Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mennyire gyakori,hogy valakine...

Mennyire gyakori,hogy valakinek nem a ciklus közepén van a peteérése?

Figyelt kérdés
Hanem mondjuk pár nappal a vérzés után? 28-29 napos amúgy,szóval elég pontos.csak mert eddig lassan 1 éve közép időben próbálkozunk és eszembe juttott ,hogy lehet nekem nem is akkor van.

2021. ápr. 20. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Hogy mennyire gyakori, az passz... sztem erre senki nem tud választ adni. Meg ha gyakori is, akkor sem biztos, hogy nálad is ez a baj.


Nekem fiam 2éves, ő mensi után 2nappal való szexből született, első hónap próbálkozásnál. (Biztosan tudom, mert csak akkor szexeltünk abban a hónapban).


Most 16hetes terhes vagyok, mensi szerint 14hetes, méret szerint 16. Szóval megint nagyon az elején fogant. 3.honapban.


Mi pont ezért nem időre szexelünk, hanem amikor jól esik. De nálunk mondjuk ez amúgyis 2-3naponta van. Sosem hőmérőztem, tesztelgettem, stb.. csak a méreteik alapján tudjuk, hogy akkor fogantak.

2021. ápr. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Akárhány napos a ciklusod, 12-16 nappal menstruáció előtt van ovuláció. Ez mindenkinek egy fix szám, nem változik. Ha nem telik el az ovuláció és a menstruáció között legalább 11-12 nap, akkor nem tudsz teherbe esni, mert nincs ideje beágyazódni a megtermékenyített petesejtnek.


Azoknál a sztoriknál, amikor valaki a ciklusa 28. napján lesz terhes, ott ha nem lett volna terhes akkor sem a 29. napon, hanem a 42. napon jött volna meg neki.


Nekem pcos miatt hosszabb, rendszertelen ciklusaim vannak, de mindig óramű pontossággal az ovulációt követő 14. napon menstruálok. Ami a ciklushossz változását befolyásolja az az ovuláció időpontjának a csúszása.

2021. ápr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Nekem pl biztos, hogy a menstruáció után kb 1 héttel kellett legyen, vagy még előbb, különben meg se fogant volna a fiunk, másrészt a méretei alapján is ez a valószínű. Én is meglepődtem, mert teljesen szabályos 28 napos ciklusaim vannak, azt hittem az ovuláció is biztos hó közepe felé esedékes. De mi az elején csak szexeltünk, ahogy jól esett, ezeket a dolgokat utólag számoltam ki.
2021. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj lh tesztet egy hónapig, és akkor betudod lőni.
2021. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csináltam már teszteket 1 hónapig, a ciklus végém volt egyszer pozitív szerű,de akkor rendszertelen is volt és nagyon hosszú is. Azóta helyre jött a ciklusom, de nem sikerül a teherbeesés. Uh-n minden rendben.
2021. ápr. 20. 13:09
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 10-es érzékenységű lh teszt se lesz rendesen pozitív minimum 12 nappal a menstruáció előtt akkor valami probléma van, amit ki kell vizsgáltatni, akkor is, ha rendszeres a ciklusod.


Létezik olyan, hogy valakinek rendszeres a ciklusa és mégsincs peteérése.

2021. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És azt tudja valaki, hogy miért van minden ciklusba máskor ovuláció? Nekem hol a 14.napon van hol a 19 van hogy a 25en .... és mindig 13-14 nappal az ovuláció után megjön. Nézettem az ovulációk után progeszteront 67nmol meg 47nmol stb szokott lenni szóval elvileg mindig akörül van ahogy én azt sentem lh tesztel. De nem értem mi okozza , hogy ennyire mindig máskor van és hogy ez baj e...!? Elvileg minden labor letetem jó az orvos szerint.
2021. ápr. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig a ciklus közepére esett, teszttel figyeltem. De abban a hónapban mikor összejött a baba, nálam is így volt, ahogy egy előttem kommentelő írta, hogy 1 héttel előre csúszott, mert kb menstruáció után 2-3 nappal foganhatott. :)
2021. ápr. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!