Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Missed ab után milyen vizsgála...

Missed ab után milyen vizsgálatokat érdemes csináltatni?

Figyelt kérdés

Szeretnék magán úton megnézni pár olyan dolgot, ami problémát okozhat. Eddig ezekre gondolta: inzulin, ths, t3, t4, Anti tpo, Leiden mutáció, D vitamin.

Milyen olyan veralvadasi és immunológiai faktor van, ami gyakori problémát okoz? Tudom, hogy van amire verhigito és aspirin protect kell.


2020. dec. 6. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Amiket írtál azok hasznosak, de inzulin mellett cukrot is nézetnék (3pontosat mindkettőből). Leiden mellett MTHFR mutációt is néztünk, ki is derült, hogy mthfr mutációm van (lombik alatt kapom is a vérhigító szurit). Mi lombikra járunk, 2 missed ab volt, kaptam egy listát miket érdemes nézni:

1.immunológiai infertilitás panel III

2.spermium ellenes antitest

3.foszfatidil inozitol ellenes antitest

4.lupus anticoaguláns

5.D3 vitaminszint

6.TSH, FT3, FT4

7.inzulin rezisztencia/cukorterhelés vizsgálata (3pontos)

8.Nk arány és funkcióTh1/Th2 irányultság vizsgálata

9.prolaktin szint-ha ez magas endocrinologiai vizsgálat

10. AMH

11. Thrombosis genetikai panel (Leiden, protrombin gén, PAI-1, MTHFR)

2020. dec. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2020. dec. 7. 09:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! Az lemaradt előbb, hogy ezekkel az eredményekkel egy jó immunológushoz kell menni. Dokim Bp-en Végh Juditot javasolta például. Synlabnál ezek elérhetőek.
2020. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Synlab-ban néztem.

Első körben szeretném megnézetni a hormonokat, pajzsmirigy, IR, D3, trombózis panelt.

Az első immunológia mikor jön szóba? Illetve a lupus és foszfatidil inozitol mit takar?

2020. dec. 7. 12:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet nem ártana elmenni akár egy konzultációra immunológushoz, ő ért hozzá milyen vizsgálatokra lehet szükséged. Nem biztos, hogy kell neked minden amit írtam, mert némelyik drága is, csak leírtam, hogy akár milyen vizsgálatok lehetnek. Nekem orvos javasolta meddőségi intézetben. Túl vagyunk sok vizsgálaton, lehet ezeken kívűl kellene olyan is neked ami nincs is ebben a felsorolásban.

"Az első immunológia mikor jön szóba?" nem tudom mit értesz ezalatt. Nekünk első lombik után javasolta a doki, mert sikertelen lett.

Lupus: [link]

foszfatidil inozitol ellenes antitest: [link] (itt nincs leírás róla, nálunk nem volt probléma vele, így nem jártam utána hogy mi ez)

2020. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!