Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért nem sikerül teherbe...

Miért nem sikerül teherbe esni mikor elvileg minden rendben van?

Figyelt kérdés
Fél éve abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését. Azóta a ciklusom kicsit felborult...az elején 23 napos volt és előtte 3-4 nap barnázás is volt. Úgy gondoltam ez még nem baj, ürüljön ki a tabletta a szervezetemből, elvégre majd 5 évig szedtem. Mostanra annyival javult a helyzet, hogy már inkább 25 napos a ciklusom, viszont a barnázás maradt. Nem rég nőgyógyásznál voltam és elmeséltem neki a problémámat. Megvizsgált és mindent rendben talált...volt peteérésem, a hüvely pH-m rendben volt, a méhnyálkahártyám szintén. Azt mondta kicsit siet a rendszer és ezért jön meg előbb és nyilván, így a peteérés is előbb van...erre persze már én is rájöttem. Szóval megnyugtatott valamilyen szinten, de mégis ott motoszkál a fejemben, hogy akkor mi a baj, miért nem jön össze. A nem várt menstruáció élőtt figyelek a tünetekre és mindig bele is élem magam, hogy na most biztosan sikerült erre jön az a fránya barnázás. Egyébként babaváró vitamint szedek már mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, plusz most a nőgyógyászom a premens tablettát ajánlotta a barnázás miatt, úgyhogy azt is szedem két hete kB. Ja és ami még fontos, hogy korom szerint is jó időben vagyok, most leszek majd bő egy hónap múlva 24 éves. Emiatt kicsit egyébként úgy éreztem a nőgyógyász nem veszi annyira komolyan a problémámat, hiszen van még időm...de ha ilyen korban nem jön össze később miért is lenne jobb? Várom a tapasztalatokat, jártatok már hasonló cipőben? Kérlek segítsetek!

2021. febr. 21. 20:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Alapból 1 év próbálkozás után vizsgálnak. Nektek fél év telt el.... Mi lenne, ha kicsit türelmesebb lennél?
2021. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Fel éve hagytad abba a fogamzasgatlot. Nem is állt azonnal helyre a ciklusod. Mit vársz? Az átlag egy év. Van akinek egy hónap van akinek tizenkettő. Na az után kell orvoshoz menni. Lazuljál le egy kicsit.
2021. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Barnázás menstruáció előtt lehet progeszteron hiánytól is, amit hormonvizsgálattal lehet megnézni(Vérvétel). Nekem az volt a baj, emiatt az első baba elment, majd kaptam progeszteron pótlást ès így összejött 1év után.
2021. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy van peteérésed és jó a ph-d, nem feltétlenül jelenti azt, hogy minden rendben. De ha rendben is van, fél éve próbálkoztok, ebből az első hónapok saját bevallásod szerint is még kuszák voltak. Szóval alig pár hónap nem jelent semmit. És még akár a párodnál is lehet probléma. De ennyi idő után nem kell még aggódni.
2021. febr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Mi 16 hónapja próbálkozunk, egyelőre sikertelenül. De pár hónapja megpróbálunk egyáltalán nem ráfeszülni a témára, nem időzítjük az együttléteket sem, majd jön amikor akar elven vagyunk. Addig pedig leköt a munka...(csecsemő és gyermekápoló vagyok, néha (általában menzesz körül) baromi nehéz, hogy egy “idegen” gyereket etetek, pelenkázok, pedig a sajátomat is lehetne már, de aztán eszembe jut, hogy ez a hivatásom, és ez a kis picuri csak rám számíthat -abban a 12 órában-)

24/N

2021. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Fél év még gyakorlatilag semmi. Elhiszem, hogy neked soknak tűnik, de hidd el, ez még teljesen normális idő. 1 év után kell gyanakodni, hogy valami gond lehet. A teherbeesés nem kívánságműsor, ahogy azt sokan elképzelik: gyereket akarok, köv. hónapban terhes leszek. Sajnos nem.

2. Sajnos ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy minden rendben. AZ jó, ha van ovulációd, de már ez a barnázás is jelentHET valami gondot (pl.progeszteron), mondjuk ez könnyen orvosolható. De sajnos annyi, meg annyi területen lehet gond, hogy arra egy egyszerű nőgyógyászati vizsgálaton nem derülhet fény. És ami még fontosabb: nem csak a nő oldalán lehet gond a tévhitekkel ellentétben. Ha letelik az egy év, és nem esel teherbe, a férjedet küldd el spermavizsgálatra. Mi, nők sokszor csak magunkkal vagyunk elfoglalva, de az igazság az, hogy az utóbbi évtizedekben rohamosan csökken a férfiak nemzőképessége. Velem is első ránézésre minden rendben, a menstruációm éves korom óta rendszeres, a peteérésem úgyszintén, stb. De hiába ovulálok, mint a svájci óra, ha a férjem spermája kevés is és rossz minőségű is.

2021. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a fogamzásgátló úgy összekuszálta a hormonokat, hogy 3 évet próbálkoztunk mire sikerült a baba... Pedig ovu teszteltem, hőgörbéztem mindig jókor voltunk együtt, uh-val is kimutatható volt a peteérés. Drukkolok neked! 10+3hkm
2021. febr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia Nekünk 6év kellett vizsgálatokon nem volt probléma. Egyszer gondoltam vettem méhpempőt és abba a hónapba terhes lettem. Fura és menszesz elött én is barnáztam.

Üdv: 16 hkm

2021. febr. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nekem nemsokára kezdődik a harmadik inszeminacio .

És még ez sem sok valaki 6-7 inszem és ugyanennyi lombik után esik teherbe , én egyenlőre elképzelni sem tudom hogy azt hogy lehet feldolgozni , de az biztos hogy ilyenkor nekem is nagyon nehéz , ráadásul nálunk is minden rendben van , fiatalok is vagyunk rendezett családi anyagi háttérrel tehát én logikus okot nem látok , de új hónap új esély ez biztos .

Próbáltam már elengedni , mégsem volt változás sajnos a COVID miatt nehéz megoldani a személyes találkozót de én szakemberhez fogok menni , az az érzésem hogy valami lelki gát lehet az oka az évek óta tartó sikertelen próbálkozásnak .

Bocsi hogy hosszú lett de épp nemrég jött meg és ilyenkor a rossz passzban vagyok . :/

2021. ápr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom kedves utolsó válaszoló. Velem azóta sok dolog történt...nem sokra rá, hogy feltettem a kérdést pozitív lett a tesztem. Nagy volt az öröm, hogy végre sikerült. Aztán sajnos nem lett jó vége, missed ab lett, nem rég volt a műtét. Most még várok a kontrollra, de az biztos hogy kivizsgálásra elmegyek utána. Ilyenkor eszembe jut, hogy inkább vártam volna, nem lett volna annyira rossz érzés, ha egy év múlva jön csak össze, mint így. Szörnyű volt azt átélni, hogy mennyire örülsz, hogy végre sikerül, majd kiderül, hogy kis angyal lett a kis babókából. Sajnálom, hogy ennyi megpróbáltatások mentek keresztül. Kitartást nektek nagyon szurkolok, hogy sikerüljön!!
2021. ápr. 25. 12:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!