25 nmol/l-es progeszteron értékkel ugye tutira volt ovulációm?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy teherbeeséshez még alacsony, de ugye ez azt jelenti, hogy tutira volt ovuláció?

Lehetséges, hogy más termeljen ilyen mennyiségű progeszteront?


(Hőmérőzés alapján feltételezett ovuláció utáni 7. napon mérettem, 7 nappal később meg is jött)



2021. ápr. 21. 08:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 26 volt. Endokrin doki szerint "hát az nagyon határérték". Hőgörbe, LH teszt egyértelmű ovulációt mutatott, sőt, egyik legszebb hőgörbém.

2 hónap múlva teherbe estem, minimálisan kellett a már addig is szedett gyógyszereket finomítani, de egyébként a görbém, ovu időpontja ugyanolyan volt, szóval lehet nem is ez volt a gond.

Sajnos a progeszteron olyan, hogy igazából többször kéne mérni pár nap alatt, mert nem állandó, az a pillanatkép, még ha ugye jókor is megy az ember mint Te, nem 100%-os.

2021. ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én most mérettem másodszor. 3 hónapja 6 nappal ovu után voltam és csak 17,61 volt.

Akkor derült ki a pajzsmirigy alulműködésem, amire kaptam gyógyszert, azóta szedem a vitaminokat, diétázok mindent igyekszek megtenni azért, hogy javuljon dolog.


33-38 napos ciklusaim vannak, 20-25. nap között kellene lennie ő ulációmnak, de a nőgyógyász csak a 14. ciklusnapra hívott be uh-s követésre, amin azt mondta nincs peteérésem.

Pedig szerintem van, csak nem akkor, amikor ő kereste.

Clostilbegytet írt fel, de én elolvasva a betegtájékoztatót mindössze fél év próbálkozás után úgy, hogy szerintem van peteérésem nem szeretném beszedni.


Mindenhol csak azt találom, hogy a progeszteront ovuláció után a sárgatest termeli. De arra sehol nem találtam választ hogyha nincs ovuláció, akkor azon kívül mi termelhetne progeszteront...


Egy hét múlva megyek egy másik nőgyógyászhoz, kíváncsi leszek ő mit mond. Nyilván ha ő is azt mondja csak gyógyszerrel lehet gyerekem, akkor beszedem, de ha van rá esély, hogy legyen másképp is, akkor nem kockáztatnám a gyógyszerrel se azt, hogy iker terhesség legyen se a petefészekrákot...

2021. ápr. 21. 16:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: van egy olyan jelenség amit mikrobiológusok bizonyítottak, hogy különböző hormonális okok miatt gyenge minőségű petesejt nem vált ki tüszőrepedéskor megfelelő választ a szervezetből, emiatt a sárgatest sem termel annyi progeszteront - ergo a test magát szabotálja, mert a gyenge genetika miatt nem akar életképtelen utódot támogatni.


Erre amit javasolnak a megfelelő diéta, vitaminok, hormongondok kezelése mellett még a CoQ10 meg másodsorban a myo-inozitol. Általában 3 hónapig tart míg hat, érdekes módon én is 3 hónappal később estem teherbe.

Amit még mondjuk ajánlani tudok, az a palástfű tea is, amit én csak azután kezdtem el inni naponta 1x, amikor már tuti volt ovum, szerintem az is segített, mert elvileg a sárgatestet támogatja azt is.


Megértelek egyébként hogy 1 év után még nem akarod a clostyt, elég korai, ráadásul érdekes úgy, hogy átjárhatóságit pld. nem kért a dokid.

2021. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
22,45tel nekem nem volt.
2021. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 30-39naposak a ciklusaim eddig 3x mérettem progeszteront először a 21.napon amikor nem tudtam , hogy ovu után kell 7 nappal akkor 3,5nmol/l lett utána elkeztem nézni az ovut és infolicot is elkeztem akkor érdekes módon a 14.napon volt ovum és. 67nmol/l lett a 22.napon és 28napra meg is jött majd következő hónapban a 20.napon volt ovum és rá 7 napra 47,7 mmol/l lett és 34napra meg is jött. Azt vettem èszre minnél hosszabb a follikularis fázis tehát minél később van ovu annál rosszabb a petesejt minősége és a progeszteron termelése is kevesebb ezáltal. Nekem az orvos azt mondta , hogy 50nmol/l től már jónak mondható.

De olyat is hallottam aki 15nmol/l el esett teherbe igaz neki kellett progeszteron pótlás.


Én igazából arra lennék kiváncsi, hogy mitől változik ennyire az ovu időpontja. És, hogy mivel lehetne “előrébb” hozni.

2021. ápr. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#4 Azt nem mondták el, hogy akkor mi termelte a progeszteront, ha nem ovuláció?

Mert én erre lennék nagyon kíváncsi.

2021. ápr. 22. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdeztem, az orvost mert 11nap körül nem látott soha domináns tüszőt. De mondjuk egy ilyen hosszú ciklusnál talán nem is kell még olyankor lennie az a 14.napi ovunál illik lennie olyankorra már.

Nekem azt mondta , hogy nem tud más termelni progeszteront ilyen mennyiségben “hirtelen “... ha ciklus első felébe kevés neked es utana megemelkedik jóval pl amiket írgam értékeket akkor csak az ovu miatt lehet elvileg. De ezért érdemes ovu után 7 nappal aztán esetleg 8. Vagy a 9. napon is megnézni , hogy emelkedik e ... mert elvileg kellene egészen menszesz előtti 3.napig aztán leesik és az váltja ki az egész menszesz folyamatot napokon belül.


De ha többet tudsz majd meg erről kérlek írj.

2021. ápr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Én azt hittem azért nézik ovu utáni 7. napon, mert akkor van a "csúcs",utána csökken, de akkor lehet ebben a ciklusban megpróbálok nézetni 2-3 nappal később is.


Mondjuk most is úgy kellett időpontot kikönyörögnöm a magánlabortól... 1 hónapra előre tele vannak, én meg nyilván csak ovu utáni nap tudom a hőmből, hogy mikor kellene mennem.

2021. ápr. 22. 23:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Menj masikba en pesten a bmc laborba (budai) járok ott mindig van mar masnap idopont. Nem is kell hetekkel elore se foglalnom.
2021. ápr. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!