Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit érdemes megnézetnem, ha...

Mit érdemes megnézetnem, ha még mindig nem jött meg a menstruációm?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Lassan 1 éve, hogy szültem és a menstruációm még sehol.. a kislányom már csak esti időszakban szopizik, este 8 és reggel 6 között, úgy 3-4*. Pár hónapja elkezdtem érezni ilyen mindjárt megjön, illetve középidős szúrkálást is 14-15 naponta felváltva, de most az elmúlt hónapban még ez se volt. Kistesót szeretnénk, de attól tartok, hogy így esély nincs rá.

El szeretnék menni az orvoshoz, de fogalmam sincs mit kéne megnézetnem. Ő valószínű azt mondaná, hogy minden oké, várjunk még, legyek türelemmel..viszont most hirtelen leválasztani se szeretném teljesen a lányomat, hogy hátha akkor majd megjön. Valami konkrét kéréssel szeretnék menni hozzá.

Előre is köszönöm a segítségeteket!


2021. márc. 4. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit leirtal az pl konkrét kérés. Szeretnétek újabb babát és még nincs menstruációd. A többi vizsgálatot úgyis az orvos fogja kiirni.

Ha nagyon buzogsz a tenni vágyástól akkor egy hormonpanelt nezethetsz. Ösztrogén, progeszteron, prolaktin mindenképpen. Talán a privát laboroknal vannak csomagok is.

2021. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. márc. 4. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig a szoptatás miatt nem jön meg. Amíg meg szoptatsz, nem fognak hormont adni. Lehet pár hét és meg fog jönni, sokaknak összejön az új baba az első menzesz előtt. De van, akinek csak 3 hónappal az utolsó szoptatás után jön meg. Ez teljesen egyéni.
2021. márc. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is 16 hónapig szoptattam. 12 és a 16ig hónap között már csak este elalváskor és éjjel 3x tuti. De napközben semmi. Mégis 3 hónappal az elhagyása után jött meg. Akkor volt 19 hónapos.

A szoptatás miatt nem jön meg

2021. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor csak várok még.. :( Úgy terveztem, hogy 1 éves koráig szoptatom, de egyszerűen nem evett normális mennyiségeket..most kezdte el nemrég a jobb evést és így tudtam viszonylag rövid időn belül kiváltani 3 étkezést. Majd próbálkozom az éjszakával is.. csak simán szerettem volna ha viszonylag kis korkülönbség van köztük, hogy jól el tudjanak majd játszani. :)
2021. márc. 4. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez tök érdekes, mert sógornőm úgy várja a második babáját, hogy még mindig szoptat. 4 hónapos terhes.

Mindenesetre sok sikert 🤗

2021. márc. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!