Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Menyi esély van terhességre?

Menyi esély van terhességre?

Figyelt kérdés
Inkább ha lehetne saját tapasztalatokat szeretnék olvasni. Ovulációkor akik együtt voltak (tervezett baba) nyugtassatok meg hogy akkor se 100 százalék a teherbeesés. Hányadik alkalomra sikerült ez lenne az egyik kérdésem. Fel szeretném mérni hogy mennyi az arány erre. Tehát több olyan van e akiknek elsőre sikerült ovulációkor teherbe esni vagy ovuláció előtt egy nappal stb. Vagy azért kellett több hónapig 2 akár 3 is próbálkozni? Egyébként elvetetni nem fogom ha terhes lennék mert akarunk majd csak kicsit későbbre terveztük a vírus végett is ugyebár. Anyagiak megvannak csak hát a vírus. Na szóval tehát nyilván az apa életkora anya életkora is számít illetve hogy milyen a mennyisége tehát pl előváladéktól kevesebb esély ezt tudom nagyon jól azt is hogy akik tervezik is van akiknél kell 1 év is. Tehát kérem hogy normális válaszok jöjjenek. Pl 25 N (esetleg párod életkora) elsőre sikerült. És hogy ovulációkor azaz középidőben e stb. Vagy hogy 3. Hónapban netán egy év múlva sikerült. Szeretnék több választ is hogy tudjak mihez viszonyítani.

2021. jan. 23. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég ritka, hogy valakinek elsőre sikerül. Se sose kérdeztem meg senkit, hányszor szexeltek, szóval ezt csak én gondolom. Nekünk 3. hónapban jött össze, de 6 hetesen el is ment, ekkor 33 voltam. 1 évig voltunk utána együtt rendszeresen védekezés nélkül, mire ismét terhes lettem. (a férjem egy évvel idősebb)
2021. jan. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj kerdezo.

Ha nem akartok meg most gyereket, akkor tessek mar vedekezni basszus! Ez tok egyeni, valakinek elsore osszejon a gyerek, valakinek meg csak 1-2-3 ev mulva, esetleg pluszban orvosi segitseggel. Alapvetoen minel idosebb az ember, annal nehezebb, bar en ismerek olyan 40 eves part is, akiknek osszejott elsore, tehat ez sem biztos.

En hiaba mondom, hogy nekem 3 honap volt 25 evesen, attol meg neked lehet rogton is, de lehet tobb ev is, mire sikerul.

2021. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk első hónapban sikerült, pedig csak egyszer voltunk közvetlenül ovuláció előtt együtt. Ha nem akartok még gyereket, akkor védekezzetek, mert sose lehet tudni.

28 hkm

2021. jan. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jöhetnek még.
2021. jan. 23. 14:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden pozitív LH tesztnél együtt voltunk és 4 éve próbálkozunk sikertelenül. Testvéreméknek azonnal sikerült. Szóval semmi sem garancia.
2021. jan. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azontúl hogy a fentiekkel egyetértek + itthon sok ezren, sőt a világban több százezren megszültek már a COVID ellenére, tehát ha besikerült, akkor csak emiatt ne vetesd el, de ha meg annyira nem akarod most, akkor tényle védekezzetek...


Na de az átlag arányok amiket szoktak hajtogatni:

1 ciklusban jó időben (termékeny napok kb 3-5 nap) fogantatásnál 25-33% esély van

A párok 50%-a rendszeres próbálkozás mellett fél éven belül, kb 80%-a 1 éven belül megfogan.


Ezek az arányok, de most hogyha nektek pont "nem volt mázlitok" és egyből besikerült, épp nem fognak vigasztalni az arányok.

2021. jan. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok ja és ez egészséges pároknál van, akiknél minden stimmel, ismert vagy rejtett gondok természetesen más arányokkal játszanak.
2021. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fiamnál mensi után 3nappal voltunk együtt, illetve a nemvárt elött 2 nappal. Szóval nem a vélt ovukor. Első hónap volt, biztos voltam benne, nem jön össze. Többször nem tudtunk együtt lenni. Mégis terhes lettem.


Második terhességemnél 2naponta együtt voltunk, mégis 4hónap kellett. Az a baba elment.


Most 3.hónapja próbálkozunk, nem számolgatunk, 2-3 naponta szexelünk, ez a 3.hónapunk...


Szóval nem hogy emberenként változik ez, hanem még egy embernél sem ugyan az. Ebből full nem lehet statisztikát vonni....


26voltam fiammal, most 28vagyok... ja és ha nem lenne világos, akkor nő 😅

2021. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a 3.hónapban sikerült. 2 naponta voltunk együtt, így ovuláció környékén is biztosan.

28 éves nő, 26 éves férfi

2021. jan. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!