Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Rá nèznètek erre a spermaanali...

Rá nèznètek erre a spermaanalizsre aki ért hozzá?? Képet csatolom

Figyelt kérdés
[link]

2021. márc. 21. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Ez jó eredmény, spontán teherbeeséshez is megfelelő.
2021. márc. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Az első nem mondja jól sajnos, annyiban hogy ez nem feltétlen jó eredmény.

Első ami szembe tűnik, a pH. 7.2-7.8 között kell lennie ideális esetben, 8.0 már tud gond lenni. Itt 9-et írnak, gondolom 9.0-ra gondoltak ami elég durva lúgosság lenne. Itt egy pár tized eltérés is komoly következményekkel járhat.


A WHO referenciatábla alapján is látszik a leleten, hogy teljes és progresszív motilitás (ergo - teljes mozgó spermiumok illetve mennyi mozog jól, előrefele) számok a WHO által megszabott alsó 5 percentilis felében foglalnak egyet. Ebből is látszik hogy nem egy ideális érték (az az 50 percentilis felé lenne). Hozzá kell tenni, a WHO maga elég alacsonyra lövi be az elfogadható szintet.


Keressetek fel egy urológust ezzel és kommentálja ő, főleg a mozgó számot és a pH értéket, de az összspermaszámra se ártana kommentálnia ezek fényében.

2021. márc. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem is ez egy jó eredmény, nekünk ennél picit rosszabb volt, arra is azt mondta az andrológus hogy spontán teherbeeséshez bőven jó.

Végül elküldött még további spermavizsgálatra, kiderült, hogy elég rossz volt a Dns fragmentációs eredmény, ezért nem esek teherbe.

2021. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

1# vagyok: Ha nem jó, akkor miért összegzik úgy, hogy Normozoospermia?


Nálunk ennek csak a töredéke volt: alig néhány százezer jól mozgó és megfelelő alakzatú spermium, arra azt mondták, hogy ICSI lombik javasolt. De anélkül is megfogant végül spontán, csak sokat kellett rá várni. 😊

A Kérdezőék eredménye jó.

Női oldalon találtak valami eltérést?

2021. márc. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyenlöre nem talàltak eltèrèst nálam de àprilisra kaptam idöpontot petevezetèk àtjàrhatosàgi vizsgàlatra majd ott ki derül... Peteèrès van.. Hormon is rendben... Nekem elözö kapcsolatombol van egy 6 èves kislányom hozzà tesztem ö se könnyen fogant.. Mostani párommal közel 4 ève probàlkozunk sikertelenül :(
2021. márc. 22. 10:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem rossz eredmény, picit a mozgáson lehetne javítani vitaminokkal.
2021. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!