Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Meddőségi problémákkal küzdő...

Meddőségi problémákkal küzdő nők, hogy viselitek az újdonsült lelkes babaprojekteseket a környezetetekben?

Figyelt kérdés
Csak engem idegesít a lelkesedésük? Rosszul viselem, főleg amikor első sikertelen hónap után kiakadtak hogy milyen csalódottak hogy nem sikerült elsőre, miközben mi már 22 hónapja próbálkozunk sikertelenül..És a legszebb, hogy ők próbálnak nekünk tanácsokat osztogatni..:( Kerültetek már hasonló szituációba?

2021. ápr. 6. 21:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
Jól.
2021. ápr. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

Mi 2016.08 óta próbálkozunk, azóta van olyan ismerős, aki a másodikat szüli, vagy épp már a harmadikkal terhes.

Engem nem idegesít a lelkesedésük, hiszen tudom magamról, hogyha végre nekünk is sikerül, le sem lehet majd lőni engem.

Az ő sikerük nem az én kudarcom.

A tanácsaikat pedig meghallgatom, maximum nem fogadom meg.

2021. ápr. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Nagy létszámú irodában dolgoztam, amikor terhes lettem. Volt 3 kolléganőm akik évek vagy hónapok óta próbálkoztak, lombik vagy betegség.

Majd nem tervezetten, friss kapcsolatból lettem terhes. Borzasztó volt bejelenteni, nyilván a főnöknek és a szobatársaknak mondtam és 5 perc alatt mindenki tudta.

Láttam hogy rosszul esik nekik, olyan viszonyban meg nem voltunk hogy erről mélyen beszéljünk. Került is az egyik. A másik egy munka ügy miatt kifakadt rám, hogy nekem minden összejön. Nehéz volt bármit mondani. Tudtam mi az ok.

A harmadik őszintén örült. Nekik azóta lett is babájuk de ő sem tartotta a kapcsolatot ahogy elmentem tappenzre.


Nehéz ez, és úgy is nehéz ha a másik fél empátiát mutatva nem dicsekszik.

2021. ápr. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj már, de te milyen is voltál az első próbálkozós hónapokban? Na ugye.

És mielőtt vagdalkozni kezdesz, 4 és fél év után lettem terhes lombikkal. Tudom miről beszélsz, de azt is tudom hogy te is és én is ugyanolyan lelkesek és izgulósak voltunk az első időszakban.

2021. ápr. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Utolso en pontosan tudom h milyen lettem volna, mert voltam hasonlo helyzetben. Mi nen kurtoltuk szet a vilagbak, hogy probalkozunk, es a baratnomeknek akiknek mar akkor 5 eve nem jott ossze a baba sokaig nem is mondtuk el...amikor osszejott bekik, akkor mondtuk el hogy mi is probalkozunk. De hs elmondtuk volna az elejen nekik, akkor is kifejezetten ugyeltem volna ra, hogy ne oket terheljem azzal, hogy milyen csalodottak vagyunk, hogy elsore nem jott ossze, mikozben tudom, hogy ok milyen regota probalkoznak..erdekes amugy mert van a barati tarsasagban olyan par, akik empatilusan alltak hozzank es a mai napig imadok veluk beszelgetni es a babajukat nezegetni, ahogy felcseperedik. Es pont ezert nem zavart, hogy nekik elsore osszejott, mert ereztem rajtuk hogy mindig empatikudak velunk...
2021. ápr. 7. 08:40
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

Engem is idegesít, és főleg az idegesít, hogy tudom, hogy akik elkezdenek próbálkozni, azok is 3 hónap múlva már terhesek lesznek.

De mivel nem tudják, hogy mi milyen régóta próbálkozunk, sőt azt se hogy próbálkozunk, így nem várhatok diszkréciót, hisz senki se gondolatolvasó.

Én is ilyen lelkes voltam az elején, de mi nem mondtuk el senkinek, így nem is traktáltam senkit vele. De hát nem vagyunk egyformák, ezt se lehet elvárni mindenkitől, van aki szeret beszélni róla és a fél baráti körrel együtt izgulni minden hónapban.

2021. ápr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
27%
Orvosnál, meddőségi centrumban voltatok már?
2021. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Voltunk. Lombikot javasoltak, pedig nem voltak olyan rosszak az eredmenyeink, de azt en meg nem vallalom. Szeretnek eselyt adni a termeszetes fogantatasnak.
2021. ápr. 7. 10:03
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

Értem, de ha ennyire azért nem fontos, hogy gyereketek legyen, akkor miért érzed magad ilyen rosszul a sikertelenség miatt?


Ne érts félre, de nem értelek. 2 éve próbálkoztok, nem fél éve, ilyenkor már mindegy, mit mutatnak az eredmények, ebből a várakozásból láthatóan nem lesz gyereketek.


A kolléganőm ugyanezt játszotta el, vártak és vártak és vártak a csodára, mert minden értékük jó volt és soha semmi problémát nem találtak náluk, de a baba nem jött. 5 év telt el. Persze, ki volt akadva ő is, hogy másoknak sikerül, tiszta idegsokk volt már a végére, mire csak elmentek beültetésre és tessék, lett gyerekük.


Amúgy meg lehet, hogy azóta is várhatnának. Ha nekem 2 év után sem lenne még gyerekem, sz*rnék le mindent és mennék lombikra.

2021. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

A környezetemben nincs ilyen, vagy legalábbis nem tudok róla, nem kötik az orromra. Viszont a különféle kismamás csoportokban engem is idegesíteni kezdtek. Aztán nekik általában sikerül is 1-2-3 hónapon belül, és osztják az észt, hogy "ne görcsölj rá, egyszer neked is sikerül, stb.". Ezért ki is léptem ezekből a csoportokból, és sokkal jobban érzem magam :)

Elhiszem, hogy ez kellemetlen a számodra, ha valaki élőben ezt csinálja, ők nem tudják, hogy ti régóta próbálkoztok? Én biztosan tuadtnám valahogy, persze finoman, hogy neked ez kellemetlen.

2021. ápr. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!