Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Sikerült valakinek természetes...

Sikerült valakinek természetes úton teherbe esni úgy, hogy a férfi oldalán volt gond?

Figyelt kérdés
Mennyire volt rossz a spermakép? Mennyi ideig tartott?

2020. dec. 7. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nálunk szerdán kiderül mennyire váltak be a vitaminok. Akkor kéne nem megjönnie.

3 hónappal ezelőtt derült ki, hogy a férjemnek OAT szindrómája van (nagyon kevés, rossz alakú, rosszul mozgó spermium). Minden vizsgálata negatív lett, úgyhogy nem tudni mi okozza ezt nála. Amíg vizsgálták, szorgalmasan szedte az orvos által tanácsolt maréknyi vitamint. Most lesz a kontroll spermiogrammja, nagyon kíváncsiak vagyunk javult-e valamit.

Közben bejelentkeztünk meddőségi klinikára, mert ezzel az eredménnyel csak éombik jöhet szóba. Hamarosan lesz az első konzultációnk.


Nyilván nem sok reményt fűzünk a mostani sikerhez, de talán egy hangyányit jobban reménykedünk mint eddig. Mivel nem találták meg az okát, hátha tényleg csak vitamin hiány okozta. Szerdán kiderül...

2020. dec. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nálunk is OAT sajnos. Vizsgálatokon még nem volt,mert most volt az első spermavizsgálat, először szeretnénk vitaminokat kipróbálni, meg az életmódon javítani (több mozgás, vitamindúsabb étkezés, stb.) sajnos nem a legjobb az életmód, egész nap ülő munka :( Reméljük, ez valamelyest javít rajta, de csodát nem várunk. Ami igazán aggaszt az a morfológia, mert azon nagyon nehéz változtatni. A mennyiség és a mozgás szerintem nem lenne annyira tragikus, ha picit fel tudnánk tornázni.

Nagyon örülnék, ha majd megírnád, jobbak lettek-e az eredmények!

2020. dec. 7. 12:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Megírom mindenképpen, nem felejtem el!


Mindenképpen érdemes az életmódváltást és vitaminokat kipróbálni. Mi is úgy kértük az időpontot a meddőségibe, hogy addigra már leteljen a 3 hónap és meglegyen a kontroll spermiogram.


De mi már több mint egy éve próbálkozunk, én már nagyon vágyom egy babára és alapvetően az andrológus sem bíztatott minket olyan nagyon. Azt mondta, javulhat valamennyire az eredmény, de valószínűleg spontán nem fog sikerülni.


Mi nagyon értetlenül állunk ez előtt, a férjem egy egészséges, alapvetően sportos alkatú férfi. Soha, álmunkban sem gondoltuk volna, hogy vele gond van. Csak biztos ami biztos alapon ment el vizsgálatra. És sajnos nem derült ki mi okozza, pedig a genetikai vizsgálattól kezdve a hormonokon át mindent néztek neki.


Mindenestre majd megírom, mi lett.

2020. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sziasztok, csatlakozom én is. Mintha a kérdést és a korábbi válaszoló történetét is én is írhattam volna akár. 🙂 OAT szindrómája van a férjemnek is.


Nálunk egy éve ment az orvostól orvosig játék, mindent, tényleg mindent néztek. Próbálkoztunk profertillel, folandrollal, sajnos nem hozták eredményt. Annyi derült ki a végén, hogy az egyik pajzsmirigye kisebb, mit kellene lennie, ami miatt most gyógyszert kell szednie, hogy pótolja a hormont. A dokik azt mondták, hogy vagy ez okozza a bajt, vagy nem... Ők sem tudják. Remélhetőleg januárban mehet az első lombik, most rám várunk éppen, mert a mostani orvosunk közben kiderített nálam egy IR-t.


Szóval nagyon nem mindegy, hogy az ember milyen orvoshoz jut el. Egyik a másikhoz küldözgetett, senki nem merte bevállalni, hogy akár gyógyszert is írjon neki, borzasztó. Végül nagy nehezen találtunk egy olyan orvost, aki mondta, hogy felírja neki. A vitaminok segíthetnek, de ha olyan a probléma, fabatkát sem érnék sajnos. Ha korábban tudtuk volna, hogy mi lehet a baj, biztos, hogy nem költöttem volna rá.


Az eredmény sajnos nálunk annyi, hogy nem romlik tovább a helyzet. De ahogy olvastam, nálatok nincsenek olyan gondok, mint nálunk, csak azért írtam le, mert jól esik sorstársakkal beszélgetni. 🙂

2020. dec. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy lombikos kolleganom,a ferje spermaja volt a gond. Szules utan szinte azonnal spontan teherbe esett. Az orvos elhajtotta oket,h nem lehet baba,olyan spermakeppel,megis lett. Pedig semmit nem tettek maskent.

Erdekes ez,hogy mitol van. Az en ferjem bagozott,ul a gep elott egesz nap,sose sportolt es tulsulya is van. Megis atlagon feluli lett az eredmenye. Az orvos meg is nezte,nem csereltek e el a leletet. 🙈

2020. dec. 8. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ! 4-es, drukkolok, hogy sikerüljön!

5: Igen, ez elég érdekes dolog, az én férjem sosem dohányzott, alkoholt is csak alkalmanként iszik, a súlya pont átlagos, de az igaz, hogy keveset mozog és rosszul étkezik, érdekes, hogy valakinél ezek a dolgok befolyásolják a dolgot, valakinél nem.

2020. dec. 8. 08:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem is jól esik kicsit kiírni magamból a dolgokat, a környezetemben nemhogy hasonló probléma nincs, de mindenkinek szinte azonnal összejön a baba.

Mi is már egy ideje vergődünk a mindenféle problémákkal. Először nekem derült ki, hogy IR-em van és PCOS. Aztán pár hónap alatt teljesen rendbe jött a ciklusom, volt peteérésem és mégse jött a baba. Ekkor derült ki, hogy a férjemmel is nagy gond van. Úgy érzem az ég is összeesküdött ellenünk.


Sajnálom, hogy ilyen sokáig tartott míg kiderült a férjednél ez a pajzsmirigy probléma. Nem értem, a laborban nem néztek neki pajzsmirigy hormonokat? Vagy azok jók voltak? De akkor nálatok van esély a spermakép javulására ha pótolja a pajzsmirigy hormont, nem?


Mi nagyon várjuk már a lombikot, hogy végre esélyt kaphassunk mi is! Közben futunk még egy kört egy másik andrológusnál, hátha tud valami vizsgálatot, ami eddig nem volt.

Nektek sok sikert a lombikhoz!

2020. dec. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Volt laborja, de olyan bődületeses rossz nem volt az eredmény, annyi, hogy a TSH 3.8 volt neki. Az akkori orvosunk azt mondta, hogy nincs ezzel semmi gond. Aztán csak fúrta az oldalunkat a kíváncsiság, és másodvéleményért elmentünk máshova, ahol meg azonnal kért pm uh-t neki is a doki, és akkor derült ki. Addigra annyira és ilyen ütemben leromlott a helyzet, hogy azon voltunk, hogy spermafagyasztást kell kérünk, mert mire eljutunk a lombikig, nem lesz miből dolgozni. Aztán megkapta a gyógyszert, és azt mondta az orvos, hogy egyelőre ez a legjobb, amit remélhetünk, hogy megállt a romlás. Amúgy férjem is teljesen átlagos alkatú, mozog (futás vagy cardio), az én IR-em miatt ráadásul az évesre is odafigyelünk, nem iszik, nem dohányzik. Ha nem mozog a kis kukac a fejünkben, hogy nem tudjuk elhinni, hogy "ez még oké, ez ilyen", akkor lehet, hogy eljutottunk volna odáig, hogy donorsperma kell.


4es vagyok. 🙂

2020. dec. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, ez borzasztó! Lehet, elmegyünk mi is egy pm ultrahangra. Antitesteket nem néztek (anti- TPO)? Milyen gyógyszert kap a férjed, thyroxint? Jó hogy nem hagytátok annyiban!


Amúgy a legnagyobb félelmemet írtad le. Mivel nálunk ismeretlen a ok, félek tőle, hogy nemhogy jobb, hanem még rosszabb lesz az eredmény. Olvastam már ilyet.

2020. dec. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De, néztek mindent. Nem tudom, hogy mi a ritka kivétel vagyunk, hogy először félre kezelték azzal, hogy nem kezelték, vagy férfi oldalon ennyire nincs még kiforrva a dolog, hogy az orvosi köztudatban benne legyen. Minden esetre szedi most az euthyroxot. Egy pár hónapja nem volt kontroll spermakép, de kíváncsiságból lehet, hogy nézetünk egyet majd saját szakállra.
2020. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!