Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ovuláció óta fáj a jobb...

Ovuláció óta fáj a jobb oldalon a derekam és a petefészkem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérdezni szeretnék🙂 A rövid történetem leírnám először. Babát szeretnénk a férjemmel, nem olyan régóta próbálkozunk, augusztusban hagytam abba a fogamzásgátlót, de igazán aktívan csak novembed óta próbálkozunk. Két évvel ezelőtt egyszer már voltam várandós, ő egy nem tervezett baba volt, abban a hónapban hagytam abba a fogamzásgátlót és rögtön terhes is lettem, de sajnos ő nem maradt velünk, műszeres befejezés volt. Előtte 6 évig szedtem a tablettát, majd ezután egy évig mire abbahagytam végleg. Tehát augusztustól kezdve 3 hónapig minden oké volt velem, pontosan 28 napra jött meg, normális mennyiségű és idejű volt ( kb 4 napos ). Majd novembertől, mikor aktívan ráálltunk a baba témára olyan dolgok történtek velem, amik eddig nem. 26 napra jön meg azóta, 2 hónapig a menstruációm is kevés volt ( 2 nap ), 2 hónapig fájt a derekam ( inkább ilyen nyomásérzés volt folyamatosan ), pattanásosabb lett az arcom ( eddig nekem soha egy darab se volt, most se sok, csak pár darab menstruáció előtt ). Januárban a derékfájás abbamaradt, nem fájt, menstruációm hossza is kicsit rendeződött, azonban az elmúlt négy menstruációm előtt 2-3 napig rózsaszín folyásom van. Szintén januárban voltam hormonpanelen, illetve terheléses vérvételen is, amivel jártam egy hete endokrinológusnál is, enyhe IR. A májammal is van egy pici probléma, az még nem derült ki, hogy pontosan mi, csak a vérvételből látszott egy pici eltérés. Két nőgyógyásznál jártam már, az egyik nem igazán foglalkozott ezzel, a másik pedig azt mondta, hogy majd a ciklus 10. Napján menjek el egy ultrahangra ( ezelőtt 1,5 évvel volt utoljára ultrahangom ), oda március 9-én megyek. Most az a problémám, hogy a peteérésem óta, pontosan egy hete visszatért a derék fájdalmam, de csak a jobb oldalon, illetve a jobb oldali petefészkemnél is nyomó érzést érzek ( a derekamnál is ) folyamatosan. Kicsit meg vagyok ettől ijedve, mitől lehet.

Köszönöm!🙂



2021. febr. 21. 21:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem látunk beléd, nem fogjuk tudni megmondani. Lehet csak a sárgatest, lehet ciszta, hormonfelborulás, sok minden. Ugyanezt mondd el a nőgyógyásznak, ő majd megnéz és remélhetőleg mond erre valami okosat.
2021. febr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!