Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Gyermeket szeretnénk - milyene...

Gyermeket szeretnénk - milyenek az alábbi értékek? IR? Milyen tapasztalatok vannak hasonló értékekkel?

Figyelt kérdés

2 éve szeretnénk gyermeket (egy van, 8 éves), de nem tudok teherbe esni. Az elmúlt 4 évben sokat híztam (163 cm, 74 kg jelenleg), stresszes a munkahely és a magánélet is (halálesetek, költözés). Első lépésként elmentem egy vérvételre az 5. ciklusnapon (magamtól, nem akartam "üres kézzel" menni szakorvoshoz)

glükóz 0':5.8 / 60': 7,1 / 120':7,5.

inzulin 0':14,8 / 60':76,7 120': 115,6

Homa: 3,82

TSH: 2,41 / T4:14,8 / T3:5,4 / AMH-plusz: 0,66 / anti TPO:28.

FSH: 14,4 / LH:4,5 / Prolaktin:227

Minden hónapban van vérzésem, habár az elmúlt 3-4 évben 28 napról lerövidült 27 / 26 napra.


Van már időpontom endokrinológushoz és nőgyógyászhoz is, de érdekelne, hogy vannak-e itt olyanok, akik hasonló értékkel teherbe estek. Mire számítsak? 35/n



2021. ápr. 6. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Hát elég durva IR-ed van, közel vagy a prediabéteszhez, azt egészen biztosan kezelni kell (diéta, gyógyszer, testmozgás). Az FSH-d magas, az AMH-d nem borzasztóan, de elég alacsony.

A spontán teherbeesés esélyei nem túl jók, pláne nem kezelés nélkül. De ha teherbe is esel, ilyen inzulinokkal a vetélés is gyakoribb. Mihamarabb olyan orvoshoz kellene fordulni, aki meddőségi kezelésben jártas, esetleg közvetlenül meddőségi központban kezdeni...

2021. ápr. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Orvost kérdezz! Egy noname fórum mindentudóira ne hagyatkozz! IR-rel élek 15 éve, de nem vetemednék arra, hogy mások leleteit elemezzem, mert ez orvosi kompetencia.
2021. ápr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Látod, az első megmondja itt neked a tutit úgy, hogy nem is látott. Már az ő fejében vetélsz is... na pont erről beszéltem. Az orvosom szerint van, akinek 10 érték emelkedése már súlyos probléma, van, akinek 40-60 se számít, és egészséges babát szül. Látnia kell egészben az embert, nem csak 5-10 db számot! ORVOS! NEM GYAKORI!
2021. ápr. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ahogy írtam megyek orvoshoz, van időpontom endokrinológushoz és nőgyógyászhoz is, csupán érdekel, hogy akik hasonló értékkel indultak neki, mi a tapasztalatuk. Köszönöm még egyszer!
2021. ápr. 6. 16:45
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

3: Nem a tutit mondtam meg, azt írtam le, amit ennyiből le lehet írni.


És igen, van olyan, aki 150 kilóval és 12-es cukorral is teherbe esik és még baja sem lesz, ellenben nem ez az átlag. Statisztikai adatok, vizsgálatok alapján az IR rontja a termékenységet és növeli a vetélés kockázatát. Ez nem a "tuti", hanem szimpla tények. Senki nem mondta, hogy a kérdező 100000%, hogy nem fog teherbe esni, vagy ha mégis, akkor tutira el fog vetélni.


Egyébként nyilvánvalóan jelent valamit, hogy 2 éve nem esik teherbe és hízott, a leírás alapján van is rajta felesleg. Kérdezett, én válaszoltam. Szerintem ilyen esetben nincs értelme húzni az időt (pláne nem 35 évesen) meg a csodára várni, vagy olyan orvossal elcseszni az időt, aki meddőségi kezelésben nem jártas.

2021. ápr. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
36%

Nem mondtam, hogy várjon és ne menjen orvoshoz, sőt!

Csak az olyan kijelentésekkel van súlyos problémám, amikor ismeretlen könyvelők és bolti eladók 3 szám után azt írják egy fórumon egy másik vadidegennek, hogy idézem "elég durva IR-ed van, közel vagy a prediabéteszhez", majd kezelési tanácsokat adnak. Ezt tartom inkorrektnek.

2021. ápr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

"ismeretlen könyvelők és bolti eladók 3 szám után azt írják egy fórumon egy másik vadidegennek"


Ha ennyire érdekel, orvosi végzettségem van. Nyilván tisztában vagyok azzal, hogy nem lehet neten keresztül diagnosztizálni és kezelni betegeket, de elárulok egy titkot: alapvetően az IR-t és a prediabéteszt laborlelet alapján diagnosztizáljuk akkor is, ha ott van a szemünk előtt a beteg. Annyiból, hogy túlsúlyos, nem éppen ideálisak a vércukorértékei (igen, közel predibétesz, hiszen IFG-ról

6 mmol/l feletti értéktől beszélünk, neki pedig 5,8 mmol/l, IGT-ről pedig 7,8 mmol/l felett, neki pedig 7,5 mmol/l.). Szóval igen, ki merem jelenteni, hogy közel van a prediabéteszhez, még így látatlanul is), az inzulinja pedig marha magas. Még az ezer éve érvényben lévő irányelvek is 100 feletti 120 perces inzulinra IR-t mondanak, de azóta ezt már jóval lejjebb vitték, még ha hivatalos referenciaérték nincs is).


Szerintem azzal, hogy diéta fog kellene, illetve sport, nem mondtam semmi rosszat. A gyógyszer meg olyan dolog, hogy úgy sem tudja magának megvenni a patikában, azaz majd ha az orvos még sem ért velem egyet, akkor szimplán nem írja fel.

2021. ápr. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Voltam endokrinológusnál, aki egyelőre 160 grammos diétát és mozgást javasolt, illetve lesz még egy vizsgálat (hgA1C) és ha az magas lesz, akkor ír fel gyógyszert.

Gyermekvállalással kapcsolatban nem jó hírekkel szolgált, egyértelműen meddőségi központot javasolt, de természetesen nőgyógyászhoz is megyek majd :(

2021. ápr. 11. 10:20
 9/9 anonim ***** válasza:
38%

Nekem 3 eve igy nezett ki az inzulinom:

12-195-170

Cukrom okes volt.

Nem dietaztam,nem sportoltam azota sem,mert a dokim szerint ez nem veszes. Decemberben szultem a fiam, idore, egeszseges. Sosem veteltem,ez volt az elso terhessegem. Mindig vannak kivetelek.

2021. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!