Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Akinek nehezen jött össze a...

Akinek nehezen jött össze a baba végül mi vált be? Valami jó tipp? Már tanácstalan vagyok teljesen

Figyelt kérdés
3 év próbálkozás, 2 vetélés (illetve inkább kémiai terhesség), doki, párom teljesen okés, nekem progi hiány és peteérés évente kb 1-2x. Kaptam már clostilbegytet, nem hatott, utrogestant szedek 3 hónapja, most spontán lett 1db tüsző kaptam rá repesztőt is, mindent beleadtunk de megint nem sikerült...kezdek már nagyon elkeseredni....

2020. okt. 23. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Szia! Nekünk 2,5éven át nem sikerült, akkor az aviva torna segített :) Az első hónapban összejött a baba. Most fél éve próbálkozunk, remélem nem kell már sokat várnunk... Most is avivázok, bár most nem fér bele a heti 2...
2020. okt. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Inofolic
2020. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Endokrinológus! Olyan, aki kifejezetten ezzel foglalkozik. Évi 1-2 peteérés, másodlagos progeszteronhiány (ilyen ritka peteérés mellett következmény, nem ok), vetélések mellett nem a home-made megoldások és a closti-utro varázslás fog segíteni, ennek komoly oka van valószínűleg :(


Nagyon sajnálom, kívánom hogy minél hamarabb találj egy megbízható dokit, akit rendbe tesz.

2020. okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

3 év után mennék meddőségibe. Ott több vizsgálatot is mondanak mint egy nőgyógyász. Ha szükséges akkor inszemináció/lombik. Én már nagyon sok vizsgálaton túl vagyok azért is javaslom, hogy érdemes kivizsgáltatni magad, és nemcsak egy hormonvizsgálatra gondolok.

A Kaáli intézetben kaptam egy papírt ha valaki sokszorosan elvetél akkor miket érdemes nézetni, hátha segítség neked is, igaz nagy része fizetős:

1.immunológiai infertilitás panel III

2.spermium ellenes antitest

3.foszfatidil inozitol ellenes antitest

4.lupus anticoaguláns

5.D3 vitaminszint

6.TSH, FT3, FT4

7.inzulin rezisztencia/cukorterhelés vizsgálata (3pontos)

8.Nk arány és funkcióTh1/Th2 irányultság vizsgálata

9.prolaktin szint-ha ez magas endocrinologiai vizsgálat

10. AMH

11. Thrombosis genetikai panel (Leiden, protrombin gén, PAI-1, MTHFR)

2020. okt. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
3.án megyek vissza a dokihoz, majd kíváncsi vagyok mit mond. Ő kifejezetten meddőséggel foglalkozik, nagyon sok ismerősömnek segített, igaz nem azonnal jött a siker. Párommal még decemberig spontán próbálkozunk, aztán megbeszéltük, hogy egy teljes körű vizsgálat és lombik lesz a következő lépés.
2020. okt. 23. 13:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi másfél év után a Kaáliba mentünk, az első inszem sikerült is. Én nem húznám tovább a helyetekben, legalább egy első konzultációra jelentkezzetek be egy meddőségi központba. Ott elmondják, hogy milyen vizsgálatok szükségesek. Szépen lassan ezeket meg tudjátok csinálni, és talán év elején indulhat egy inszemináció (ha lehetséges), ha lombik, akkor lehet arra többet kell várni. Nem úgy van, hogy bemész és azonnal küldenek lombikra. Ez egy hosszabb folyamat.
2020. okt. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha most jelenzkezik be a kérdező a meddőségibe, akkor sem lesz év eleéj semmi. Első konzis időpontra is 6-8 hetet kell várni, plusz a vizsgálatok, 4 hónap simán elmegy míg kezelésre jut. a meg közben találnak is bajt, az plusz idő mire rendeződik
2020. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!