Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Inzulinrezisztencia és enyhébb...

Inzulinrezisztencia és enyhébb pajzsmirigy alulműködést hogyan tudom javítani?

Figyelt kérdés
Sajnos teljesen rendszeres és pontos menzesz mellett, kiderült, hogy nincs peteérésem. A vérképem alapján egy endokrinológus azt mondta enyhébb mértékű pm alulműködés is közbe játszik. Na most sajnos már csak januárban jutok el dokihoz, addig is szeretnék valahogy javítani a dolgokon, ugyanis már egy jó ideje szeretnék babát, és volt 2 kémiai terhességem is. Tippeket, tanácsokat szeretnék kérni, vagy esetleg ki milyen gyógyszert kapott. IR-re tudom, diéta, de mire figyeljek? Mit hanyagoljak, és mit ne? Köszönöm előre is nektek!

2020. dec. 3. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pajzsmirigyhez tudok hozzaszolni, napi 2 szem brazildio (vagy 200mcg szelen), napi 6000NE D vitamin. Alulmukodesre.
2020. dec. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged! Igen, alulműködésre kell. Szelént szedek. D vitamint pedig akkor mostmár fogok! 😊
2020. dec. 3. 13:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Emelt dozist szedj, normal adag 1500-2000NE lenne, ez ide keves sajnos.
2020. dec. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Pajzsmiriggyel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de IR-es vagyok.

Csak alacsony glikémiás indexű ételeket fogyasztok, de azokat bőségesen, amik lassan, de biztosan emelik meg a vércukorszintet, így nem okoznak ingadozást. Nem számolok kalóriát, ugyanis ez egy áltudományos manipuláció. Az emberi szervezet a megevett zsírt NEM képes testzsírrá alakítani, az ártatlannak feltűntetett kis “könnyű” szénhidrát viszont könnyen a sírba, - de előtte legalább is irgalmatlan nagy hájbörtönbe vihet.

Nem fogyasztok SEMMILYEN gabonát vagy álgabonafélét, ahogy rizst, krumplit és a többi divatos gyökérzöldséget sem.

Ha sütök valamit, magból készült paleo lisztet használok. Nem szoktam mindent édesíteni, de ha muszáj, kizárólag eritritet vagy steviát használok.

Tulajdonképpen zöldségeken, hüvelyeseken, cukrozatlan tejtermékeken és tojáson élek.

Hús azért nem szerepel az étrendemben, mert gyerekkorom óta karnofóbiás ovo-lakto vegetáriánus vagyok, de természetesen ezt a diétát hússal is ugyanúgy lehet tartani, NEM ez számít.

Nekem kevesebb mint 9 hónap alatt normál súlyom lett (kb. -18 kiló), és lassan 5 éve tartom.

2020. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Off #4, akkor milyen zöldségeket eszel?
2020. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4es, köszönöm a tanácsod! A durva az, hogy én meg 50kg vagyok, és nem hízok, ehetek bármit, bármennyit, mégis IR van :/

Nehéz is lesz betartanom a diétát sajnos, mert imádok enni, és azt ami éppen jólesik, de hát ha muszáj, akkor muszáj :)

2020. dec. 3. 14:18
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok. Az általam leggyakrabban fogyasztott zöldségek között ott szerepel a cukkini, a padlizsán, koktélparadicsom, lilahagyma, uborka, piros és narancssárga színű paprika, avokádó, kelbimbó, spenót, brokkoli, karfiol, - szóval a lényeg, hogy bőven van választási lehetőségem még így is, nem halok éhen. 😄

A magokat is nagyon szeretem, pl. napraforgómag, fenyőmag, tökmag, mandula, kesudió.

Gombát is gyakran fogyasztok.

2020. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulmukodesre akkor eleg lehet a szelen es a D-vitamin, helyre tudja allitani? Mennyire hatekony? Vagy inkabb gyogyszeres kezeles? Van egy gyanum, hogy nekem is az van dokihoz meg mostansag nem tudok eljutni.
2020. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as

Most én is ezzel próbálkozom, mert az én endokrinológusom is csak januárban fog rendelni és gyógyszert így még nem szedek.

Szerintem tud rajta javítani, csak nem olyan mértékben és nem olyan gyorsan, mint a "vitaminok". Azért reménykedjünk :) Aviva tornát fogom még elkezdeni, elvileg nagyon hatásos.

2020. dec. 4. 21:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Aviva tornarol rn is sok jot hallotam! En meg progeszteronkremet is szerzek be, biztos ami biztos:)!
2020. dec. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!