Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Valami hormontabletta nélküli...

Valami hormontabletta nélküli megoldás peteérésre? Sajnos nekem csak nagyon ritkán van.

Figyelt kérdés
Szedtem rá clostilbegytet de nagyon rosszul voltam tőle, lett tüsző de terhesség nem, arra lennék kíváncsi, bár tudom csekély az esély, hogy valakinek sikerült ezt természetes, gyógynövényes, vagy bármi más megoldással rendezni hogy legyen baba? Vérképemen a TSH magas egy kicsit... 2,4 de úgy tudom babához 1-1,5 az ideál.

2020. okt. 28. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell vizsgálni miért nincs. Leggyakrabban pcos áll a háttérben, a hármas kezeléssel kell kezelni.
2020. okt. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A hármas kezelés mit takar?

A vizsgálatok folyamatban vannak, 21.napi vérvételre kell majd vissza mennem. Csak reméltem, hogy megúszom valami könnyedebb megoldással, mert a hormon gyógyszerekre is ugyanolyan rosszul reagál a szervezetem, mint régen a fogamzásgátlóra sajnos...

2020. okt. 28. 12:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A PCOS-t életmódváltással (diéta, sport) és gyógyszerrel szokták kezelni (ez sok mindentől függ). Erre gondolt egyes szerintem.


De lehet más ok is a peteérés elmaradása mögött, ezt ki kell vizsgálni. Sajnos általában el lehet mondani, hogy ritka peteérésre nagyon ritkán megoldás a gyógynövény vagy "könnyedebb" módszerek. De PCOS esetén pl. az életmódváltás tud annyit segíteni, hogy akár a gyógyszer is megúszható.

2020. okt. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

A tsh az teljesen oké.

Az aviva, arwen torna, a makrobiotikus táplálkozás gyógyszer nélküli megoldások, amikről én tudok.

2020. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ha pcos ( amit az ir okoz), akkor sem hormon gyógyszer kell, hanem ami a vércukrod szabályozását segíti.
2020. okt. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen ezeket nézetem majd, egyébként már 2x sikerült a spontán terhesség, még így is hogy elvileg nem mindig van peteérés, csak sajnos 5 hetesen elment mind2x. És erre a doki nekem csak utrogestant írt fel amit most minden hónapban szednem kell. Februárban volt utoljára amúgy a vetélés, dokihoz csak augusztus óta járok, mert már idejének gondoltam utána járni, hogy mi lehet a baj. Minden olyan szépen indul, és 5hetesen meg hirtelen a semmiből bumm megjön...
2020. okt. 28. 19:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez tipikus sajnos.

Egy endokrinológust keress.

2020. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!