Pajzsmirigy alulműködés esetén jódhiányos kismama vitamint kell szedjek? Tudnátok ilyeneket mondani?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulműködés esetén jódhiányos kismama vitamint kell szedjek?

Tudnátok ilyeneket mondani?

Köszönöm


2020. okt. 10. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Én olyant szedtem, amiben van jód, de előtte sima multivitaminból is olyant.
2020. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én Femibiont szedtem. Fogalmam sincs, hogy van-e benne jód vagy sem. Nekem senki sem mondta, hogy pm alulműködéssel jódmenteset kellett volna szednem. Sóból is jódozottat veszek mindig.
2020. okt. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Femibion jó, van benne jód. Szedhetsz jódot. De kérdezd az orvosodat!
2020. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Nekem pajzsmirigy alulműködésem van és kifejezetten eltiltottak a jódtól! (Szelént szedek a gyógyszerem mellett.) Így nem tudtam terhesvitamint szedni, mert mindegyikben van jód. Csak folsavat szedtem, azzal is elégedett volt a védőnőm is és az orvsosom is.

Mindenképp kérd ki orvos véleményét!

2020. okt. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Derjaderja ***** válasza:
100%

Engem is eltiltottak a jódtól a baba tervezés idejére. A Trimeszternek van jódmentes változata.

Amikor terhes lettem, már kellett jód, jódtabletta formájában szedtem a Trimeszter mellé, hogy ne vesszen kárba. Aztán Femibionra váltottam.

2020. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon nem mindegy, milyen eredetű a pajzsmirigy alulműködésed!


[link]


Ha autoimmun Hashimoto pajzsmirigy alulműködés áll fenn nálad, akkor káros a jód, egyéb esetben akár hasznos is lehet az extra bevitele.


Este természetesen gondoltak mar ránk is, a Jutavitnek van jód nélküli terhes vitaminja, én is ezt vettem meg :) (estradiolo igen, ahogy valaki már írta, a plusz szelén bevitele is sokat segíthet, ennek nem kapszula formájában szedek, hanem mindennap eszek brazil diót, olvass utána, szuper természetes szelénforrás!)


[link]


Árban is ez az egyik legjobb.

2020. okt. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na sikerült a telefonomnak átírni pár szót, este helyett és, estradiolo helyett is és, ennek helyett pedig én... Bocsi :)

Jó babavárást!

2020. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os,maradjunk annyiban, hogy érősen ellentmondásos a jódbevitel Hashimotoban. A mostani állás szerint terhes nőknél Hashimoto esetén javasolt a jódbevitel. Persze van endokrinológus, aki a régebbi elveket vallja és ellenjavalltnak tartja. Sok cikk van a témában, van pro és kontra érv. Engem meggyőzött, hogy Magyarország jódszegény és a vitaminokban sincs annyi, terhesen Femibion szedtem ( van benne jód ) és 50 ug thyroxib mellett 1,9 körüli TSH-t volt végig.
2020. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Derjaderja ***** válasza:

Valószínűleg azért is jobb a jód, mert ha fellobban a betegség, legfeljebb módosítják a tyroxin dózisát. Így is teljesen kiszàmíthatatlan a Hashimoto ilyenkor. Ha jó a pajzsmirigy funkció, nagyobb baj nem lesz belőle (nekem évek óta 2000 feletti az atpo, de az első terhesség előtt még a TSH-m is jó volt gyógyszer nélkül).

A magzat jódhiány nagyobb kockázat.

2020. okt. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem Hashimoto-m van.


Jelenleg a Jutavitnek a jódmentes terhesvitaminját szedem. Ha pozitív lesz a tesztem, akkor azonnal váltani fogok jódtartalmú terhesvitaminra.

2020. okt. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!