Mi okozhat PCOS-t? Hogyan lehet ezt kezelni természetesebb megoldásokkal?

Figyelt kérdés

Ciklusaim szabályosak, minden hónapban megjön. Az egyetlen erre utaló jel, hogy kimarad a peteérés és ha van is, nem a legjobb minőségű. UH-n nem mutat semmi jel rá egyébként, tehát cisztáim nincsenek.

Pajzsmirigyem rendben, inzulin rendben. Most állok a PCOS lehetősége előtt, mert sajnos 2 kémiaim volt eddig 2,5 év alatt. A hajam hullik, a bőröm problémás, és sajnos a szőrösödéssel is akadnak gondjaim. Vérvételre fogok menni, de kíváncsi vagyok, hogy mivel állok szemben esetleg. Mennyi esélyem lesz így a babára? Mivel javíthatom, ha ez lesz a probléma? Köszönöm előre is! :)



2021. jan. 7. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit te tehetsz, az a mozgás, és a megfelelő diéta. A többit az orvos megoldja gyógyszerekkel, ha kell.
2021. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Aviva torna, es minden feher liszt, cukor es adalekanyagos etel es ital kuka. Nekem igy 2 gyerekem van eddig, es tunetmentes vagyok.
2021. jan. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Heti 3-4-5x1 óra mozgás (amiből lehet egy része Aviva is), én azt mondanám hogy az összes szénhidrát redukálása, meg egy inzulinrezisztencia teszt elvégeztetése (3 vagy 4 pontos).

LH/FSH arány utal a PCOS-re, illetve a tesztoszteronszint. Ha ezek közül egyik sincs jelen, és ahogy írtad, nincsenek cisztáid, akkor ez hivatalosan nem PCOS (de inzulinrezisztencia simán lehet, arra is a fentiek jók). AMH szinted (petefészek-kimerülés) is érdekes lehet.


Ha tudsz angolul, van egy nagyon jó könyv: It starts with the egg. Egy mikrobiológus doktornő taglalja a petesejt minőségének javítását benne (neki is voltak problémái). Többek között Koenzim Q10-et javasolnak (100-600 mg között), myo-inozitol 2g (az inofolic nagyon drága, olcsóbb alternatívája a WTN cégnek van), D-vitamin 4000 NE, C- és E vitaminok.

Ezek akkor is mehetnek ha már most szedsz terhesvitamint, mert azokban ezekből vagy nem szokott lenni, vagy nem elég.

2021. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Milyen pajzsmirigy hormonokat nézték? Mert önmagában a tsh kevés. T3, t4 és anti tpo is kell. Ezek mind rendben?
2021. jan. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-mas, LH/FSH nem egyezik, FSH 8.4, LH 4.4 volt.

Tesztoszteront nem néztek még.

Cisztáim viszont tényleg nincsenek. 6 hónapon át követtük UH-val az eseményeket, még stimuláció után sem lett ciszta.

4es, kifejezett pajzsmirigy dokinál voltam tenap, vittem leletet, azt mondta a pajzsmirigy értékeim teljesen jók lettek, nem ez lesz a probléma.

2021. jan. 8. 09:10
 6/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, az az FSH szint már elég magas, de valóban, nincs az az arány ami PCOS-re mutatna (legalábbis itt).

Én anno a Synlab 3. napos csomagját csináltattam, abban van egy adag nagyon hasznos info, többek között az AMH is, mert ilyen kissé emelkedett FSH értékkel már az AMH-val együtt beszédes lehet, pláne, hogyha kimarad néha a peteérés és nem jó minőségű a pete. A szőrösödés, hajhullás stb. lehet még simán a tesztoszteronszint emelkedésétől.

Továbbra is ajánlom a fenti könyvet, étrendkiegészítőket, és érdemes elgondolkodni egy mediterrán diéta tartásán, visszafogott szénhidrátmennyiséggel - 160 alatt gondolkozz, pláne, ha "rendben" van az inzulinod, bár érdekes lenne látni hogy mik az értékek. Amiket írsz, nagyon sok mindennél rossz inzulinválasz illetve pajzsmirigyhormonok szoktak a problémák lenni, de ugye az utóbbit kizárták most.

2021. jan. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3-as, amúgy most nézem, hogy fázisonként mennyi volt az FSH, és ott meg csak ici pici eltérések vannak a normáltól. Synlabban csináltattam én is, és ott be is van jelölve, hogy az eredményem a zöld közepe (tehát elvileg jó).

Viszont, az biztos, hogy valami okozza azt, hogy a petefészkem nem úgy működik ahogy kellene, mert ezekszerint a fogantatással nem lenne gond, 2x is sikerült mikor volt rendes p.é, csak nem jó minőségű volt a petesejt, ezért hamar annyiban is maradt. Méhnyálkahártya is rendben vastagszik, a páromat is kivizsgálták ott is minden okés. A nőgyógyászom folytatná a clostilos stimulációt, de sajnos én félek tőle, mert sok rosszat hallottam...és nem voltam tőle valami jól.

Az AMH dolog nagyon aggaszt, hiszen 24 évesen már kimerülőben lehet egy petefészek? :(

Megvárom a kövi ciklus 21.napját, és nézetek tesztoszteront, progit, ösztrogént, D vitamint, meg ha lehet ebben az időpontban AMH-t is.

Egyébként köszönöm a sok hasznos infót nagyon jól esik ♥️

2021. jan. 8. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Az AMH javítására valakinek bevált a jó minőségű és mennyiségű Q10 tabletta. Elvileg a PCOS-re utalhat ha valakinek magasabb az AMH-ja, 7 felett. Ha neked kimerülőben van, akkor nem biztos, hogy PCOS. Illetve ha az LH magasabb, mint az FSH, de ugye neked az a FSH a magasabb.

Ciklusonként lehet eltérés, nekem pl. augusztuban az FSH 7, LH 7,7 volt. A mostani ciklusban az FSH nagyjából ugyanannyi, LH 4,4. Nekem is felírták a PCOS-t, mert annak látta a doki, de amúgy semmi androgén tünetem nincs, egyedül csúnya aknéim vannak. IR, pm kezelve, diéta tartva, heti 3x mozgás. Kitartást neked és az aviva torna tényleg jó ötlet, sok mindenki pozitív tapasztalatról számolt be.

2021. jan. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jövőhónapban kiderül, mennyi az AMH.

Addig is szerzek be Q10et, Myo-inozitolt is. Meg megpróbálom a diétát, több mozgást. :)

2021. jan. 8. 19:25
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem az endokrinológusom mindig azt mondta, hogy az embert, a tüneteket kezeli és nem a laborértékeket. Amiket leírsz (peteérés hiánya, hajhullás, bőr probléma, szőrösödés és lehet van más is, csak nem tudod - nekem ilyen volt a fáradékonyság, ingerlékenység) azok pm problémára utalnak. Nekem a laborértékeim mind határértéken belül volt. A tünetek alapján mégis kaptam gyógyszert. A tüneteim folyamatosan javultak, majd lett peteérésem és végül babám. Elképzelhető hogy nem jó dokinál voltál. Ha érdekel, dr Naszódy Péter endokrinológusra keress rá.


Egyébként emellett a diéta és mozgás mindenképp segít, mivel a PCOS szénhidrát anyagcsere-probléma, mintsem nőgyógyászati.

2021. jan. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!