal az a minden rendben van, 2,92,ami a tartomány közepe, de mindenhol azt olvasom 2 alatt kellene lennie teherbeeséshez. Érdemes vele orvoshoz menni azelőtt, mielőtt elkezdenénk próbálkozni, vagy csak akkor érdemes vele foglalkozni, ha nem jön össze? Egyáltalán ilyen értéknél csinálnak valamit, vagy csak egy felesleges kört tennék, hogy közöljék ez még rendben van? Ha elkezdek szélént szedni azzal segítehetek természetes módon a dolgon?

2020. okt. 9. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem vészes ez az érték, én 3,8-cal estem teherbe és akkor már gyógyszerrel kezeltek. Ha nem jön össze a terhesség akkor esetleg lejjebb viszik, de nem hiszem, hogy különösebben hátráltatná.
2020. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem egy kicsit magas, de leírom a tapasztalataimat.

Külföldön élek, és itt ez az érték normálisnak számít (teherbeeséshez is), így nem akartak felírni rá semmit. Pedig meddőségi kivizsgáláson derült ki...

Én nem tudtam beletörődni, hogy 2,6 lett a TSH-m, és mivel nem jött a baba, elkezdtem alternatív módszerekkel javítani a pajzsmirigy működésemet. Bio boltban vásároltam pajzsmirigy komplex készítményt, ami tartalmazott főként jódot, cinket, szelént. Illetve L-Tyrosine kapszulát is vettem. Naponta szedtem ezeket. (A kapszulát egyszer próbáltam csak lenyelni, de mivel hatalmas méretű, így inkább szétszedtem, és a tartalmát a reggeli kávémba szórtam bele.) Fél év múlva mentem újabb vérvételre, ahol a TSH-m szintje már 1,4 volt. 😄Újabb fél év eltelt, és a baba is spontán megfogant. 🤗

2020. okt. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hátha valaki egyszer visszaolvassa.


Nem, nem volt jó a 2,92-es TSH, 2021 januárjában kiderült, hogy Hashimotom van. Meg azóta egy rakás dolog amire nem számítottam, mert semmi nem utalt rá, tavasszal kezdjük a lombikot.

2022. jan. 27. 16:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, sikerült a lombik?
2022. szept. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerült :(
2022. szept. 27. 15:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom Kérdező! De ne add fel, össze fog jönni!!! Tudom, hogy nehéz ilyenkor, mi 4 évet vártunk a babára.


A Hashimoto-t miből állapították meg? Milyen tünetei vannak nálad? Az akadályozhatja a teherbeesést?


Nekem már megszületett azóta a babám. #2 voltam

2022. szept. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tovább romlott a TSH-m, és utána pajzsmirigy ultrahanggal állapították meg.


A folyamatos fáradtságon kívül nem volt tünetem.

2022. szept. 27. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
4. Vagyok. Most már nekem is kell letrox, sajnos elvetéltem év vègèn.összel 2,8 tsh val estem teherbe es amikor elment a baba 3,6 Tsh volt. Sose hittem volna, de stummàm is lett. Pedig azt hittem semmi bajom.
2023. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!